Gönderen Konu: Trix - Marklin 2008 Yenilikleri  (Okunma sayısı 17464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Trix - Marklin 2008 Yenilikleri
« : Mayıs 01, 2008, 14:17:34 »
Açıkçası ben bir satıcı olarak ürün yelpazemde Marklin, Fleischmann, Trix, v.b de olmasını isterim. Çünkü ister 2 ray, ister 3 ray olsun her markanın her bütçeye, her zevke uygun, çok basit, çok detaylı, çok değişik modelleri var. Keşke Türkiye'deki tüm ithalatçılar birbirlerini rakip gibi görmeden pazarı daha büyütmek, fiyatları daha düşürebilmek için birlikte hareket edebilseler, birbirlerine de mal satabilseler de bu işten hem alıcı hem satıcılar daha verimli faydalanabilse.

Sonuçta hep aynı laflar ama bence gerçekler bunlar.

Selamlar,
Harun

Mesela ektekiler gibi

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: MARKLİN 89028 LOKOMOTİF + Alco 1930 lokomotif
« Yanıtla #1 : Mayıs 02, 2008, 19:53:56 »
Buharlı lokomotifi görünce Marklin'in yeni ürünler kataloğuna bakmak istedim. Hakikaten Marklin'in aşağıdaki linkde verilen gittigidiyordaki oyuncak tarzı lokomotifden çok daha güzel lokomotifleri var. Aslında gittigidiyorda daha da kaliteli Marklin ürünleri satan satıcılar var. Satış fiyatlarını www.ebay.de den marka/model numarası ile arayarak veya aşağıda verdiğim linkteki dükkanın sitesinden arayarak karşılaştırmanızda yarar var. Sonuçta bu ürünler ülkemize dışarıdan getiriliyor, ebay.de görülen fiyat ile gittigidiyordaki fiyat arasında makul bir fark yoksa(posta vb) almak düşünülmesi gereken bir konu.

Bir de ürünleri sıfır olarak Almanya'daki bir dükkandan sipariş ettiğinizde %19a yakın vergi düşüldüğü buna karşın 25-35Euro posta masrafı eklendiği, eğer 100Euro altında bir paket ise Postaneden gümrük ödenmeden ulaştığı, üstündeki durumlarda %18 KDV ödenerek alınabildiği de unutulmamalı. Yani gördüğünüz fiyatı kontrol edin, ürünün detaylı resimlerini isteyin, hatta yaşananlar gösteriyor ki, lokomotiflerin çalışır videolarını isteyin, biyellerinin takılmadan çalışabildiğini görün, kontrol edin. Tabii sizin elinize gelecek ürünün nasıl olduğu satıcının vicdanına bağlı, bu noktada ciddi sorun durumlarında gittigidiyordan yardım isteyin. Pek çok dürüst satıcı olduğunu da unutmayın.

Bu genel bilgilerden sonra gelelim Marklin de gözüme çarpan bu iki seçeneğe, aslında oldukça fazla seçenek mevcut Marklin ürünlerinde hem de Trix olarak doğrudan DC/DCC olarak aynı vagonları almak mümkün. Ancak bu vagonları Trix olarak görmedim.

Marklin bu seneki yeni ürün kataloğundaki bu vagonlar çok güzel. Maerklin vagonla beraber tekerlek değişimi ile DC/DCC bu vagonları kullanabileceğimize göre bunlar gelebilir mi ? Vagonlar için katalogda verilen fiyar 199.95Euro, 6 tane sıfır ve yeni üretim bir vagon için mantıklı görünüyor. Ayrıca www.modellbahn-kramm.com fiyatı Marklin 43985 için 159.99Euro(vergi dahil).

Marklin bu vagonlar için lokomotif de çıkarmış, aynı lokomotifi Trix olarak da bulabiliyoruz. Yani Marklin vagonlar, önde Trix lokomotif uygulanabilecek bir senaryo. Trix 22184 bu lokomotife DCC/SX(DCC/Selectrix) dekoder ve ses üreteci yerleştirmiş ve Amerika satış sitelerine de koymuş. Daha önce bazı kumandalarda sorun yaratan Trix'lerden farklı olduğunu düşünüyorum, doğrudan DCC ile çalışabileceği varsayımıyla ilgimi çekti. Bu lokomotif için 429.95Euro katalog fiyatı verilmiş. Yine aynı satış sitesinde ise 367.50Euro fiyat verilmiş. Lokomotifin dekoratif ağaç kutuda geldiği belirtilmiş.

Proses'de bu Marklin-Trix duosunu görebilirmiyiz ?

« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2008, 20:10:00 Gönderen: Obiwan »

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
« Yanıtla #2 : Mayıs 02, 2008, 23:23:15 »
alinti: Bu genel bilgilerden sonra gelelim Marklin de gözüme çarpan bu iki seçeneğe, aslında oldukça fazla seçenek mevcut Marklin ürünlerinde hem de Trix olarak doğrudan DC/DCC olarak aynı vagonları almak mümkün. Ancak bu vagonları Trix olarak görmedim.
märklin katalogunda her zaman ufak yazar: Gleichstromradsätze unter der Artikelnummer 1234567 bestellbar!
yani AC icin tekerlekleri su numara altindan siparis edebilirsiniz (dükkanda aldiginizda(burda) istek üzerine bedavaya degistiriliyor, sonra fazla olanlar märklin e geriye gidiyor)
selamlar
tarik
56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 08, 2008, 19:47:58 »
Teşekkürler Tarık, evet vagonların çoğu için Trix seçeneği bulunmasa da tekerlek değiştirebilme seçeneği var.

