Markalar, üreticiler > Hornby Group (Hornby, Lima, Rivarossi, Jouef, Arnold, Electrotren)

Orient Express

<< < (4/4)

Teoman Kardaşlar:

Kemal Bey, merhaba.

Vagonlar ile ilgili öneriniz için çok teşekkürler.
Tespitleriniz doğru ve gereğini yapmaya çalışacağım.
Ancak, sırada yine Mahmut Zeytinoğlu Bey ile yapacağımız bir proje var.
Yakında bu proje ile ilgili çalışmaları başlatacağız.

Sevgiler, saygılar.
Teoman Kardaşlar

Teoman Kardaşlar:

Orient Express hakkında geniş bilgilerin yar aldığı internet sitesindeki aşağıdaki linkte Br 18 görülmektedir.

Ayrıca Orient Express ve diğer Express trenlerin geniş bilgileri bu sitede bulunmaktadır.

Sayfa üzerindeki konu başlıklarından inceleme yapabilirsiniz.

http://www.trains-worldexpresses.com/200/201.htm

LIMATRAIN:
Teoman bey

Bılgı ıcın cok tesekkur ederım. geçen sene sırkecı de Orıent Express ı ezerek resımlemıs ve burada yayınlamıstım. O zaman dan bu zamana kendılerınınde bana hedıye ettıklerı bar vagonundan etkılenerek rıvarossı lerıde toplamaya başladım. Lıma dan bende yıne 10 vagonluk  bır dızı mevcut onu buharlı ıle kullanıyorum. Suan elımdekı serı ıse dıkkat edersenız beyaz catılı son donem kullanımda olan eskı vagonlar.

Zıyarette 1920 lerden kalan cok sayıda vagonu gormek cok guzeldı.

MSU nun tavsıte ettıgı elektrıklı loko cok guzel eger bulabılırsem kesınlıkle alacağım.

http://www.orient-express.com/web/orex/home.jsp    sıtede yer alan bılgıler den de kontrol edebılırız

Bu arada artık 12 vagon ıle sefere cıkıyor son zıyaretımde trenın teknık muduru tarafından verılen bılgıyı sızlerle paylasıyorum

LIMATRAIN:
Teoman bey

sızın dun koydugunuz vdeodan sonra bende raflardan bır kısmını cıkarttığım ufak bır kurgu yaparak calıstırdım
umarım forum uyelerı beğenır

Teoman Kardaşlar:

Sedat Bey, belli aralıklar ile vitrin raflarından tren modelleri setlerini çıkartıp, çalıştırmakta  izlenim yönünden
olduğu gibi motorlarının da çalışmasında yarar vardır.

Modellerin vitrinde bulunması, tozdan ve çeşitli  nedenlerden dolayı bozuntuya uğramasına karşı koruma amaçlı
olması ile birlikte seyir bakımından da iyi olmaktadır.

Videoya alınan hareket halindeki tren modellerini, sık sık vitrinden çıkartmaya gerek kalmadan izleme olanağı da
bulabiliyoruz.

Video görüntüleri ile forum üyeleriyle bu tür paylaşımlarda bulunmak, sizin de umduğunuz gibi forum üyelerinin
beğenisini kazanmaktadır.

Sevgiler, saygılar
Teoman Kardaşlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git