Gönderen Konu: Kampanya: R2706 GWR 'The Flying Dutchman' Royal Sovereign  (Okunma sayısı 8895 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
R2706 GWR 'The Flying Dutchman' Royal Sovereign

Bu özel bir set. 2,000 adet yapılmış, çoğu satılmış son kalan 1990-2000 arasındaki son 1993, 4 ve 5 bize geldi. Son 1 adet kaldı. Muhtemelen gerisi de olmayacak.

Liste Fiyatı Analog : 425 TL

Kampanya Fiyatı: Digital olarak 350 TL (GG), 300 TL Nakit/Havale

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Eylemlerim devam edecektir....
    • GittiGidiyor Dükkan Satışlarım
Ynt: Kampanya: R2706 GWR 'The Flying Dutchman' Royal Sovereign
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2009, 12:28:56 »
ses dekoderi varmı
Eylem Keskin

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2009, 13:47:52 »
Bu lokomotife uygun ses kaydı olduğunu sanmıyorum.

Buharlı lokomotif sesleri olan dekoderlerden denemek gerekecektir.

Örneğin ESU Loksound alıp takabilirsiniz, ESU'nun seslerini değiştirmek için hazır veya sizin yapacağınız ses dosyalarını yine ayrıca almanız gereken ESU Lokprogrammer ile yükleyebilirsiniz. Lokomotife özel ses dosyası hazırlamak için ESU gerçekten çok ileri düzeyde bir ortam/çözüm sağlıyor ancak bu iş öyle geceden sabaha yapılabilecek kolaylıkta bir iş değil.

Bir diğer seçenek MRC sesli dekoder takabilirsiniz. MRC buharlı veya dizel ses dekoderleri kendi üzerlerinde 24/32 değişik ses türü yüklenmiş olarak geliyor, fonksiyon tuşlarıyla seçiliyor. Lokomotife en uygun olduğunu düşündüğünüz sesin, çuflama ve diğer tempo ayarlarını yaparak kullanabilirsiniz.

Her ikisinde de lokomotifin kendine özel sesi olmadığı için belirli bir uyuma/uyumsuzluğa tolerans gösterip kabul etmeniz gerekecektir.

Piyasada Tsunami Sound, Digitraxx Sound gibi başka ses dekoderleri de var ancak bunlar çoğunlukla Amerikan kaynaklı olduğundan MRC'den daha iyi bir uyum beklemek çok da olası değil.

Ses dekoderi konusunda bir ek yapayım, sabit bir kurguda sesli bir lokomotif kendinize/kurgunuza özel bir odanız da olsa sürekli kullanılabilir olmuyor düşüncesindeyim.Yukarıda belirttiğim denemiş olduğum her iki dekoder de zengin ses kanal/özelliklerine rağmen, monoton bir ses üretimi yapıyor. Bir süre sürekli hareketten sonra ses sıkmaya artık gürültü haline gelmeye başlıyor, kapatma ihtiyacı duyuyorsunuz. Tabii bu hiç olmaması daha iyi demek değil ancak ses dekoder için nice-to-have bir seçenek halinde. Tabii bu benim düşüncem.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2009, 20:50:07 »
Merhaba,

MRC ses de taktım, ama video kameram yanımda olmadığı için çok uyduruk, kesik kesik bir çekim oldu.

Bir de öyle rastgele bir chuff ve düdük seçtim. Aslında bu dekoderde 24 chuff, 33 düdük ve 6 çandan istediğinizi seçebiliyorsunuz.

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2009, 22:42:13 »
Bu lokonun gücü nedir peki ilave vagonlarla çekişi nasıl olur. Teşekkür ederim ışık var mı ön ve arkada
Eylem Keskin

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Temmuz 11, 2009, 14:25:39 »
Bu lokonun gücü nedir peki ilave vagonlarla çekişi nasıl olur. Teşekkür ederim ışık var mı ön ve arkada

Eylem merhaba,

Henüz ilk setini almamış biri olarak bu seti sana tavsiye edemem. Bu set özel, limited edition (sınırlı üretilmiş) bir set. Genellikle koleksiyon amaçlı zaten bolca trenleri olanlar için daha cazip bir seçenek.

Arkasında 3 tane yolcu vagonu var zaten. Bunun güzelliği bu şekilde kullanmak. 20 tane yük vagonu çeker mi? Evet çeker ama acaip olur.

Senin bir starter set baktığını biliyorum. Bunlar kafanı karıştırmasın. Bence sen önce ona karar ver bu tip setlere daha sonra para ayırırsın.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Temmuz 11, 2009, 16:50:47 »
Teşekkür ederim Harun Bey,
Evet başngıç seti bakıyorum digital ve ses dekoderli, bilmeyan kalmadı :)
Ama maalesef bulamadım henüz, Sizden yardım istesem telefonunuzu verirseniz arasam bi mahsuru yoksa.
smryna1903@yahoo.com
Teşekkürler.
Eylem Keskin

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #7 : Temmuz 11, 2009, 18:07:19 »
Eylem selam,

Ben belli ürünlerin satıcısı olduğum için ilk başta hiç bir zaman tavsiye verip insanları yönlendiriyor durumuna düşmek istemiyorum.

Ancak bizimkilerin arasından seçmekte zorlanırsan yardımcı olurum.

Fleishmann, Pico, Roco, Marklin gibi markalarla ilgi benim birşey söylemem yakışık almaz. Zaten onların sistemlerini kullanıcılar daha iyi tanıyor.

Mesela MRC ve Hornby arasında artılarını eksilerini mukayese edebilirim. Her ikisinin de modellerini ayrı ayrı iyi biliyorum.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Eylem

• Eylem
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Temmuz 11, 2009, 22:22:55 »
Çok teşekkür ederim ,  doğru söylüyorsun. Yardımların için şimdiden teşekkürler.
Eylem Keskin