Model Trenciler Forumu > Yeni Üyeler Lütfen Kendinizi Tanıtın (New members say hello here)

TCDD tren seti

(1/4) > >>

Ibrahim URAL:
Tum modeltrencilere selam olsun,

Ben Ibrahim URAL,Eindhoven/Hollanda da yasiyorum,buraya 2017 de kayit oldum ama fazla girmedim forumlara.Piko marka starterset aldim,Hollanda NS (devlet demir yollari),henuz yeniyim bu konularda ama guzel bir kasaba kurdum istasyonum var,Hollandanin Houten kasabasinda devamli tren fuari olur https://www.modelspoorbeurs.nl/agenda/buradan tarihleri gorebilirsiniz,gelme imkani olan varsa beraber gidebiliriz veya bulusabiliriz,daha once de sormustum yine sorayim TCDD ait tren seti ariyorum bir ara satistaydi halen varmi bu urun?

Saygilarimla.

kemalomay:
İbrahim kardeşim , hobi konusunda bizden şanslısın , burada biz artık hiç bir ürün bulamıyoruz , yurt dışından getirtmek bile mümkün değil.

Hollanda da ayrıca Ontraxx isimli meşhur fuar var , mart 2020 de biz iki veya üç kişi gideceğiz. Gelirsen tanışabiliriz.

TCDD setleri bazen alanlar tarafından satışa konuyor ama hemen gidiyor , bulması biraz zor yani.

Özcan:
İbrahim Bey selamlar,

Hoş geldiniz.

Benim bildiğim son bir kaç yılda Harun Bey, İngiliz Hornby firmasından Stanier 8F model (Türkiye'de Churchill diye bilinen) buharlı lokomotifi ve İtalyan ACME firmsından TVS 2000 vagon serilerini yaptırdı. Çok nadiren satışa geri koyan olursa görüp alabilirsiniz.

TCDD tren setleri zor bulunduğu veya hiç bulunmadığı için forumda benzer setlerden TCDD'ye dönüştürme için kaynaklar bulabilirsiniz.  Özellikle Teoman Kardaşlar'ın dönüşüm anlatımlarını şiddetle öneririm. (Bazıları evde denemeyin niteliğinde olsa da :) )

Kolay gelsin,

Özcan Ertem

Ibrahim URAL:
Sayin Kemal bey,ontraxx i hic duymamistim,hemen arastiriyorum tesekkurler.

Ibrahim URAL:
https://www.spoorwegmuseum.nl/ontdek/nu-in-het-museum/modeltrein-expo-on-traxs/

Kemal Omay bey buldum siteyi,Utrechtteki Hollanda tren muzesinin oldugu yer,bir kez gittim buraya cok guzel yerdir,kismet olursa gorusuruz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git