Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübü Koç Müzesinde!  (Okunma sayısı 10056 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Model Trenciler Kulübü Koç Müzesinde!
« : Ocak 17, 2008, 17:11:19 »
Arkadaşlar merhaba,

Bugün Koç müzesi yetkilileri ve onların halkla ilişkiler ajansı Optima ile yaptığımız toplantı neticesinde 26 Ocak -24 Şubat arasında Model Trenciler Kulübü kurgusunu Koç Müzesinde sergilemeye ve yeni bir ortak aktivite yapmaya karar verdik.

Özetle kararlaştırdığımız konular şöyle.

1. 4 hafta boyunca müzenin yeni faliyete geçecek 250 m2 lik bir salonunda bizim kurgumuz ve model trenlerle ilgili eski müzelik objeler teşhire sunulacak.

2. Bu aktivite çeşitli basın kuruluşlarına basın bültenleri aracılığı ile onlar tarafından duyurulacak. Bu bültenlerde Model Trenciler Kulübü ve Koç Müzesinin tanıtımları eşit şekilde yapılacak.

3. Kurgumuzda Model Trenciler Kulübü logo ve adreslerini maksimum düzeyde kullanabileceğiz. Ayrıca broşürlerimiz de dağıtılacak.

4. İhsan bey ve Teoman beylerin yaptığı gibi çalışmaları ve Derya bey ve Tufan beyin kurgu resimlerini de tekrar sergiyelebileceğiz.

Şimdilik aklıma gelen genel bilgiler bu kadar. Daha fazla bir gelişme olursa haber vereceğim.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı ghostkhan

• Hakan ÇAĞLIYAN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: İSTANBUL-Silivri
  • Model Trenlere Hayranım.
Ynt: Model Trenciler Kulübü Koç Müzesinde!
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2008, 17:18:09 »
Harun Abi
bu süper bir haber, Anadolu yakasında göstermiş olduğunuz başarılı çalışmanın burada yani Avrupa yakasındada başarılı olacağına gönülden inanıyorum, elimizden geldiğince yardımcı olmaya hazırız.

Sevgi Saygılarımla,
Hakan ÇAÐLIYAN
inadına Model Trencilik!
En Derin Saygı ve Sevgilerimle.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2008, 17:43:41 »
Harun abi stand hazırlama v.s. nasıl olacak?Nautilius gibi mi?Biraz detaylar hakkında bilgi verirsen sevinirim
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2008, 17:55:37 »
Harun Bey.Bu işe daha önce yazdığım gibi çok sevindim.Ancak toplanarak koordineli bir çalışma yapmamız lazım.Model trencilerin geleceği artık çok yakın.Bence daha etkili olmalıyız.Bunun için hep birlikte çalışmalıyız.Koç müzesi bizim için büyük bir fırsat,bu fırsatı iyi değerlendirmeliyiz.Yine tekrarlıyorum ben her konuda yardıma hazırım.Selamlar.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2008, 17:59:50 »
Merhaba Harun Abi,

Bugün siparişlerimi almaya geldiğimde Teoman abinin yaptığı loko yuda almıştım fakat koç müzesi aktivitesinden haberim yoktu bilseydim almazdım eğer isterseniz tekrar getirebilirim abi saygılarımla ve sevgilerimle

önder

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2008, 20:25:47 »
Arkadaşlar, burada sürekli olarak durmak gibi bir durumumuz olamaz.

Ancak arada sırada uğrayıp bir kontrol etmek bakım yapmak gerekecektir.

Bu konuda da teknik olarak yardımcı olabilecek o tarafta oturan, yakın olan arkadaşlarımız yardımcı olur.

Çok problem olacağını zannetmiyorum. Yalnız belki 3 hattı digital yeine analog olarak çalıştırmayı düşünebiliriz. Birer tane de buton koyup başına biri geldiğinde düğmeye basıp çalıştırmasını sağlayabiliriz.

Tepe'de insanların yorumlarından ve deftere yazılanlardan çok uçuk şeyler yapmanın bir alemi olmadığını anlamış bulunuyoruz.

Ülkemizdeki insanlar malesef şu anda en basitinden bir kurguya bile hayranlıkla bakıp imrenecek durumdalar. Şu anda bu ülkede yapılabilecek en iyi şeyin insanları en yalın haliyle bile olsa bu hobiyle tanıştırmak olduğunu düşünüyor ve bunu da kulübümüzün çok iyi bir şekilde yaptığını düşünüyorum. 

