Model Trenciler Forumu > Doğan Ür

İki parçalı portatif kurgu çalışması

(1/5) > >>

c.doğan:
Merhabalar.
Üzerinde çalıştığım iki parçalı portatif kurgumu geçenlerde  bitirdim.Kurgu iki parça.Dönüş yok.Manevra kurgusu.Ortadan geçmeli olarak birleştiriyorum.Ana parça dışında arka plana monte edilebilen 3 diaroma parçası, bir fabrika ve birde kömür yükleme vincinden oluşuyor.Diaroma parçaları odamdaki vitrine sığabilecek boyutlarda tasarlandı.Parçalar kapı arkasına,arka bloklarda vitrine koyulunca ortada yer kaplayan hiç bir unsur kalmamakta.Kurulum süresi yaklaşık 10 dakika alıyor.Aydınlatma içinde alüminyum profil artı led kullanıldı.

Su deposunun yapım aşamalarını evvelce yayınlamıştım.Strafor karton ve kürdandan imal ettim.Kayalar strafor.İstinat duvarı strafor.Kalemle oyulup boyandı.Arka binalar eski hurda parçalardan yeniden oluşturulup boyandı.Coca cola logosu print edilip eskitildi ve aydınlatıldı.Fabrika ise çizgiroman çalışmamdan esinlenerek oluşturup bana armağan eden sevgili İhsan abimden hediye.Fabrikanın bacaları tuğlaya  çevrildi ve genel eskitme yapıldı.Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum...

Ana platform ise mukavvaya yapışık  strafor üzerine çalışıldı.Omurga metal profil.Sağlam ve esneme sıkıntısı yok.Strafor benim için baş malzeme.Heykel yapar gibi çok rahat çalışılıyor ve hafif.Bilhassa hafifliğine hayranım.Portatif işler için mükemmel bence.Fotoları kısım kısım ekliyorum.İlk başta hayalimi çizdiğim taslakla başlıyorum.

Esenkalın
Doğan

c.doğan:
Bu kısımda elektrik direklerinin kürdandan yapılışını,eski terk edilmiş fabrikamızın görünüşünü,genel plan ve son olarak rayları boyamada bana yardım eden asistanım sevgili Ata Efe Sırtaş ın fotolarını ekliyorum.Resim yapma yeteneği çok yüksek olan kendisine buradan çok çok teşekkür ediyorum.

Doğan

ihsan:
Müthiş
Kumandaya kayışla adapte edilen aktif bir direksiyon
Buharlı çalışıyor ya basınç ölçer bir manometre veya ısı göstergesi
Tamam çok güzel kurgu
Hem yaratıcılık hemde espiri
Sanatçılık bence bu

Tebrikler sevgili Doğan

LIMATRAIN:
elinize sağlık güzel olmuş

c.doğan:
Son bölümde,
Fabrikanın bacasının içine yerleştirip yaktığım buhur cubuğundan çıkan duman efektini ve parçaların ayrı ayrı görünümlerini ekliyorum.Buhur dumanı hem güzel kokusu hemde duman efektiyle kurgumuza güzel bir hava veriyor.
Makaslar kornişlerdeki vidalı kilit aparatlarından tasarlandı.Gitar teli ile makasa kanca yapıp kumanda ediyorum.Dere, Cadence marka 100 kat vernikten yapıldı.İçine azda olsa yeşil boya katmayı unutmayın.Kristal şeffaf olarak dökerseniz gerçekçi etki vermiyor.

Esenkalın
Doğan

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git