Gönderen Konu: Cafer Bey'in 1/87 Evleri...  (Okunma sayısı 12288 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Cafer Bey'in 1/87 Evleri...
« : Haziran 02, 2008, 23:32:41 »
Değerli arkadaşlar, Cafer Bey geçen Eskişehir grubu toplantımıza büyük emeklerle yapmış olduğu maket evlerden birkaç örnek getirmiş idi ve ben de onları büyük bir zevkle fotograflamış idim. Ancak teknoloji özürlü bendeniz ne yazıkki bu fotoları karttan bilgisayara aktarırken sildim (hala anlamadım nasıl oldu o iş) ancak bugün bir program sayesinde iki fotoyu kurtarabildim. Bu nedenle başta Cafer Usta olmak üzere sizleri bu güzellikleri görmekten alıkoyduğum için özür diliyorum. En kısa sürede yenilerini çekerek ilave edeceğim... İşte ele emeği göznuru bir maketten iki foto

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: Cafer Bey'in 1/87 Evleri...
« Yanıtla #1 : Haziran 02, 2008, 23:42:36 »
Cafer beyi tebrik ediyorum şahane olmuş.

Harun

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2008, 23:45:37 »
Teşekkürler ilyas bey
Resimlerin devamını merakla bekliyorum
SYGLR

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2008, 23:52:22 »

İlyas Bey merhaba. Olur bazen böyle durumlar. Ancak ısrarla üzerine gidip, çözüme ulaşırsınız.

Cafer bey'in yapmış olduğu çalışamaları tekrar fotoğraflayıp bizlere aktarmanız iyi olur.

Cafer bey'in yapmış olduğu bu çalışmalar ile ilgli bilgi vermesini de özellikle Cafer Bey'den bekleriz.

Yayınladığınız iki fotoraftaki köy evi, köy yaşamındaki evlerin yapısını tam olarak yansıtmış.
Merdiven basamakları eksik daha olacak herhalde.

Yapılan çalışmadaki el emeği ve konuyu yansıtabilme başlıca bir değerdir.Yapıldıkça daha da iyi olacak bu çalışmalar, hiç yapmayıp seyirci kalan arkadaşlara güzel bir örnek olup, onları bu gibi çalışmalar yapmaya özendirmelidir.

Cafer Bey, ellerinize sağlık diğer çalışmalarınızı da bizler ile paylaşmanız dileklerimle iyi çalışmalar.

İlyas Bey, size de teşekkür ederiz fotoğraflama çalışmalarınız için.

Saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #4 : Haziran 03, 2008, 08:39:04 »
Cafer Bey,

ellerinize sağlık

selamlar

Aynur&Sermet ERAY

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2008, 10:36:33 »
İlyas bey, teşekkürler sizlere Cafer beyin gizli kalmış çalışmalarını bizlere görme fırsatını verdiğiniz için. Diğerlerini de merakla bekliyoruz.

Cafer bey, kışın bana yerinde bir eleştiriniz vardı eskitme konusunda, o dönem çalışmalarınızı görmemiş olarak eleştirinize katılmıştım, şimdi ise tamam işte diyorum, bu çalışmalarınızı bizden neden bu kadar süre uzak tuttunuz ? eminim daha neler vardır, merakla bekliyoruz.

Arkadaşlar geçen aylarda Jacq Damen'in kurgu resimlerinin linkini paylaşmıştım sizlerle http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=2355.0 Cafer beyin bu çalışmasını gördüğümde ilk aklıma gelen bu oldu, aşağıda arka arkaraya verdim. Eminim siz de hak vereceksiniz, evrensel ölçülerde bir ustamızı daha keşfettik anlaşılan, diğer fotografları da gördüğümüzde, kendi özümüze kendi ekolümüze yönelik daha ileri bir sanatkarı bulduk diyebileceğimizi düşünüyorum.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2008, 11:40:41 »
Sevgili Okan Bey, Cafer usta gelirken sadece üç tane örnek getirmişti yanında. İşin ilginci bu evler gerçek ölçülerine göre 1/87 küçültülmüş gerçek evler. Örneğin, fotolarını kurtarabildiğim bu ev Cafer usta'nın şu anda ikamet ettiği köyün girişinde bulunan bir evmiş. Diğer maketler arasında Eskişehir'de demiryolu işçileri için inşa edilen ve işçi evleri olarak bilinen bir ev (arkada yeşil olarak görünen) ve Gökçekısık istasyonu maketleri vardı. Öte yandan, bu maketlerin yapımında kullanılan malzeme ise Usta'nın bir tabelacı arkadaşından edindiği atık malzeme...

Verdiğiniz örneği görünce, evrensellik konusunda size hak vermemek mümkün değil.

Şimdi arkadaşların aklına gelen bir soruyu cevaplayayım, niye Cafer usta cevap vermiyor da sen yazıyorsun diyebilirsiniz. Cafer bey şu anda Gökçekısık köyünde ikamet ediyor, kendisinin orada internet bağlantısı yok ve cep telefonu da kullanmıyor o nedenle kendisine ulaşmakta zorluk çekiyorum...

