Gönderen Konu: Arıza Tespiti  (Okunma sayısı 2839 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Arıza Tespiti
« : Mart 09, 2016, 11:37:13 »
Sayın Arkadaşlar,

Adanada oturan kuzenim bir süredir kutusunda duran tren setini tekrar çalıştırmak istediğinde çalıştıramadığından bahsetti. Bende telefon ile elimden geldiğimce yardımcı olmaya çalıştım. Ama başarılı olamadık. Esasında sorunun kaynağının ne olduğunu bulabilmek için lokomotifi, güç kaynağını, kumandayı, adaptörü ayrı ayrı denemek lazım. Kendisi de bu konuda oldukça yeni olduğu için uzaktan bana arıza bildirimi hususunda yardımcı olamadı. Rayda elektirik olup olmadığı konusunda bile tarafıma net bir bilgi iletemedi. Belki kurarken yanlış bağlantı da yapıyor olabilir. Acıkçası bana ne olduğunu tam olarak tarif edemedi.

Sizlerden soracağım kendisine Adanada bu konularda yardımcı olabilecek arkadaşımız , kullanıcı varmı . Decoder, Lokomotif vb kontrolünde destek verebilen. Varsa o arkadaşımızla irtibata geçip yardım isteyeceğim.

Yoksa lokomotifi, kumanda aletini ve adaptörü bana gönderticeğim. Decoder, lokomotif ve diğer aletleri ben burada kontrol edeceğim.

Kuzenimin  elinde Marklin digital set  bulunmaktadır.

Saygılar.
G. ÖZKAN

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Arıza Tespiti
« Yanıtla #1 : Mart 09, 2016, 20:10:11 »
Gökhancım Adana da üyelerimiz var ama marklinden anlayacaklarını  zannetmiyorum.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.