Model Trenciler Forumu > Kuruluş Amacımız

Kuruluş Amacımız Nedir?

(1/3) > >>

Harun:


Sevgili Arkadaşlar,

Ülkemiz, çok sınırlı da olsa bir hobiye sahip olan insanların "yoklukların" içerisinde olduğu bir ülke.

Hobiler, maddi gücün yanında bir de "hobi kültürü" gerektirir. Türkiye şartlarında her ikisinin bir arada olması ise çok da kolay olmuyor.

Ülkemizin kültürel yapısını ve milli gelirini düşündüğümüzde "hobi" sektörünün içler acısı halini tahmin edebiliriz.

Tren hobisi içinse durum daha da zor.

Çünkü çoğumuz trene ya birkaç kere binmiş ya da hiç binmemişizdir.

Cumhuriyet döneminin başlarında "yurdu demir ağlarla örmeye" başlamış ama sonra bu dünyanın en verimli ve zevkli ulaşım aracını göz ardı etmişiz.

Avrupa'da hemen hemen her noktaya trenle konforlu ve hızlı bir şekilde ulaşılabilirken Türkiye'de bu mümkün olamamıştır.

Hobilerin en zevklilerinden olan "model trencilik" de bu sebeplerden olsa gerek fazla gelişmemiştir.

"Model Trenciler Web Sitesi" çok sınırlı sayıda meraklısı olan bu hobi için bir buluşma noktası olmak için kurulmuştur.

Amacımız, tüm model tren meraklılarını birleştirmek, yaptıklarını paylaşmak, yenilikleri haber vermek, hobi için faydalı olabilecek konuların diğer meraklılara ulaşmasını sağlamak ve bu hobiyi batı ülkelerindeki standartlarına ulaştırmaktır.

Bu sitede model tren, diaroma resimlerinizi yayınlayabilir, yapım tekniklerini paylaşabilir ve hatta elinizdeki ürünleri başkaları ile değiştirmek için sizin gibi diğer meraklılarla buluşabilirsiniz.

Paylaşımlarınız, bu sitenin ve Türkiye'de model trencilik hobisinin gelişmesine hiç şüphesiz yardımcı olacaktır.

Bol "çuf çuf" lu güzel günler diliyoruz.

Harun Yamanlar

avsalı:
düşüncelerinizden dolayı sizleri tekrar kutlamak istiyorum biz meraklılarda bu çabanızın boşa gitmemesi için elimizden gelen desteği her zaman vereceğimizi yineliyorum.

avsalı:
Amacımız, tüm model tren meraklılarını birleştirmek, yaptıklarını paylaşmak, yenilikleri haber vermek, hobi için faydalı olabilecek konuların diğer meraklılara ulaşmasını sağlamaktır

Harun bey türkiyede model trenciliği konusunu yayma çabalarımız ortda. aklıma bir fikir geldi.ama sizin düşünceleriniz çok önemli. ben yazlık bir yerde oturuyorum. ve avşa adasına her yaz 500,000 in üzerinde yerli ve yabancı turist gelmekte. forumdan ve model trencilikten haberdar olmayan kişilere burada bir çalışma yaparak bilgi akışı ve görsel bir etkinlik yapabilirmiyiz. hatta ve hatta festivaller oluyor.tüm TV kanallarının akın ettiği bir ortamda çalışmalarımızı  bir stant açılarak paylaşımı tanıtımımız açısından da çok büyük yararlar sağlayabilir diye düşünüyorum. sizce negibi çalışmalar yapabiliriz. saygılar.

emredidar:
Bende üye olmak istiyorum. Böyle bir düşün gerçekleşmesi ve bir "ilk" in gerçekleşmesi çok hoş bir şey. Daha üye olalı 1 ay geçmedi ama gerçekten çok şey öğrendim. Bir o kadar da şey paylaştım. Evet, Türkiye'de model trencilik çok gelişmedi. Ama biz bunu geliştirebiliriz. Şunun şurasında bir avuç dolusu insanız ve hepimizin amacı aynı.

Türkiye' deki tren sektörü gerek model gerek gerçek trenler bakımından geliştirilmeli. Bütün Türk model trenciler bir çatı altında birleşmeli derim ben. Yabancılarla rtibata geçip taktikler alınmalı, hatta Türkler' de model tren üretmeli. Türk markaları olmalı. Koç, Sabancı gibi zengin ailelerin bu olaya katkıda bulunması lazım. Yatırımcıların bu işle ilgilenmesi lazım. Sonuçta kimse para içinde yüzmüyor ancak ülkemizin gelişmesi için bazı insanların fedakarlıklar yapması lazım değil mi?

emrem191:
Gerçekten güzel bir düşünce Harun Bey. Bence çok zevkli bir uğraşı.Ama bu konuyu yaymalıyız. Kimse bilmiyor. Evimde trenleri gören herkes garip karşılıyor. Oyuncak için büyük değil misin diyorlar. Bu hobiyi bu kültürü yayalım bazı etkinliklerle.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git