Model Trenciler Forumu > Koray Cenan

Günther Bausatz ET 89 yapımı.

(1/6) > >>

koraycenan:
Evet model trenci dostlar eldeki proje çokluğuna bir de bu messing lokomotif eklendi. Yapım aşamalarını paylaşmaya çalışacağım. Kit üst tavan kısmı hariç komple messing metal ve yumuşak beyaz metalden oluşmakta. Parçaların döküm kalitesi oldukça iyi diyebilirim. İlk önce parçaları cıkarıp içindeki yapım kılavuzundakiler le kontrol ederek yapmaya başıyorum. Tüm parçalar tamam mı eksik varmı kontrolleri yapıldı. Eksik yok. Yapıştırıcı olarak epoksi kullanmayı düşünüyorum. Başka fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim. Boyama işi için ise boyasam mı yoksa boyamasam mı karar veremedim. Dijitale cevirmeyi düşünüyorum.  Motor kısmı biraz zayıf geldi gözüme ama bakalım. İşte resimler.

oruc:

Kalın japon yapıştırıcı kullanabilirsinız. Epoksinin en hızlısı 5 dak. Kururma süresince parcaları bir arada tutmak sorun olabilir.

Ferda:
Sevgili Koray zorlu bir montaj olacak gibi gözüküyor. Aşamaları paylaşırsan memnun olurum. Kolay gelsin.

Sevgiler
Ferda

koraycenan:
Evet Ferda Abi, oldukca zorlu olacak tum asamalari paylasacagim. Sadece acaba boyamadan messing olarak mi,biraksam daha guzel olacak gibi. Tavsiyelerinizi bekliyorum. İyi geceler.

ihsan:
Uhu süper

Bilirsin messıng i boyamazzsan bir süre sonra oksitlenip siyahımsı yeşil bir renk alır

Kolay Gelsin

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git