Gönderen Konu: modüler kurgu 1/87 HO  (Okunma sayısı 62056 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: modüler kurgu 1/87 HO
« Yanıtla #100 : Mayıs 02, 2011, 19:12:09 »
Sevgili model tren sevdalısı dostlar,
işyogunluğumuzun arasında sevdamızı eksik etmemeye, bir parçada olsun
zaman ayırarak birseyler yapmaya çalışmaktayız. Sevgili dostum, Arkadaşım
Barbaros 'un modüler kurgumuz için ilave modül olarak çalıştığı loko bakım evi
sahnesinin ağırlıkta olduğu modül üzerinde ilaveler yaparak oluşan sahneyi
daha da canlandırmak istedim. Loko bakım evinin içerisinde sahne oluşumları için
tichy train ürünü olan (jib crane) pergel vinç montajı ardından, bir çalışma tezgahı
ve onun üzerinde monte durumda orta büyüklükte bir mengene çalışma denemesi yaptım.
bu çalışma tamamen toplu igneden ve küçük vida dan oluşmuş daha düzgün ve işlevli
yani çalışır vaziyette olanını yapmak için bana örnek olacak bir çalışma.
Fikir ve önerilerinizi beklerim.
Sevgi ve saygılarımla.
nedim kuş..

« Son Düzenleme: Mayıs 02, 2011, 19:22:54 Gönderen: Nedim »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #101 : Mayıs 02, 2011, 20:22:28 »
nedimciğim ellerinize emeğiğnişze sağlık..
1- tichy train de hazırmı vardı o askı. yoksa profilimi kullanıp sen yaptın.
2- zincir de benim üretimim deme bari... yok artık derim....
3-percinler vs olağan üstü...
4- mengenenin masaya tutturulma detayı atlanmış...
5- sen pas geçmişssin ama ben arkadaki veya öndeki kompresöre bayıldım. ona da zoomlu bir resim koyarmısın...

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #102 : Mayıs 02, 2011, 20:57:45 »
Sevgili Haldun Abi,
1.tichy train ürünü olan (jib crane) pergel vinç harun dostumuzun getirmiş olduğu bir kit
parçalara ayır, motajla ve de boya.. ama henuz boyama ve eskitme yapmadım.
sadece faller figürler ve bir metal dişli parçası ile sahne oluşturmaya çalıştım. Bir adet daha var
oda loko bakım evi koridorunun diğer ucunda yer alacak.
2. zincir tichy train ürünü olan (jib crane) pergel vinç paketin içinden çıkmakta ancak ben burada
kuyum işi ile uğraşan akrabalarim olduğu için ayni büyüklükte bulunmakta olduğunu öğrendim.
3. temiz bir kalıp ile çok güzel bir enjeksiyon yapmış tichy train firması.
4. mengene masa tutulma detayı konusunda haklısın. bu bir ön çalışma dediğim gibi. iyisi yakında
çalışır yapmak istiyorum.
5. komprasör faller ürünü ama ben üzerinde biraz modifiye yaptım. iki volan, kayıs ve hortum ilave ettim
en kısa zamanda detaylı fotograflar koyacagım. esas komprasörden esinlenerek su deposuna santrafüj
motoru yaptım bu vesile ile o resimleride koyarım.
sevgi ve saygılarımla.
nedim kuş..

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #103 : Mayıs 02, 2011, 22:07:43 »
nedimciğim...
1-benim kit mi değil mi? cnc mi,tamamı el işçiliği konularına takılmadığımı bilirsin..
   ( yanlız ihsan beyi özel bir yerde tutarım haberiniz olsun...)elbet bir gün elimize düşer diye de beddualar ediyorum hehhehee.
2-dolayısı ile önemli olan sonucta guzel bir hobide bir takım materyallere can vermektir. kit bile olsa alıp onu okumak,sırasını takip etmek ve o bab da yapıştırmak ,zımparalamak vs vs emek değil de nedir.. hele hele bunu benim bilmemem mümkün değil.
3-yeniler, ne nasıl yapılır diye soıruyorlar ya.. sizin bu kurgunuz tam ders niteliğinde.. harun veya okan ilgilenir bunu yenilerin hemen görebileceği bir yere ve şekle koysunlar....
4- almanyadakileri zten boşverdim... ama yaşlılığım elverdiğince görmek istediğim 3-5  kurgu var..( sıralı değildir tabii ki...)
    birisi sizinki,diğeri kemal omay kardeşiminki...diğeri hasan ulutaş kardeşiminki,bir diğeri naci ağabeyinki.yarım olan ferdi vefa kardeşiminki,
    bir de ismini burada zikertmeyeceğim.dışardan bir arkadaş var onunki....
kolaylar gelsinler.öpüldünüz...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #104 : Mayıs 02, 2011, 23:09:54 »
Fikir ve önerileri beklermiş , yav kardeşim 1/87 ölçek çalışan mengene yapmak istiyorum diyen adama ne fikir verilir ki , sadece allah akıl fikir versin denilir. ;D
Önemli not: yalnız bunu gerçekten yaparsan vallahi kovalamaca oynarız , Şişli - Nişantaşı caddelerinde ona göre................
Haldun abicim , ilk tren dönecek duruma geldiğinde bana bekliyorum , sonra sırayla diğerlerine de gideriz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #105 : Eylül 28, 2014, 17:06:24 »
işte Türk insanının gerçeği .güzel olan her şeyin içine etmek. bizde bu güzelim kurguyu yerle yeksan etik ne diyelimki .canımız sağolsun.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #106 : Eylül 28, 2014, 18:00:07 »
Yahu , yakın zamanda bir gün Nedim tekrar trenciliğe vakit ayıracak duruma gelecek , devam edersiniz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı serkanozcan

• Forum Üyesi
« Yanıtla #107 : Mart 21, 2020, 23:40:29 »
Emeklerinize sağlık harikaa👏👏👏👏👏👏