Gönderen Konu: İzmir Fuar treni 1964 ile ilgili süper bir araştırma yazısı  (Okunma sayısı 4900 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Sevgili abim Sinan Etizel yine durmamış araştırıken Konak belediyesinin dergisinde bu araştırmayı bulmuş.
Elif Aydoğdu hanım güzel araştırmış
Hemen ulaşmış ve orginal görüntüleride almış
Hatta yetinmemiş okuyacagınız ve içinizin cız edeciği mazide kalan bu treni tekrar izmire kazandırmak için görüşmelere başlamış.
İşallahda başırırlar.
Eli yeten el atsın bu değerde kaybolmasın
Derginin devamı http://www.konak.bel.tr/TR/FlipPages/28/sayi-25.aspx

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: İzmir Fuar treni 1964 ile ilgili süper bir araştırma yazısı
« Yanıtla #1 : Aralık 03, 2015, 16:10:58 »
Envercim senin şahsında hem Sinan Etizel'e hem de Elif Aydoğdu hanıma teşekkürler , ben bu trene 10 yaşımdayken binmiştim , acaba tekrar canlandırılması için neler yapabiliriz.?

Aynısı Ankara Gençlik parkında çalışırdı , ona da binmiştim , acaba o nerelerde , bir bakanlığın önünde sergileniyor diye duymuştum bir zamanlar.

Bu konuda bilgisi olanlar varsa yazsınlar lütfen...
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı loko1960

• S?NAN
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Aralık 03, 2015, 16:26:25 »
  Sevgili dostlar bir kaç yıl önce bu konuda bir araştırma yapmış ama pek bir sonuca ulaşamamıştım.Sanki bizim çocukluğumuzun buharlı  fuar treni buhar olup uçmuştu.Yaşı 50 li olan İzmir'lilerin  çocukken mutlaka bindiği ve anılarında yaşadığı bu trenle ilgili makaleyi KONAK belediyemize ait dergide görünce çok sevindim.Yazıda belirtildiği gibi ELİF hanım gerçekten büyük çaba göstermiş ve bu sonuca ulaşmış.Kendisine bir İzmirli olarak teşekkürlerimizi sunuyorum.Dünkü araştırmamda Belediyemize ait İZFAŞ AŞ.nin bu konuda çok çaba sarfettiğini öğrendim.Ancak beni üzen Erzincan Belediyemizin olaya olumlu yanıt vermemesi oldu.Sizlerden ricam bu konuda bize yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok seviniriz.İZFAŞ bu konuda her türlü teknik desteği vermeye hazır.Bu konuda büyük emeği olan ELİF hanımlada önümüzdeki günlerde buluşup olayı daha detaylı konuşmak istiyorum.Saygılarımla........

Çevrimdışı ismail Hakkı GÖRCÜN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: İzmir Fuar Treni 1964 Ile Ilgili Süper Bir Araştırma Yazısı
« Yanıtla #3 : Aralık 03, 2015, 20:03:48 »
46002 Nolu loko bizim sivas lokobakım atelyesi nünde sergileniyor fakat bakımsız bir vaziyette

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Aralık 04, 2015, 09:17:44 »
kaldırılana kadar her sene binerdik güzel günlerdi...