Gönderen Konu: Türkiyenin kalbi Ankara....!!!!  (Okunma sayısı 2689 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Türkiyenin kalbi Ankara....!!!!
« : Eylül 11, 2012, 00:49:47 »
Değerli dostlar,

Konumun trencilikle uzaktan yakından ilgisi yok... Gecenin bu saatinde canımı çok sıkan bir şeyi sizinle paylaşmak istedim o kadar...

Çoğu dostum bilir, aslen İstanbulluyum. Sık da gelirim, ve geldiğimde doğduğum ve büyüdüğüm Selamiçeşmede anne tarafımın evlerinde kalırım. Kaldığım yerde pencereden bakınca karşılıklı 20 metrede bir,  2mt ye 1 mt ebadında çöp kutusu görüyorum. İstanbul ziyaretlerimde en fazla gittiğim dostlardan biride Sevgili Kemal Omay. Kemale gittiğimde, zaten kendisinede söylemişimdir, neredeyse her on metrede bir karşılıklı çöp kutusu mevcut.

Gezmeyi oldum olası severim, epey yer dolaşdım... gittiğim şehirlerde hep kaldırım, çöp kutusu, velhasıl şehircilik dikkatimi çeken konular.

Adam tren manyağıydı, şimdide çöp manyağı oldu diye düşündüğünüzü görebiliyorum. Ama maalesef doğru... galiba ben çöp manyağı oluyorum.

TÜRKİYENİN KALBİ ANKARADA.... Çankayada.... Çankaya Köşküne yaklaşık 1800 metre mesafede yaşıyorum. Saat 11.00, kurgumla uğraşıyorum, bu gece birazda uzun çalışacağım. Canım bira istedi, dolapta birada yok, sodada yok, meyva suyuda yok. Çıktım caddedeki büfeye gittim, alacağımı aldım.
Eve 150 mt mesafedeyim dostlar, her on metrede bir kaldırıma ve yola yayılmış çöp yığınlarının yanından atlaya zıplaya eve döndüm.

Ben bu forumda kendimden taşralılar diye bahsederken inanın dalga geçmiyorum. Balıkesir taşra değil, Kastamonu taşra değil, Ereğli taşra değil, Türkiyenin kalbi Ankara Çankaya tam bir taşra...Herhalde bilmediğimiz bir cürmümüz varki.. Allah bizi cezalandırıyor. Bırakın çöp kutusunu ne yol nede kaldırım var doğru dürüst. Eğer yazdıklarımın doğruluğundan şüphe ederseniz, bir taksiciyi durdurun, ona sorun senede kaç kere amortisör değiştirdiğini.

Geçen sene Eylülde eşimle Mudanyada akşam üzeri yürüyoruz. Yahu ne güzel yer burası dedi, etrafı seyrederek yürüyorum, düşerim diye önümede bakmıyorum...

Evet ben Ankarada yaşıyorum...Türkiyenin kalbi...Evden 750 metre mesafede bütün yabancı misyonlar mevcut. 2 sene boyunca adamlar elçiliklerine gidemediler bir aptal Kuğulu projesi yüzünden.

Alırlar bizi AB ye dimi... Alırlar, alırlar...

Bu konu uzar gider, bitmezde...ben biraz daha balastlama yapiyim...

Sağlıcakla kalın,

Can

« Son Düzenleme: Eylül 11, 2012, 00:52:45 Gönderen: CAN »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Türkiyenin kalbi Ankara....!!!!
« Yanıtla #1 : Eylül 11, 2012, 15:53:24 »
Taşranın en değerli trencisi dostum  ;D

Oturduğun semt  , iktidarın , oy alamadığı için cezalandırdığı bir ilçe sınırlarında.

Şaşırıyorsun , çünkü bizler , daha önce hiç ,  "  bize oy vermeyenlerin canı cehenneme , su bile vermeyin , gebersinler "   diyen bir iktidar görmemiştik.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
Ynt: Türkiyenin Kalbi Ankara....!!!!
« Yanıtla #2 : Eylül 12, 2012, 00:23:53 »
yapma kemal abi

kadıköyde iktidarda degil ama çöp kutusu var

istanbul bahcelievlerde otururkende çöp kutusu yoktu iktidar partisi alınca belli yerlere çöp kutusu koydu çünkü şehircilik okadar kötüki konteyner koyacak yer yok her kes arabasını park etmek için konteyneri ileri alıyor üçgün sonra ortada yok belediye konteyner koydu insanlar üşenip yada elim kirlenir diye  kapagı açmadan çöpü konteynerin yanına koydu kapakları ayakla açılır hale getirdiler yine olmadı eski ve bitişik nizam yapılaşmanın oldugu yerlerde genellikle bu problem var keşke problemi iktidar çıkarsada mevcut belediye çözüm üretse

selamlar

serkan
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #3 : Eylül 12, 2012, 12:02:44 »
Abartma Kemal  :-[ Herkes şu aralar sürekli bir pesimist modunda. Son terör olayları gerdi herkesi.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #4 : Eylül 12, 2012, 20:22:47 »
Şu adamlar başa geldiğinden beri ,  " bunlar şeriatçı, vatan haini , her yaptıkları kötü "  diyenlere hep ben abartmayın dedim ama bu konuda ne yazık ki ben haklıyım.

Bir çok kişi bunların  aralarında böyle konuştuklarını bana anlattı   , yani   "  bize oy verenler bize yeter , gerisi zaten zengin sosyete kısmı , onlar için hiç bir şey yapmaya gerek yok "   dediklerini.

Eh tamam , etik falan değil ama adamlar haklı , onlara oy verenlerle işleri ziyadesiyle yürüyor zaten ,  yani bizim oylarımız hiç ama hiç umurlarında değil , hatta yıllarca ezilmişliklerinin intikamını bizlerden aldıkları için çok da mutlular.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.