Markalar, üreticiler > Piko

PIKO Digi1 ile Hornby Decoder uyumu sorunsuz gerçekleşiyor.

<< < (2/2)

holyman:
kemal bey kitapcıkta br 55 kısmının karşısında (ekli dosyada var bakabilirsiniz) fonksiyon tuşlarının altında hangi tuş la hangi seslerin olduğu var zaten benimde anlamadığım bu klavuzda yazılmış ama o seslerden sadece 4 ü çalışıyor bu arada ilginiz için teşekkürler

Okan:
Kemal abi sağolasın da uzmanlık abartı olmuş.

Şimdi gördüm, Kitap,

F2 için Motor demiş yani sesi açıyor hızlanma/yavaşlama, fren sesi, motor sesi otomatik ayarlanıyor. Bunun F2de olması ilginç, genelde Avrupa lokolarda ESU kullanılıyor ve bu işlev F1'de. Sizin F2 ye bastıktan sonra lokomotif hareketlerine göre değişen ses duymanız gerekli.

F5 Düdük denmiş,
F6 Çan sesi denmiş
F7 Manevra sesi denmiş.

Diğerleri boş.

Kumanda da F+4 tuşundan sonra F1 tuşuna basarsanız, F5 anlamına gelir ve düdük ötmeli, Kapatmak için yine F+4 ve F1 basacaksınız F+4 ve F2 yaparsanız F6, F+4 ve F3 yaparsanız F7 olur. Benzer olarak F+8 ve F1 yaparsanız F9 olur ama bu modülde bir anlamı yok.

Umarım bu bilgiler işinize yarar

holyman:
iyi günler okan bey

evet dediğiniz gibi oldu ama biraz farklı kumandada önce tren logosunun olduğu tuşa sonra c tuşuna sonrada f+1 f1 e basdığımda siren sesini alabildim ancak tuhaf olan sey ilk kurduğumda ses modülünü takmadan önce tren hareketini sadece yön tuşlarıyla yapabiliyorken şimdi her hızlandırmam gerektiğinde yada yavaslatmam önce tren logosunun olduğu tusa basmam gerekiyor yani her bir hareket için önce tren logosu neyse sonunda calıstırabildim hazır sizi bulabilmişken bir de duman jenaratörü aldım bir arkadasım bunun bağlantısını motora yapmamın daha iyi olacağını söyledi eğer tekerlere  yaparsam sürekli çalışmadan dolayı fazla ısınacağını motora bağlarsam sadece hareket ettiğinde çalışacağını söyledi bu konuda yardımınızı alabilirmiyim teşekkürler şimdiden

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git