Gönderen Konu: Bu köprü gerçek olabilir mi?  (Okunma sayısı 3652 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Bu köprü gerçek olabilir mi?
« : Nisan 28, 2008, 00:49:02 »
Bugün nette gezinirken aşağıdaki köprü fotografını gördüm. Sanki photshop ile düenlenmiş gibi geldi ama emin olamadım. Ne dersiniz... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
Ynt: Bu köprü gerçek olabilir mi?
« Yanıtla #1 : Nisan 28, 2008, 19:34:03 »
haldun abi,
bu adamlar degil, herkez yapar bence ;) istek oldugunda hersey olur.. 1 tane NASA da calisan türk mühendisi varsa, 10 tane tren ve demiryolu yapabilen vardir!!!
bak nasil hizli tren hatti nasil yapiliyor? bence istek olsa, türkiyedeki sehirler arasi otobüslerin seviseyi %10a düsürülür...
keesskeee....
tarik b
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 19:37:28 Gönderen: baltasar »
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı ONUR

• onur
  • Forum Üyesi
  • Yer: bursa
« Yanıtla #2 : Nisan 28, 2008, 19:58:18 »
İlyas abi  bence bu taşların arkasından geçiyormuş gibi duruyor. Yani ön taraftaki taşlara değilde arka tarafındaki taşların üzerine yapılmış gibi duruyor.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #3 : Nisan 28, 2008, 20:09:34 »
ilyas bey bu köprü bence gerçek belki hatırlarsınız tv de çıkmıştı özbek ülkelerinin birinde dünyanın en yüksek demir yolunu yapıyolardı.abartmak istemiyorum hatırladığım kadarı ile bemir yolunun yerden yüksekligi.3bin yada 4bin metre olacaktı.ciddi söylüyorum.ayrıca bunun için basınca dayanıklı vagonlar dahi.üretmişler.ve vagon pencereleride sabit.ama faliyete geçtimi bilmiyorum.bunu göz önünde tutarsak.resimdeki geçit gerçek.

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #4 : Nisan 28, 2008, 20:17:03 »
Merhaba,
Mesaja öğlen baktığımda buna benzer köprüler gördüğüm için ( fotoğraf, canlı değil:)) gerçek diye düşünmüştüm. Fakat şimdi biraz yakından bakayım dedim de köprünün sağ ayağına dikkatli bi bakın! Photoshopta iki farklı görüntü arasında geçiş yapmak için "blur" özelliği vardır, o kullanılmış gibi geliyor.Bu özellikle göze yumuşak gelecek geçişşler yapılabilir ki usta ellerde çok zor farkedilebilir. Köprünün sağ alt ayağı da biraz bulanık, sanırım o şekilde bi oynama yapılmış. Ayrıca fotoğrafın her yerinin net olupta orasının bulanık olması da beni şüphelendirdi.

Ama bu olmasa bile buna benzer gerçek köprüler olabiliyor sanırım.

Öyle veya böyle bu köprüler beni mest ediyo..
« Son Düzenleme: Nisan 28, 2008, 20:18:41 Gönderen: motorkiran »

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Nisan 28, 2008, 20:34:15 »
Bence de gerçek.Sadece fotonun açısı enteresan bir şekilde yakalanmış.Ulukışla-Yenice,Karabük-Zonguldak ve Divriği-Erzincan hatlarında bu tarz yapıları görmek gayet olası

Selamlar

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......