Gözüme çarpan ve beğendiğim bir diğer henüz daha üretilmemiş Marklin Trix güzelliği ise

Trix 22033 için Kramm 146.90Euro,  Marklin 37253 için ise 167.50Euro fiyat verilmiş. Marklin Trix arasındaki fiyat farkının nedenini bilenler herhalde açıklar  ;)

Kemal abi sen bu modelden var demiştin, doğru mu hatırlıyorum ? Lokomotif buharlı bir model !

Çevrimdışı Tarık

• Tar?k
  • Forum Üyesi
  • Yer: Viyana/Istanbul
« Yanıtla #4 : Mayıs 09, 2008, 10:42:12 »
trix: 21 ayakli decoder icin hazir
märklin: MFX dijital decoderli (galiba fiyat nedeni bu),hizlanma ve yavaslamayi control unit veya systems ten ayarlanibilir, geri kalan özellikler trix gibi.
ikisi icinde: her iki aks ta hareketlidir (motor ortada heralde), isiklar LED olarak, cift yönlü beyaz (2-2),cogu parcalar ekstradan üstüne koyma (yani direk basilmamis), camlardan serbest bakilir, detayli kazan,ana gövde metal, üst kisim plastik.
selamlar
tarik b

56507 dijital oldu, simdi gereksizleri elden cikarma zamani geldi...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Mayıs 09, 2008, 19:30:06 »
Okan kardeşcim Trix bu kırmızı ilginç buharlıyı uzun zaman önce yaptı.
Ben de çok uzun zaman peşine düştüm ve sonunda Kanadadan aldım fakat 2 aydır gelmedi bekliyorum.
Ama yenisinin fiyatını görünce 2,eli cazip değilmiş.Yenisi alınabilir.Selamlar sevgiler..............
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 13, 2008, 00:05:41 »
Marklin 37975, Trix 22184 ün bir benzeri, fotografı beğendim Drehscheibe'de iki forum var, biri

1. http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/list.php?101 Photo Showroom
2. http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/list.php?103 Hall of Fame

İkisinde de çok güzel fotograflar paylaşılıyor...

Die Fotowolke
Posted by: HP

Date: Today, 10:56PM

Naja, irgendwie haben wir an der Stelle verzweifelt. Im schönsten Licht, dann wieder eine Wolke, dann wieder Sonne, und als es soweit war, Wolkenschatten genau über dem Zug.

Aber irgendwie - mit dem Cross Balance Filter und dem Tonal Contrast Filter - es gefällt mir. Zwar nicht wirklich kreativ, aber das wird mein nächstes 40x60 cm Foto. Das Bild spiegelt jetzt natürlich absolut nicht die tatsächliche (furchtbare) Lichtsituation wieder.

GKB 671 mit dem Sdz R 16429 von Peggau-Deutschfeistritz nach Graz in Stübing am 12.5.2008

Wenn einem jetzt die Filterungen nicht gefallen, tut euch keinen Zwang an, die Kritiken sollen aber sachlich bleiben. Und nicht, das mir einer kommt und beginnt, Linien in das Bild zu ziehen und zu behaupten es sei schief. Ich hab mir das hier bei einem anderen Bild angesehen (Brenner - St. Jodok), und dem Linienzieher sei vorweg gesagt, er möge einen neuen Augenarzt aufsuchen ;-)

LG
H.P.
http://drehscheibe-online.ist-im-web.de/forum/read.php?101,3793899

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Trix - Marklin 2008 Yenilikleri
« Yanıtla #7 : Mayıs 13, 2008, 12:09:40 »
Bir başka konu içinde bulunan Trix ve Marklin 2008 yeni ürünlerine ilişkin mesajlar burada toplanmıştır.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Trix - Marklin 2008 Yenilikleri
« Yanıtla #8 : Mayıs 14, 2008, 23:59:36 »
Aşağıdaki Trix ve Marklin lerin çıkış tarihleri şöyleymiş.

Trix - 22184 - 2008in üçüncü çeyreği
Trix - 22033 - 2008in dördüncü çeyreği
Marklin - 43985 - 2008'in üçüncü çeyreği

Yani Proses'den önce Avrupa'da da daha uzun bir süre görünmeyecekler.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 08, 2009, 19:08:56 »
Okan kardeşcim Trix bu kırmızı ilginç buharlıyı uzun zaman önce yaptı.
Ben de çok uzun zaman peşine düştüm ve sonunda Kanadadan aldım fakat 2 aydır gelmedi bekliyorum.
Ama yenisinin fiyatını görünce 2,eli cazip değilmiş.Yenisi alınabilir.Selamlar sevgiler..............

Kemal abi akibeti hakkında yeni bilgi var mı ?