Genel Konular > Kurgular, diaromalar, koleksiyonlar, modeller ...

Canlandırma model çalışması (Vagonetteki babam)

(1/4) > >>

oktayes:
Daha önce ön çalışma olarak bir vagonet modeli yapmıştım (incelemek isteyenler için http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=6371.0 ). Asıl yapmak istediğm kesit diaromam için gerekli malzemeyi bulduktan ( boyasız figür, su efekti malzemesi v.s.) ve tekniğimi biraz geliştirdikten sonra sonra işe koyuldum. Canlandıma yapmak istediğim resim babamın yıllar önce görevdeyken (kendisi yolçavuşu'ydu) Isparta Karakuyu arasında çektirdiği bir resimdi (Resim aşagıda). Fiğürleri orjinallerine en yakın şekline getirmeye çalıştım, daha sonradan farkettiğim bazı yanlışlıkları düzeltmeye kalksam sıkıntı olabileceğinden olduğu gibi bıraktım. Çevre görünümü resimde pek net olmadığından bu konuda oldukça özğür davranarak hayal gücümde ne varsa onu modele yansıttım. Yorom sizlerin, iyi seyirler.

Çalışma parçası 30x50cm MDF plaka, dolgu sert köpük üzeri alçılı sargıbezi ve alçı, su efekti için kullanılan malzeme 100 kat vernik, şeffaf jel ve beyaz silikon, ağaçların tamamı el yapımı (büyük ağaç tel sarma diğerleri gerçek bitki üzeri yapraklandırma) Çimler statik çim, kullanılan boyalar su bazlı standart ahşap boyası, duvar ve geçit alçı döküm takniği ile el yapımı.

Not: Oldukça fazla resim çektim, yayınlama standartlarına getirdikçe ekleyeceğim.

oktayes:
 Ve diaroma

ihsan:
Çevre yeşillendirme orantılı kirletme mükemmel olmuş emeğine sağlık
Figürler parlak görünüyor
Resimlerde ışık parlamasımı var?

Ozan Dik:
mükemmel olmuş

ali osman manav:
Çok güzel olmuş

Navigasyon

[0] Mesajlar