Model Trenciler Forumu > Ferdi Vefa

Fulya Park 2012 (Genişletilmiş Time Saver)

(1/4) > >>

fvefa:
Time Saver bir süre evvel İlyas bey tarafından konu edilmişdi. İki tarafının kapalı olması bir süre sıkar diye düşündüğümden planı kafama göre revize edip hem manevra hemde döngüyü bir araya getirdim. Time Saver bölümü sabit. İki ucu 4 adet portatif MDF lerden oluşuyor. Kaldırılması kolay. Can'ın gönderdiği Roco Geoline rayları kullandım. Gidip geldikçe makasları ve eksik rayları tamamladım. Makas motorları için ilk defa Viessmann (4554) kullanacağım. Yavaş hareketli olduklarını gördüm YouTube 'da hoşuma gitti. Heljanımız yerini yine buldu. Ülke olarak Güney Batı Almanya (BR)- Kuzey Doğu İsviçre (SBB) yöresini esas aldım. Bu bölgede gerçek hayatta St.Gallen-Schaffhausen-Singen-Konstanz-Kreuzlingen bölgesinde iki ülke lokolarıda serbestce dolaşabiliyorlar.

Plan,
Ölçüler; Time Saver bölümü 280X45
Sol ve sağda 2 adet 46X118
Dış düzlük 2 adet 15X140

Ortada haliyle 240X85 lik boş alan kumanda merkezi :)

İlk deneme resimleri;
------------------------

------------------------

Mustafa Kaya:
Merhaba Ferdi bey,
Platformunuz gayet güzel olmus

kemalomay:
Ferdicim , dar alanda , geniş çözümler dersi gibi olmuş bu seferki , güle güle oyna bakalım....

Naci:
Bence güzel bir düşünce.Benzerini ben yaptım.Orta kısıma nasıl geciyorsun?Ben eğilerek altından geçiyorum.

fvefa:
Naci bey ortaya geçişin birinci yöntemi dediğiniz gibi.
İkincisi ise resimdende görüleceği üzere terlikler içerde kalmış. Oradaki tabure vasıtasıyla ray üstünden alçak masaya geçiş yöntemi. O yüzden dış hattaki ayakların bir kısmı o alçak masaya oturuyor :) Zihni sinir projesi yani.
İnşallah bu sistem biraz kalıcı olur. Millette bende sıkıldım artık yap boz yap bozdan :) 

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git