Bunları ve diğer şeyleri bu Cumartesi toplandığımızda konuşuruz.

Fazla vaktimiz yok 25 Ocakta bitirmemiz gerekiyor.

Selamlar,

Harun

Not: HO -> N Konverter makinasına fazla takılıp dağılmayalım lütfen, daha önemli işlerimiz var. :)

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2008, 20:46:14 »
Sevgili Harun Bey, bu başarınızdan ötürü sizi kutluyor ve sürekli olmasını diliyorum. Az bir süre kalmasına karşın gerekli koordinasyonla çok güzel bir sergi açabileceğimizden eminim. Bu yönde, uzaklarda olmamıza karşın, bize düşen herhangi bir sorumluluk olursa seve seve yerine getirmeye hazırım. Cumartesi toplantısına katılmayı çok isterdim ama bu hafta için mümkün görünmüyor. Gelişmeleri foruma da aktarırsanız seviniriz. Saygılarımla... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2008, 21:01:10 »
sizlerde bu koç grubunun  yaptıklarına alkış tutuyorsunuz ya ben hiç bir şey demiyorum yazık!!!!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı hasan38m

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #8 : Ocak 18, 2008, 00:18:25 »
tebrikler harun bey  elimden bir şey gelmesede model tren sevdalısı olarak cumartesi ordayım
hasan yaşar mert
hasan yaşar mert

Çevrimdışı ghostkhan

• Hakan ÇAĞLIYAN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 23, 2008, 13:39:44 »
Harun abi Selam,

bu konu ne oldu? en son mesajı 18 ocak ta atmış Necati bey ama şuanda yapılacak mı yoksa vazmı geçildi bilmiyoruz. Avrupa yakasında (İstanbul un sonunda otursam bile)oturan biri için çok güzel bir haber vermiştin ama sonrası gelmedi, eğer aktivite yapılacaksa bu haftasonu Koç müzesine gitmeyi ve yanımda bu işin meraklısı birkaç kişiyi daha getirmeyi planlıyorum. bilgilerine sunarım.

Saygılar,
Hakan ÇAÐLIYAN
inadına Model Trencilik!

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #10 : Ocak 23, 2008, 15:40:53 »
Hakan selam,

Bu arada diğer arkadaşlara da bilgi vermiş olayım.

Koç müzesindeki son durm şöyle.

Müzede bizim ürünlerin ve çalışmaların sergilenmesi için Tepe Nautilus'daki gibi kapalı vitrinler ellerinde yok.

Ben de Tepe'nin müdürü Nihat beyden rica ettim sizinkileri kullanabilir miyiz diye. O da sağolsun yardımcı olup kullanabilirsiniz dedi.

Ancak onlarda bir fuarda oldukları için ayın 28 ine kadar veremiyorlar. Ondan sonra alacağız.

Yani  1 hafta - 10 gün kadar erteledik. Şimdi Koç müzesi tarih için bizden haber bekliyor.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #11 : Ocak 23, 2008, 16:04:06 »
Harun Bey Merhaba
Nihat beye bir teşekkür ziyareti yapmak gerekir düşüncesindeyim
SYGLR

Kesinlikle katılıyorum hatta küçük bir teşekkür plaketi gibi birşey yaptıralım, bize her konuda yardımcı oldular.

Bu da özellikle Nihat beyin kendi yapısı ile de ilgili. Çünkü genelde alışveriş merkezleri bu konularda hep kendilerine yontarlar.

Harun

Çevrimdışı ghostkhan

• Hakan ÇAĞLIYAN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2008, 16:21:03 »
Harun Abi Selamlar

verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim, Plaket konusunda görüşlerinize katılıyorum, avrupa tarafında (Avcılar Silivri arasında) bir çok alış veriş merkezi ile görüşme yapabilirim ama size çok uzak olacağı ve diaromaların zarar görmesinden korktuğum için bu konuyu siz izin verirseniz yapabilirim, her zaman yazdığım gibi sizin Model Tren dünyasına kattıklarınızdan dolayı bizler size bir Plaket yaptırmalıyız. herşey için teşekkür ederim.

Saygı ve Sevgilerimle,
Hakan ÇAÐLIYAN
inadına Model Trencilik!