Saygılarımla... İlyas Şıklar

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2008, 11:55:37 »
İlyas Bey
Cafer bey hakınndaki bilgileri gördükten sonra bir kez daha hayranlık duydum
Araştırma şirketinin yaptığıı ankette ülkemizde hobisi olan insanların oranın yüzde beş in üstünde olduğunun bir kanıtıdır bu
SYGLR

Çevrimdışı Osman Yalçınkaya

• Osman Yalç?nkaya
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul - Suadiye
« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2008, 13:00:36 »

Yayınladığınız iki fotoraftaki köy evi, köy yaşamındaki evlerin yapısını tam olarak yansıtmış.
Merdiven basamakları eksik daha olacak herhalde.

Merhaba,

Merdiven basamakları belkide olmayabilir, çünkü eski artık yaşanılmayan bir ev ise merdivenler artık kalmamaıştır, o şekilde modellemiş olabilirler belki. Dedemde şu an köydeki asırlık evi yapmaya çalışıyo, orada da merdiven kalmadı, ve bikaç basamak dışında koymayacak mesela. ( eğer biraz detaylı hoş birşey olursa bitince paylaşabilirim belki ileride )

Çok güzel bir çalışma olmuş, eskilere olan hayranlığımdan da olsa gerek çok sıcak geldi.Ellerinize sağlık. Diğer fotoğrafları da görmek ümidiyle..

Selamlar..

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2008, 13:22:46 »
Şimdi arkadaşların aklına gelen bir soruyu cevaplayayım, niye Cafer usta cevap vermiyor da sen yazıyorsun diyebilirsiniz. Cafer bey şu anda Gökçekısık köyünde ikamet ediyor, kendisinin orada internet bağlantısı yok ve cep telefonu da kullanmıyor o nedenle kendisine ulaşmakta zorluk çekiyorum...

Desenize Cafer ustamız, her türlü olanak zenginliğinden uzak olarak bunu başarmış, acaba pakette satılmayan, dükkandan alınmamış olan kullandığı atık malzemeleri öğrenebilecek, tanıyabilecekmiyiz ?

Model yapımında bildiğimiz, yaptıklarını paylaşan, görüş alışverişinde bulunan ve diğer düşünceleri duymak için gösteren dostlarımızı biliyoruz, ancak çok daha fazla sayıda, kendince çalışan beraberinde dünya ölçeğinde iş çıkaran bilinmeyen ustalarımızın olduğu bu örnekle bir kere daha görüldü, İhsan beye katılıyorum %5 çok insafsız olmuş.

Cafer beye bir kez daha tebrikler, İlyas bey, hadi ben fotograf çekip, paylaşacak zamanı bulamıyorum, ya size ne demeli ? çekmişsiniz fotografları üstüne bir de silmişsiniz bizimle paylaşmadan  :D
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2008, 13:27:21 Gönderen: Okan »

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #10 : Haziran 03, 2008, 14:10:43 »
çok ince ve detaylı bir çalışma olmuş.harika emeginize sağlık cafer bey.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2008, 14:41:15 »
Okan Bey çok haklısınız, sabaha karşı aşağıdaki vaziyette böyle işleri yapmaya kalkarsanız sonuç bu olur... Gelmeyin üstüme yaaa, oldu bi kere, vallahi yanlışlıkla sildim....   :-[ :-\ :P :P
« Son Düzenleme: Haziran 03, 2008, 14:58:59 Gönderen: İlyas Şıklar »

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2008, 15:28:08 »
İlyas abi bence ceza olarak sildiklerinin aynısından yapıp yayınlasan.
bizde görmüş olurduk silinenleri.
şaka bir yana gerçekden enteresan bir çalışma.
yapıp tekniklerini baya bir merak ettim.
paylaşımınız için teşekkürler.
cafer abinin bir an önce dönemsi iyi olcak gibi . onunda ellerine sağlık

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2008, 17:49:16 »
cafer abi ellerine sağlık eski türk filimlerindeki evler gibi
saygılar hasan
hasan yaşar mert

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Cafer Bey'in 1/87 Evleri...iyas bey'e
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2008, 19:48:51 »
ilyas bey,
lutfen cafer kardesime benim de tebrik,takdir sevgi ve saygılarımı iletirseniz sevinirim
haldun

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #15 : Haziran 04, 2008, 08:43:17 »
ne derseniz değin eskinin tadı hiç bir şeye değişilmez. modernlik hızlı trenler aman olmaz olsun................eline sağlık Cafer usta..

Çevrimdışı muratcopur

• murat çopur
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Taksim/?stanbul
  • http://muratcopur.deviantart.com/
    • muratcopur
« Yanıtla #16 : Haziran 04, 2008, 17:40:20 »
Cafer Bey'e ellerinize, gözlerinize sağlık diyorum. Müthiş bir çalışma olmuş. Umarım devamı gelir. İlyas Bey'e de ayrıca teşekkür edriz.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Kasım 17, 2008, 19:36:16 »
Cafer bey ellerinize sağlık.Gerçekten harika olmuş.Ana malzeme olarak plastikmi kullandınız ?Diğer ev çalışmalarınızında resimlerini bekliyoruz ve tabiki yeni çalışmalarınızıda :)
İlyas bey paylaşım için, Okan  daha önce her nasılsa okuyamadığım Cafer beyin bu güzel çalışmasını tekrar gündeme getirdiğin için teşekkürler.
Saygılar
Ferda
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.