Gönderen Konu: Kurgum hakkında yorumlarınız  (Okunma sayısı 3993 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
Kurgum hakkında yorumlarınız
« : Şubat 20, 2007, 22:27:58 »
Elimdeki rayları değenlendirecek bir kurgu üzerinde çalışıyorum. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Saygılarımla,

Melih Uçar
Ýzmir

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Ynt: Kurgum hakkında yorumlarınız
« Yanıtla #1 : Şubat 20, 2007, 23:02:04 »
Melih bey, merhabalar.
Kurgu çalışmanızda başarılar. Bu kurgunun alt yapısını nasıl düşündünüz. Örneğin malzemeler hakkında bilgi verebilirmisiniz..
Forumda bazı arkadaşlar, yaptıkları kurgularda kotraplak, strafor gibi malzeme örnekleri sunmuşlardı.
Siz bu kurgunuzu portatif mi?, yoksa sabit masa düzeni mi? düşünüyorsunuz.
Yer olarak ev mi? yoksa işyeri mi? bu konulara açıklık getirebilirseniz yorumlarda ona göre daha iyi olabilir kanısındayım.
Bu ray düzeninde ise, modelleri daha öne çıkarıcı, karmaşık düzenden uzak, sade olarak bir görünüm var.
Kişisel düşüncem; tren modellerini daha iyi izleme olanağı, bu tür sade diaromalarda daha uygun olur.

saygılar,sevgiler.
teoman

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 20, 2007, 23:50:17 »
Teoman Bey hakılısınız aklımdan geçenleri yazmayı unuttum.  ::)

- Kurguyu ortadan ayrılacak iki parça sunta olarak şekilde (125x150) düşünüyorum.
- Kurguda sağ üst taraftaki ikili hattın içinden geçeceği bir tünel ve dağ yapmayı düşünüyorum, ayrıca bu iki hattın içindeki üçüncü hat bu dağın yamacından dolaşabilir
- Alt ortada bir istasyon yeri bırakmaya çalıştım
- Ortaya ve sol tarafa evler ve yollar yapmak doğru olur diye düşünüyorum
- Doğru tespit ettiğiniz üzere kurguda model izlemeyi öne çıkaracak ve aynı anda bağımsız hatlarda dolaşabilecek en az iki tren çalıştırmayı istiyorum. İçerdeki hatlarda ise üçüncü bir tren manevra yapabilir.

Bana göre trenler oynamak, eğlenmek ve kendini çocuk gibi mutlu hissedenler içindir.

Şimdilik aklımdan geçen bunlar,
Melih Uçar
Ýzmir

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Şubat 21, 2007, 00:04:16 »
Melih bey, ortak bir çalışma yapabiliriz. Benim de artık bir diaroma yapma zamanım geldi, hatta geçiyor bile. Biran önce çalışmalara başlamakta yarar var.
Öncelikle sizlere ne tür bir yardımım dokunur. Elimden geldiğince yardıma hazır olduğumu bilmenizi isterim.

Saygılar, sevgiler.
teoman

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Şubat 21, 2007, 11:32:23 »
Teoman Bey, birlikte çalışmak büyük bir zevk ve şeref olur. Ancak bilyorsunuz ki bendeki sistem Marklin Digital ve C tipi raylarım var. Bir çok Marklin M track analog rayım da var ama onları bu kurguda düşünmüyorum, C ile M rayları birbirlerine bağlayabiliriz ancak kurgu çok büyüyecek.

Fakat bütün bunlar sizin o muhteşem lokomotif kolleksiyonunuzu koşturmaya uygun değil. Teklifim şu olabilir iki dairoma yapalım, acemiliği Marklin sistemde yaşar ustalığımızı ise sizin sistemde konuştururuz.

:D :D :D
Melih Uçar
Ýzmir

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Şubat 21, 2007, 18:58:54 »
Melih bey, inceliğinize çok teşekkürler.
Ben, her türlü teklifinize uyarım. Amacımız tren modelciliğini yaşamak ve yaşatmaktır.

Sevgiler, saygılar
teoman