Gönderen Konu: Modeltrenciler Kulübü Ankara Gezi İzlenimleri  (Okunma sayısı 20655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Modeltrenciler Kulübü Ankara Gezi İzlenimleri
« Yanıtla #20 : Şubat 07, 2008, 19:39:48 »
Teoman bey ellerinize sağlık.Bu çok güzel ve titiz çalışmanız için çok teşekkür ederim.
Saygılar
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #21 : Şubat 07, 2008, 20:02:01 »
Merhaba,

Ankara gezimize katılan, destek olan, Ankara'daki organizasyonda emeği geçen tüm arkadalşarımıza ve bu anları titizlikle fotoğraflayıp foruma sunan Teoman beye çok teşekkür ederim.

Bu kollektif aktivitede, kimseyi unutmamak adına tek tek isimlerinizi yazamadım, kusura bakmayın.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #22 : Şubat 07, 2008, 23:26:51 »
Arkadaşlar çok güzel bir gezi olduğu resimlerden ve ifade ettiğiniz duygulardan anlaşılıyor. Bir sonraki gezinin zamanının bana uygun olmasını arzuluyorum, sizlerle tanışmayı ve görüşmeyi çok istiyorum.

Teoman Bey yine her zamanki tertip ve titizliğiniz ile çok güzel döktürmüşsünüz, sayenizde yanınızda gitmiş kadar olduk. Ayrıca var ise İzmir - Ankara arası TCDD seyahatinizin de fotograflarını görmek isterim.

Saygılarımla,
« Son Düzenleme: Şubat 07, 2008, 23:31:55 Gönderen: Melih »
Melih Uçar
Ýzmir

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #23 : Şubat 08, 2008, 01:24:23 »
Saygıdeğer modeltrenciler,

Ankara gezimiz; birlikteliğin, dostluğun, paylaşımcılığın, trenmodelciliği sevgisinin,
Modeltrenciler Kulübü ve Forumu üyelerinin ne kadar güzel bir noktaya geldiğini,
bizlere göstermesi açısından, hepimiz üzerinde güzel bir etki yaratmıştır.

Bu gezimizle ilgili güzel düşüncelerini bildiren tüm dostlara sonsuz teşekkürler.

Bizler Ankara’da belli sayıda bir gruptuk. Ancak  gelemeyen dostlarımızda orada bizlerle birlikteydi. Bizler orada tüm Modeltrenciler Kulubü ve Forum üyelerini temsil ettiğimiz inancıydaydık.

Ben, şu ana kadar Modeltrenciler Kulubünün düzenlediği etkinliklerin dördüne katıldım.
1-12 Mayıs 2007 Çamlık Gezisi
2-28 Temmuz 2007 Modeltrenciler Forumu kuruluş yıldönümü yemeği
3-15 Aralık 2007 Tepe Nautilius Aktivitesi
4-03 Şubat 2008 Ankara Gezisi

Katıldığım bu oluşumlarda büyük keyif aldım. Yeni dost canlısı kişiler tanıdım. Modeltrenciliğin Türkiye’de tanıtılması ve yaygınlaşmasında bu tür etkinliklerin son derece yararlı olduğunu gördüm.

Yıllarca kendi içimizde kalan  tren modelciliğini, Harun Yamanlar Bey’in kurup,başlattığı Modeltrenciler internet sitesiyle, kendimizin dışında bir çok kişide var olduğunu gördük ve bu sayede birçok güzel dostluklar kurduk.

Anakara gezimiz sayesinde Ülkemizde her alanda olduğu gibi demiryollarına büyük önem vermiş Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıkıp, minnettarlığımızı belirtme fırsatını bulduk.

Katılımcılar olarak bu geziye Ankara dışından katılanların, ilgilendiğimiz hobiye uygun olarak tren ile gelmeleri, gezimize çok güzel bir anlam katmıştır.

Sevgili dostlar bizler bu ortamda,işlerimizin dışında; sevdiğimiz , ilgi duyduğumuz tren modelciliğinden keyif alarak, günlük sıkıntılarımızdan uzaklaşarak, hoşça vakit geçirip, birbirleriyle bu konuyla ilgili bildiklerini paylaşan kişleriz.

Yapılan sosyal aktivitelerle, çeşitli basın ve görsel yayınlarda modeltrencilğin tanıtılmasıyla bu konumumuzu daha da zenginleştiriyoruz. Önemli olan da kendi içimizden dışa taşıp, birçok kişinin bu güzel hobiyi tanımasına olanak sağlıyoruz.

İşte bu yüzden Modeltrenciler Kulübü ve Forumu Türkiye’de tren modelciliğinde önem taşıyor.

Harun Bey iyi ki bu ortamı kurdunuz ! Ne mutlu bizlere ki! Birlik beraberlik duygusuyla, biz modeltrenciler olarak bu güzel ortamdayız.

Sevgiler, saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #24 : Şubat 08, 2008, 01:59:11 »
Teoman bey,

Güzel sözleriniz için teşekkürler.

Ben başlattım ama devamını hepimiz getiriyoruz.

Bu arada madem aktivitelerden konu açtınız ayrı bir konu olarak açacaktım ama şimdilik buraya bir not olarak açayım, daha sonra başka bir konuda detaylandırırız.

Bu akşam Tepe Nautilus'tan çıkarken (Naturilis değil, bazı arkadaşlar öyle yazıyor) müdür Nihat beyle karşılaştık sohbet ettik.

Merhaba der demez "bir daha sefer daha da büyük birşeyler yapalım" dedi.

Ben de, Ankara'da konuştuklarımızı hatırlayarak, bu sefer aylar öncesinden çalışmaya başlayıp, iş bölümünü daha kesin yapıp çok daha iyi birşeyler yapmak kararında olduğumuzu ve geçmiş 2 aktivitemizden çok daha güzel şeyler yapacağımızı belirttim.

O da hemen "önümüzdeki günlerde tekrar bir toplantı yapıp detaylandıralım" dedi.

Yani Tepe Nautilus daha diğerinin yorgunluğu bitmeden bize kapılarını tekrar açmak üzere toplantı yapalım diyor.

Üstelik biliyorsunuz Tepe yönetimi bize hem yer hem de bazı materyallerin hazırlanması konusunda bir anlamda maddi destek de oluyor.

Kendisine şahsen de söyledim ama olur forumu da okursa diye hepimiz ve MTK adına kendisine buradan da teşekkür ediyorum.

Bu konuyu en kısa zamanda arı olaak gündeme getirelim, toplantılarımızı ve yapabileceklerimiz detaylandıralım.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #25 : Nisan 25, 2008, 18:21:17 »
teoman bey güzel görüntüler kulüp gezileri hep batı yönümde hiç doğuya gezi düşünmüyormusunuz buralardada görülecek güzel yerler var demir yolu ağı burada doğayla baş başa.