Gönderen Konu: Lima O Ölçek 1:45 MODEL TREN KOLEKSİYONUM  (Okunma sayısı 10514 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bir_bölü_yirmi_iki_buçuk

• Forum Üyesi
  • çaylak :)
Lima O Ölçek 1:45 MODEL TREN KOLEKSİYONUM
« : Şubat 28, 2012, 11:50:01 »
Önce ki aylarda, imkanım olduğu için, 1:45 kurgum vardı, tüm ürünlerimi kullanıyordum.
Şu dönem ise yer yokluğundan kullanamıyorum.

Bu siteye üye olmamın sebebi, 1:45 Lima bulmaktı. Azim ettim, uzun uğraşlar sonunda, ciddi de bir maddi bedel ödeyerek kavuştum :)
Gurur ve keyif ile sizlerle paylaşıyorum...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Lima O Ölçek 1:45 MODEL TREN KOLEKSİYONUM
« Yanıtla #1 : Şubat 29, 2012, 17:49:49 »
Güle güle kullan Çaylak arkadaşım.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Şubat 29, 2012, 23:23:41 »
yorum istemişsiniz
ilk yorumum adınızı ve soyadınızı yazmanız.
bunlar eski tip klasik oyuncak serisi g ölçek loko ve vagonlar.
sizede başta söyledigim gibi daha detaylı ve kaliteli şeyler toplasaydınız daha iyi olurdu.
tabi bu koleksiyon aşkı bir başka. bunşarı kurmak ve oynamak yer açısından zor. türkiye şartlarındada baya malzeme toplamışsınız.
iyi günlerde kullanın

Çevrimdışı bir_bölü_yirmi_iki_buçuk

• Forum Üyesi
  • çaylak :)
« Yanıtla #3 : Mart 01, 2012, 00:10:44 »
Evet doğru, üye olduğum ve bu ürünleri aradığım dönemde size mesaj göndermiştim. Siz de cevaplayarak yol göstermiştiniz. Sizin yardım sever ve iyi niyetli paylaşımcı kıymetli bir insan olduğunuzun farkındayım. tekrar teşekkürler.

1970 lerde üretilmiş ve tahminen 90 dan sonra da kesinlikle devamı gelmemiş ürünler. Belki 1980 yılı itibari bile bitmiş olabilir.
Limanın üretmiş olduğu elektirik adaptörü ile çalışan ürünleri oyuncak değildir !!!

Bu ürünler G ölçek de değil. O ölçek 1:45

G ölçek olan LGB ve BACHMANN. Bu ürünlere param yetmediği ve bir miktar daha büyük olduğu için, 1:45 tercih etmiştim.
1:45 koleksiyonum kalitesiz değil. Lima bu ürünleri detaysız yapmıştır, Bir tek hareketli pantografı olan elektirikli lokomotifi var. ve bazı yük vagonlarının sürgülü kapıları. bunun dışında detay yok. boyutu ve çalışma sesi ile, ho ölçekten daha tatmin ediyor. daha doyurucu. tabi ki yeri olan için. zevkler farklı, bir insan için, en olan, diğeri için hiç olabilir. Zaman ayırıp yorum yaptığınız için teşekkürler.

yorum istemişsiniz
ilk yorumum adınızı ve soyadınızı yazmanız.
bunlar eski tip klasik oyuncak serisi g ölçek loko ve vagonlar.
sizede başta söyledigim gibi daha detaylı ve kaliteli şeyler toplasaydınız daha iyi olurdu.
tabi bu koleksiyon aşkı bir başka. bunşarı kurmak ve oynamak yer açısından zor. türkiye şartlarındada baya malzeme toplamışsınız.
iyi günlerde kullanın

Çevrimdışı ahmetemrecetin

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2014, 14:19:10 »
Merhaba Elinize sağlık güzel koleksiyon olmuş bence tabi ben amatörüm.
1:45 lima setinizi satma şansınız varmı olursa kaça olur?

Çevrimdışı copen

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Nisan 03, 2014, 11:01:59 »
benim cok sevdiğim bir ölçü model ve limanın urunlerini görmüştüm niye devam etmediler bilemiyorum ama youtube dan gordugum kadarı ile digital ve sesli versionlarıda var, elinize sağlık bence cok guzel urun toplamışsınız hatta bende bir ara alayım demiştim ama bulamamıştım, yurtdısındada cok az oldugunu biliyorum.

Çevrimdışı ahmetemrecetin

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ağustos 29, 2014, 17:40:42 »
Sonunda bende bu ölçek de çalışan bir set topladım türkiyede bulamadım. Bence O ölçe çok daha iyi bir seçenek

Çevrimdışı Jonymax

• Forum Üyesi
« Yanıtla #7 : Nisan 06, 2022, 12:54:54 »
Elimde lima tren seti var ve satmak istiyorum yardimci olur musunuz