Gönderen Konu: Model Trenciler Kulübü 2008 Üye Kartı Anketi  (Okunma sayısı 16434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Model Trenciler Kulübü 2008 Üye Kartı Anketi
« : Ocak 15, 2008, 17:14:40 »
Arkadaşlar merhaba,

Bidiğiniz gibi üye kartlarımızın ön yüzündeki grafiği her sene başka bir üyemizin çalışmasından esinlenerek yapmaya karar vermiştik.

2008 yılında verilecek olan üye kartlarımızda Sn. Teoman Kardaşlar'ın bir Amerikan lokosunu "TCDD benzeri" olarak yeniden boyaması ve modifikasyonu çalışması yer alacak.

3 değişik şekilde hazırlanmış bu çalışmayı bir anket şeklinde görüşlerinize sunuyoruz.

Hangisini tercih ettiğinizi oylarınızla belirtirseniz memnn olurum. 1 hafta sonra yeni kartlarımız basılmaya başlanacak.

Her yıl yeni bir kart dizaynı ile zaman içinde kartlarımıza koleksiyon değeri de vermiş olacağımızı düşünüyorum.

Kart A

------------------------------------------------------------

Kart B

------------------------------------------------------------

Kart C

« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 17:20:01 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Model Trenciler Kulübü 2008 Üye Kartı Anketi
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2008, 17:36:12 »
Bence de C harun abi

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2008, 17:42:35 »
abi bencede c
ama hem a, hem b, hemde c, alsak olmazmı :D

elinize sağlık güzel çalışma olmuş.
aidatlarda bir değişiklik varmı. bu yılın hediyesinden haber varmı.

enver

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2008, 17:52:44 »
Kesinlikle Doğru cevap 'C' :)
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 15, 2008, 17:55:51 »
okan abi iyi olurda
abi aman aramızda z ve g ciler var duymasınlar bence :D

enver

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Ocak 15, 2008, 18:44:43 »
C diyorum.İki loko da çok net olmuş........
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #6 : Ocak 15, 2008, 18:52:27 »
Ben C için oy kullanmıştım. Arkadaşlara hatırlatma, konunun üst kısmında anket butonları var orada oy kullanmanız gerekiyor. Zira C diyenlerle anketteki sayı örtüşmüyor. Saygılarımla....İlyas Şıklar
« Son Düzenleme: Ocak 15, 2008, 18:54:50 Gönderen: isiklar »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: Model Trenciler Kulübü 2008 Üye Kartı Anketi-haruna soru?
« Yanıtla #7 : Ocak 15, 2008, 18:57:44 »
haruncuğum,
herkesin uyeliği ,uye olduğu tarihten itibaren 1 yıl değilmi..
yakın tarihlerde uye olanların kart ve aidat durumları ne olacak.?
aydınlatırsan sevinirim
haldunabi

Haldun abi,

Herkesin üye kartının üzerinde "ay" olarak "Bitiş Tarihi" var. Yenilemeler o aylarda yapılacak.

İlk üyeliğimiz 19 Ocak 2007 tarihinde başlamıştı ve üzerinde bitiş tarihi olarak 02/2008 yazıyordu.

Üye kartlarında bitiş tarihi olarak 02/2008 yazanlar üyeliklerini yenilemeye başlayabilirler.

Alıntı
elinize sağlık güzel çalışma olmuş.
aidatlarda bir değişiklik varmı. bu yılın hediyesinden haber varmı.

enver

Envercim,

Üyelik aidatlarında br değişiklik yok. Bu yıl da 50 YTL. Ancak hediye vagonda bir değişiklik var.

Bu yıl vereceğimiz vagon Electrotren firmasından olacak.

Bu vagonun Avrupa resmi satış fiyatı 29.90 EU.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #8 : Ocak 16, 2008, 00:39:08 »
 Elif dedim, 'B' dedim...
 Başka da bişey demedim. cafer

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #9 : Ocak 16, 2008, 01:25:48 »
yaw caferciğim benim ozelime telefonlarını vs yazarmısın..
elifle mertrek arasında gidip geliriz merak etme..

