Gönderen Konu: Böyle bir alet varmı ?  (Okunma sayısı 3678 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Böyle bir alet varmı ?
« : Ağustos 13, 2008, 00:04:41 »
Arkadaşlar travers kullanmadan döşemeyi düşündüğüm raylarda ,rayları özellikle virajlarda zemine sabitlerken ara mesafenin eşit olması için ekteki çizmeye çalıştığım (ve tabiki bir şeye benzetemediğim) gibi bir alet varmıdır.Eşkenar olması gereken (sadece bacakların eşkenar olmasıda yeterli) aletin altından çıkan üç adet bacak ray aralıklarında eşitlik sağlayacak,bacaklar silindir şeklinde olacak.Acaba belki bacaklar arasındaki mesafenin ayarlanabildiği böyle bir alet varmıdır.Yoksa yaptırmammı gerekiyor? Yada virjlardaki ara mesafe eşitliğinin sağlanabilmesi için öneriniz varmı.Teşekkürler. (Çizim için kusura bakmayın)
Ferda...
« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2008, 14:20:40 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
Ynt: Böyle bir alet varmı ?
« Yanıtla #1 : Ağustos 13, 2008, 13:59:57 »
ferda bey meraba travez kulanmadan ray döşemesi yapıcanızı söylüyosunuz yanlız açıları nasıl ayarlanacak en ufak dar döşemede bile problem çıkabilir milimetrik hesaplar olduğu için yani siz daha iyi bilirsiniz travezsiz raylar sıkıntılı olur diye düşünüyorum.selamlar birazda travezsiz raylar çirkin gözükür abi yaa.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Böyle bir alet varmı ?
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2008, 23:25:04 »
Mehmet Bey haklısınız en ufak hatalı döşeme problem yaratır,onun için çözüm arıyorum.Raylar tramvay için olduğundan travers düşünmüyorum.
Muhammed Bey ilginize teşekkür ederim,Haldun abide autocad önerisinde bulundu,kendisini ziyaret edeceğim.
Saygılar
Ferda...
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.