Gönderen Konu: Almanya'dan  (Okunma sayısı 2526 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Almanya'dan
« : Aralık 19, 2013, 17:45:23 »
Kasım ayında Almanya'da çektiğim bir iki fotoğrafı paylaşıyorum.
Fotoğraflardaki sarı renkli loko'yu (ne olduğunu tam çözemedim) ancak 3 fotoğrafta çekebildim :) yapım ve bakım için midir tam olarak bilemiyorum, bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olacaktır...
fotoların çekim kaliteleri biraz düşük

ayrıca bir de çerçeve içerisinde bir foto koyuyorum, ne yazık ki gerçeğini çekme ve binme şansı bulamadım, teknik bir sıkıntı yaşıyorlardı wuppertal'de schwebebahn diye geçiyor; tepeden asma şeklinde

dortmund'daki fuarın reklamına da çoktan başlamışlar
Herşey rayında...

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Almanya'dan
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2013, 17:49:08 »
ayrıca, köln ve hilden tren istasyonları...
ve Can Abi'yle bizim evde ufak bir buluşma...
Herşey rayında...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Almanya'dan tatlı meyve.
« Yanıtla #2 : Aralık 20, 2013, 01:09:06 »
Almanyadan bir adet Roco Br 10 getirtmiştim , Kramm da çalışan Türk akıllı Almanlar  ;D kontrol etmeden göndermişler ve bozuk çıktı.

Geri göndermemi istediler , yol parasına mı kızayım ,yolda  kaybolma riskine mi , bilemedim ?

İşte bu sırada forumumuz ve dostluklarımızın meyvesi ortaya çıktı.

Hayri kardeşim " Almanya 'ya Kramm'a gidiyorum istediğin bir şey var mı " diye sorunca , amman dedim , ATATÜRK havalimanında buluştuk , lokoyu verdim , 4-5 gün sonra Hayri  ile birlikte yenisi Ankara'ya geldi , Can abim Hayri'den aldı , birkaç gün sonra İstanbul'a geldi ve yeni lokoyu bana verdi.İşte budur.

Teşekkürler Hayri , teşekkürler Can abi , teşekkürler Harun...................

Aslında sonradan , bozuk lokoyu geri verdiğime çok pişman oldum , sesli loko yürürken do re mi fa sol la si doooooo diye solfej atıyordu , daha önce hiç şarkı söyleyen lokom olmamıştı ,muhtemelen dünyadaki tek örnekti ,  enayi gibi geri verdim. ;D
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Almanya'dan
« Yanıtla #3 : Aralık 20, 2013, 17:20:02 »
Kemal Abi, ben de yine ayrıca hepinize teşekkür etmek isterim. İyi ki bu kulüp var ve tanışıyoruz...
Herşey rayında...