Çevrimdışı ORHAN ÖZER

• ORHAN ÖZER
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
  • amatör
« Yanıtla #10 : Ocak 16, 2008, 13:58:10 »
Üç kart içinde çok güzel derim, ama lokoların görüntüsü açısından bence  C daha fıyakalı duruyor
ORHAN

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #11 : Ocak 16, 2008, 22:51:37 »
bende C diyorum

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ocak 17, 2008, 09:16:27 »
Harun Kardeşim.Nasıl olsa Arnold vagonların geldi.Bu vagonlardan biz N'cilerede birkaç logolu vagon yapman olabilir mi?Tabii kızmazsan.Seni seviyoruz.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Burak

• Forum Üyesi
  • Yer: Ist. -Bahçeşehir
« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2008, 13:33:45 »
bende "C" diyorum. kartlardaki şu sol üstteki modeltrenciler başlangış logosu biraz büyük değilmidir. hani ben grafiker olarak biraz büyük buldum. nedenlerimden biri üzerindeki 2006 ilk göze çarpması ve sonradanda 2008 farkediliyor. burda 2008 ön pilana çıkması gerekmezmi...acaba? yoksa tasarım geneli güzel ve başarılı bir arka font-remsi seçilmiş ("C")

selamlar.

Çevrimdışı ghostkhan

• Hakan ÇAĞLIYAN
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: İSTANBUL-Silivri
  • Model Trenlere Hayranım.
« Yanıtla #14 : Ocak 17, 2008, 17:10:13 »
Harun Abi merhaba

ben biraz önce proses den klüp üyeliğimi aldım bilgilerine sunarım canım abicim, anket e gelince orada cevap verdim zaten, en kısa zamanda görüşebilmek dileği ile.

Saygı ve Sevgilerimle,
Hakan ÇAÐLIYAN
inadına Model Trencilik!
En Derin Saygı ve Sevgilerimle.

Çevrimdışı cafer

• cafer çiftçi
  • Forum Üyesi
  • Yer: eskişehir
« Yanıtla #15 : Ocak 17, 2008, 21:46:31 »
 Naci bey, Naci bey.. yapmayın yahu.
 Harun beyi ne hale getirdik görüyoruz. Sonunda ölçek değiştiren makinanın mucidi oldu.(bütün mucitler biraz kafadan şeydir de hani)
 Bu yüzden ben dönüyorum ve tamam Harun'cuğum üye vagonları HO, üye kartları (mahalle baskısıyla) C dir diyorum.
                         cafer

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #16 : Ocak 17, 2008, 22:29:02 »
Naci bey, Naci bey.. yapmayın yahu.
 Harun beyi ne hale getirdik görüyoruz. Sonunda ölçek değiştiren makinanın mucidi oldu.(bütün mucitler biraz kafadan şeydir de hani)
 Bu yüzden ben dönüyorum ve tamam Harun'cuğum üye vagonları HO, üye kartları (mahalle baskısıyla) C dir diyorum.
                         cafer

