Gönderen Konu: Lima araç vagonu tamiri  (Okunma sayısı 5530 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Lima araç vagonu tamiri
« : Mart 25, 2019, 11:50:35 »
Merhaba, iki sene önce lima araç vagonu almıştım, bu vagona sahip olanların bildiği gibi alt katta bulunan arabaların bojileri sıkıştırması nedeniyle arabaları çıkartıp kullanmak zorunda kalıyoruz, çünkü sıkışmadan dolayı bojiler rahat dönemiyor ve dönüşlerde raydan çıkıyor, videolarda ve satış sitelerinde bu şekilde kullanıldığını görmüşsünüzdür

İki sene sonra bu sorunu çözmeye karar verdim ve burada paylaşmak istedim, çözüm çok basit, sadece  biraz ince iş gerekiyor, arabanın tabanındaki siyah parçayı çıkartıp delik açtığımız zaman dönen parçaya değmesini engellemiş oluyoruz, delme işlemini dikkatlice parçayı kırmadan yapmak gerek, delinecek yeri belirledikten sonra vida ve tornavida ile kolayca yaptım, önce küçük bir delik açtım sonra da tornavida ile deliği büyüttüm, resimdeki kadar delmek yeterli oluyor, artık 8 arabayı da vagonumuza yükleyebiliriz 

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
Ynt: Lima araç vagonu tamiri
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2020, 13:12:08 »
Lima araç vagonum için wiking ve herpa araçlar aldım, vagondaki çıkıntıları kerpetenle kesip araçları yerleştirdim

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Mayıs 11, 2020, 19:51:15 »
Limanın eski arabaları ile hiç bir şeye benzemeyen vagon , yeni arabalarla harika görünüyor. Eline sağlık...
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Mayıs 12, 2020, 11:33:53 »
Teşekkür ederim Kemal Bey, bu vagon ilk aldığım vagonlardan biriydi, şimdi arabalarla beraber en çok para harcadığım vagon oldu, bu şekilde arabalarla birlikte satılan vagonlar çok pahalı oluyor, 50 euro yu buluyor, uzun süredir yapmayı düşünüyordum 80 li yıllara uygun araba bulmak da zor oldu 

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2020, 15:36:49 »
Bu tip vagonların yolcu vagonlarıyla beraber kullanıldığını öğrendim, avrupa 'da Autozug servisi olarak biliniyor, buna istinaden yolcu vagonlarıma takarak kullanacağım

Çevrimdışı Arda Tırmaş

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2020, 13:35:29 »
Lok magazin dergisinde rastladığım bu fotoğraf araç vagonunun yolcu vagonlarıyla kullanımına bir örnek, BR 218 yıl 1988