Model Trenciler Forumu > Ferda Genç

Havuz Kurgusu

(1/6) > >>

Ferda:
Değerli Dostlar,
Sıcak yaz günlerinde biraz serinlemek için ufak bir Yüzme Havuzu Kurgusu yapmaya çalışıyorum ;

Ana malzeme olarak 2 mm lik PVC kullanıyorum.Öncelikle havuzun yerleşeceği bölgeyi açtım,yan duvarları ve merdiven basamaklarını hazırladım.
Uzun yan duvarlarda aydınlatma deliklerini açtım.Şeffaf ve plastif silindir çubuktan aydınlatma camlarını kestim ve yerlerine yerleştirdim.Daha sonra sızmayı önlemek için duvarların arka yüzlerinden bu camları Pattex ile iyice izole ettim.
Hazırladığım parçaları yine Pattex kullanarak bir araya getirdim.Zeminde eğimden dolayı daha esnek olacağı için ince PVS kullandım.
Bu aşamada son olarak havuzun içine gider yapıldı, üst köşelere Evergrenn köşebent çubukları yapıştırıldı,kenar fayansları döşendi ve son olarak boyma işleminden sonra kurumaya bırakıldı.

Tarık:
ferda abi,
eline saglik. merak ettigim konu boyamayi nasil yaptin? fircami, airbrush mi?
selamlar
tarik b

İlyas Şıklar:
Ferda Bey şimdiden çok güzel görünüyor, hele tamamlandığında nasıl olur kimbilir... Emeğinize sağlık, iyi çalışmalar... İlyas Şıklar

tutunsatar:
Ferda bey sıcaklar başladı zaten  deve güreşi yapasım geliyor bu havuzu gördükçe.
kolaylıklar dilerim.

Alper tütünsatar

Ferda:
Sevgili İhsan,Tarık,İlyas,Alper ve Okan Beyler teşekkür ederim.
-İhsan bey deve güreşi seneryosu çok güzel fikir , figür durumuna göre yapmaya çalışacağım,
-Tarıkcım airbrush kullanmak daha doğrusu kullanamamak daha da doğrusu hiç denememiş olmak oldukça sıkıntı veriyor.Ama bir türlü cesaret de edemiyorum.Kaçınılmaz ihtiyaç olduğunu biliyorum,bakalım ne zaman sırası gelecek,
-Okan çocuk bölümünü düşündüm ama sonradan vaz geçtim.Bir daha ki sefere onuda denerim.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git