Cafer bey,

Tebrikler, kafayı yedirip bu makineyi icad etmemin müsebbibini anlamış bulunuyorsunuz.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Ocak 18, 2008, 10:12:36 »
Sevgili Hobidaşlarım,maddeler halinde anlaşılamayan nokta veya noktaları KİŞİSELl yorumlarımla açıklamak istiyorum.
1.Ben hangi marka olursa olsun,hangi Scala olursa olsun,hangi şehir olursa olsun,gerçek veya model tren sevdalısı kim olursa olsun,yaşı kaç olursa olsun benim için tek kıstasım ( ölçü) yukarıda belirttiğim İNSAN ve TREN sevdasıdır.
2.Ben bu işe 1962 senesinde TRIX EXPRESs HO Scala bir yuvarlak setle ile başladım.Daha sonra zorlu şartlarla (bu şartları burada izah etsem hikaye kitabı olur) bu seti 1966 senesine kadar çok geniş bir şekilde her konuda geliştirdim.Biri 1982 yılında Sungurlu ilçesinde,diğeri 1987 yılında Erdek ilçesinde olmak üzere 2 diaroma yaptım ve o zamanki şartlara göre çokta başarılı oldu.Bu HO Scala materyallarım paketler halinde durmaktadır.İstanbulda bir mağazada N Scala bir set görüp almam üzerine,iki kez bu seti kullanmak suretiyle küçük çapta diaromalar yaptım.Model trenciler kulübüylede tanıştıktan sonra hepimizce mağlum olan küllenmiş rahatsızlığım su yüzüne çıkarak ve birazcıkta kulüp çalışmalarından tahrik olarak YER sorunundan kaynaklanması nedeniyle 265X90 ebatlarında N Scala bir diaroma yapımına başladım ve sizlerin görüş ve bilgileriniz,kulüp çalışmalarıyla birlikte epeyi yol aldım.İnşallah biitiğinde hep birlikte olacağız.(Kurgumun alt bölümüne HO Scala çalışma yapacağım)ŞİMDİ;
Yukarıda da izah ettiğim gibi ben Eski bir Klasik MODEL TRENCİYİM.Kesinlikle N Scalacı  biri değilim.Aksine her seferinde HO Scalayı savunan ancak yine hepinizin bildiği şartlar nedeniyle N Scala diaroma yapmak zorunda kaldım,ve ben adım gibi biliyorumki hepinizin gönlünden YER sorunu nedeniyle N Scala geçmekte.Ben bunu açık ve net bir biçimde ikrar ediyorum.Onun içindir ki Kardeşim bellediğim Harun beyden bir takım isteklerim olabiliyor.Bu istekler o kadar bariz bir hal aldık ki, dükkanına N Scala getirmek durumunda kaldı.;İnşallah ticari yönden bu konuda da başarılı olur.
3.Ben bu sevdaya gönül vermiş tüm insanları sevdiğim için,kesinlikle hiçbir şekilde söz düellosuna girmiyorum ve girmem.Ayrıca girenleride kınıyorum çünkü gönül ve sevgi birliğiyle beraber olduğumuz bu ortamda olumlu eleştiriler ve tavsiyeler hariç bu tip polemiklere girmeye hiç kimsenin hakkı olmadığını ve bu nedenlede gerekli olmadığını düşünüyorum.
4.Çalışmalarıyla gerçekleşen kulübün, ve bu konuda büyük emek,sabır ve anlayış gösteren Harun beyin profesyonel ticari bir iş yaptığını hiçbir zaman unutmuyorum.Benim tek mihen taşım bu.Hiçbir konuda Harun beyi zora sokmak istemem.Aksine zorlandığı  veya zora düştüğü konularda elimden geldiğince yanında olmak isterim.
5.Biz bir dernek değiliz.Gönül ve sevgi birliğinin meydana getirdiği, gönüllü insanların toplandığı resmi olmayan bir kulübüz.Birbirini seven ve en önemlisi birbirini sayan insanlar topluluğuyuz.Hiçbir kimse bizi bir araya getirmek için bir caba sarf etmedi,biz kendi serbest irademizle bir aradayız.İşte bunun içindir ki birbirimize gönülden bağlıyız ve birbirimizi seviyoruz.Gönül birliğiyle bir araya gelen kimselerin sanal alemde birbirleriyle söz düellosuna girmesine,birbirini kırmasına ve üzmesine hiç gerek yok.Bu işe gönül vermeyen ve kalpten inanmayan kişilerin de bence aramızda yeri yok ve almamalıyızda.
6.Elimden geldiği , anladığım ve de becerebildiğim ölçüde her konuda tüm hobidaş arkadaşlarımın yanında olmaya her zaman hazırım.Ayrıca olumlu tenkitlerinize,görüşlerinize ve gerektiğinde yardımlarınıza açığım.Hepinizi gerçekten seviyor,çalışmalarınızı gıbdayla izliyor ve takdir ediyorum.Her biriniz bende bu konuda deryasınız,eski bir trenci olmama rağmen şu yaşımda sizlerden çok şey öğrendim ve öğreneceğim.Nr mutlu bana ki aranızdayım.Sevgi ve saygılarımla.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı eren_baris

• Bar?ş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #18 : Şubat 19, 2008, 00:24:05 »
Merhaba,

Bu cumartesi sizlerle tanışma fırsatı buldum ve üye oldum.
Yeni üye olarak benim de oyum Kart C'ye.

Selamlar.
Barış

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
« Yanıtla #19 : Nisan 25, 2008, 11:28:41 »
harun bey MTK üyesi begilim ama bence ABC hepsi degerli kartlar.