Gönderen Konu: Minik bir kurgu  (Okunma sayısı 16318 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı omerkaya

• Forum Üyesi
Ynt: Minik bir kurgu
« Yanıtla #20 : Şubat 07, 2016, 18:04:25 »
başka bir açıdan

Çevrimdışı omerkaya

• Forum Üyesi
« Yanıtla #21 : Şubat 07, 2016, 18:05:17 »
bu da çamaşır asan teyzelerimiz

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2016, 21:03:28 »
Ömer , kurgunda genel olarak her şey iyi ancak , kendinden balastlı olduğunu düşündüğün bu raylar kötü görünüyor , İstanbul da oturuyorsun , Osman seni bir gün klübe götürsün , biraz balast taşı ve dökme aparatı al ve raylarını balastla , bak kurgun nasıl level atlayacak.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı omerkaya

• Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Şubat 07, 2016, 22:44:07 »
Kemal Abi;

Öneriniz için çok teşekkür ederim. İşin aslı Harun Abi'den balastlama aleti aldım ve küçük bir denemede yaptım. Fakat dioramada şu an için uygulamaya korkuyorum. Bunun en büyük sebebi marklinde makas motorlarının ve dekoderlerinin rayların altıma yerleştirilmesi. Markin c raylarda bence bu aksesuarlarda iyi değil zira elimdeki 7 motordan 2 si kısa sürede arızalandı. Bu nedenle herhangi bir arıza durumuna müdahale edememe korkusundan balastlamadan vazgeçtim. Sizin bu makas motoru konusunda bir öneriniz var mı ? Yoksa dediğiniz gibi balast olsa çok güzel olacak.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #24 : Şubat 08, 2016, 00:11:19 »
Ömer , dediğin sorun çok ciddiymiş , bu durumda yapacağın iş çok zor , uğraşacak halin varsa ne yapacağını söyleyeyim.

Tüm raylarını sök , en ince balastları bul ( gerekirse elekten geçir ) raylarına tek tek fırça ile koyu beyaz tutkal sür ve üzerlerine balastları at , yani her rayını tek başına balastlı ray yap ve sonra tekrar kurguna döşe .( belki birazcık ek yerleri belli olur ama , idare eder )

Makaslarının sadece çalışmayan kısımlarına ve bir beyin cerrahı hassaslığında aynı işlemi yap.

Böylece rayların kurguya yapışmayacağı için , istediğin zaman tüm raylarını söküp müdahale edebilirsin.

İş zor , kolay gelsin........ :)
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı NaciAklan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #25 : Şubat 08, 2016, 23:36:42 »
Daha zahmetli bir yol var.

Tek tek bütün makas motorlarını ve dekoderleri sök, uzatma parçaları ile makasa  bağlayarak masanın altına yeniden tak.

Bir de makasların yerini değiştirmeyeceksen,  koyacağın yerleri işaretle, kıl testeresi ile tabanda makasın  altı kadar delik açabilirsin. Her iki yolla da masanın altından motorlara ve decoderlere ulaşabilirsin ama Kemal Abi'nin yöntemi daha pratik.

Çevrimdışı omerkaya

• Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Şubat 09, 2016, 00:17:19 »
Kemal Abi, Naci Abi,

Ben en iyisi ikinizin de dediğini deneyeyim bakalım ne olacak. Neticeyi de buradan paylaşırım.

Destek için çok teşekkürler

Ömer

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #27 : Şubat 16, 2016, 22:15:35 »
Ömer Bey,

Kurgunuz çok güzel gidiyor.

Aşama ve fotoğrafları zevkle okudum. Makas motorları konusunu iyi belirtmişsin. Arıza çıkarma olasılıkları olabiliyor. Onlara gerektiği zaman erişim imkanı olmasına dikkat et.

İyi çalışmalar dilerim.

G. ÖZKAN
G. ÖZKAN

Çevrimdışı ali osman manav

• Forum Üyesi
« Yanıtla #28 : Mayıs 02, 2016, 16:17:42 »
ömer bey rampa yapımında kullandığınız malzemenin adı nedir acaba

Çevrimdışı omerkaya

• Forum Üyesi
« Yanıtla #29 : Ekim 01, 2016, 11:50:43 »
Ali Osman Bey merhaba,

Rampa yapımında woodland ürünlerinin hazır rampalarını kullandım.

Yükseklik konusunda mesafeniz darsa biraz sorun yaşayabilirsiniz onun dışında kullanımı kolay bir ürün.

Ben direk Amerika'dan getirtmiştim fakat Harun Abi'den de bulunabilir.

Çevrimdışı ali osman manav

• Forum Üyesi
« Yanıtla #30 : Ekim 02, 2016, 00:05:11 »
teşekkürler ömer bey

Çevrimdışı perfectfeel

• Forum Üyesi
« Yanıtla #31 : Ekim 03, 2016, 01:27:45 »
elinize saglık mükemmel görünüyor keyfini cıkartmanız dilegi ile