Gönderen Konu: HO Scala Kurgum hakkında  (Okunma sayısı 28109 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
HO Scala Kurgum hakkında
« : Haziran 22, 2008, 14:57:34 »
Sevgili Dostlar.265X90 ebatlı N Scala kurgumun alt kısmına HO Scala bir kurgu yaptım.Buna dair resim ve videoyu gönderiyorum.Daha sonra geniş bilgi vereceğim.Selamlar.NACİ GÜRBÜZ

Kurgumun Videosu:
http://www.modeltrenciler.com/videopaylas/video/14/HO-Scala-Kurgumun-Videosu

Kurgumun Foroğrafları:

Kurgumun Videosu
http://www.modeltrenciler.com/videopaylas/video/14/HO-Scala-Kurgumun-Videosu

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: HO Scala Kurgum hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2008, 15:27:05 »
Naci abi ellerine sağlık.Yerim yok diyenler seni izlesinler.Sen bu hızla HO yuda bitirince N nin üstüne birde Z yaparsın.
Selamlar
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2008, 15:43:36 Gönderen: Ferda »
İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: HO Scala Kurgum Hakkında
« Yanıtla #2 : Haziran 23, 2008, 12:11:38 »
uzunca zamandır söz verdiğim halde ziyaretine gidemediğim naci abimin ziyaretine gittim.
 gerçekden görülmeye değer bir diaroması var.
o küçük alanda dehşet işler yapmış. alt katınada ho sistemin temelini atmış.
tüm arkadaşlara kapısı sonuna kadar açık ve muhabbeti bol abimiz naci abim eline sağlık.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Haziran 23, 2008, 12:40:22 »
Enver ,Okan ve Ferdağ kardeşlerim.Övkü dolu sözlerinize teşekkür ederim.Ben bu yaşımda istenirse neler olabilirlerin peşindeyim.İnşallah birgün Z Scalada olur ve bütün iş tamamlanır.Bizde bu tren aşkı olduktan sonra yapılmayacak hiçbirşeyin olmadığını anladım.Sizler gençsiniz.Önünüzde çok daha güzel şeyler var ve bizler bu güzel şeylerinizi inşallah sayenizde göreceğiz.Herzaman söylerim;sevgi paylaşılınca güzel.Benim kapım gönlünde tren aşkı olan bütün dostlarıma açık.Resim ve video görüntüsünü ben göndermedim,Oğlum ve Enver'in müşterek çalışması ile oldu.Ben sadece diaroma yapımından anlarım.Bu bakımdan çağın gerisinden geliyorum.Hepinizi özledim ve seviyorum.Sevgi ve saygılarımla.NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #4 : Haziran 23, 2008, 19:42:16 »
naci bey tek kelimeile muhteşem olmuş videoyu seyrettim. paylaşım için teşekkürler.hayırlı olsun

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
« Yanıtla #5 : Haziran 30, 2008, 19:42:58 »
burak bey sorunuza ben cevap vereyim naci beyin lokosundan prosesin mağaza sayfasında mevcut olup fotolarıda vardır.selamlar model lokomotifler bölümünde.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Mayıs 06, 2010, 15:15:40 »
Değerli dostlar. Sanıyorum bu konu başlığı altında yazmam en uygunu olur. Yukarı görülen resimler, N olarak yaptığım kurgunun altına uydurduğum bir çalışmaydı.Daha sonra N kurgunun ayaklarını 25 cm kısaltarak benzer bir kurguyu N kurgumun üzerine inip kalkar vaziyette yaptım.Fakat umduğumu bulamadım.Geçen yaz Norveç'e yaptığım gemi seyahatı sırasında Trondheim isimli Norveç'in bir şehrinde,herkes şehri gezerken ben gar binasını gezmeyi tercih ettim. Gar binasının içersinde Horby firmasının kurmuş olduğu tahminen  1.75 X 3.50 ebatlarında bir kurgu gördüm ve çok hosuma gitti.Bu kurguyu yapabilmem için videoya çektim ve döner dönmez çalışmalarıma başlayıp, projesini çizdim. Ebatlarının çok büyük olması nedeniyle daha sonra vazgeçtim ve bu kez 1.55 X 2.55 ebatlarında bir kurgu yapmaya karar verdim. Bunu da gönüllü olarak çalıştığım ve yönetim kurulu üyeliğini yaptığım Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinin resim atelyesinin bir köşesinde yapmaya başladım. Araya kış girmesi nedeniyle bu kurgumu bu günlerde bitirebildim. Şu anda Derneğin Salonunda bulunmakta. Bu arada kurguyu yaparken bazı işlerime tekerlekli sandalyedeki Güven isimli bir genç yardım etti.(Özellik car sistemde) Bu bakımdan Engelli bir bireyin çalışması olarak dernekçe değerlendirildiği ve beğenildiği için derneğin 10 Mayıs'ta Ataköy İspirtohane isimli sanat evinde resimlerle birlikte sergilenmesine karar verildi. Kurgumun resimlerini beceremediğim için gönderemiyorum.Ancak bazı bilgileri verebilir.Kurguda manuel ve dijital sistem olmak üzere iki sistem uyguladım.Kurgunun altına bir kat daha yaptım.İçersinde dönebilen car sistem kurdum.Ayni anda idare edilebildiği takdirde iki adet manuel tren ve 4 adet tren gidebilmekte. N kurgunun zorluğu karşısında bu HO kurguda epeyi başarı sağladığım düşüncesindeyim. Bu konuyu ilk defa kulüp üyeleriyle paylaşmak istedim. Kurguyu görmek isteyen dostlar her zaman derneğe gelip görebilirler. Benle irtibat kurmaları yeterli olacaktır.Ayrıyeten sergi yeri ve açık olacak tarihleri bildireceğim.ancak dernekde dostların görmesini tercih ederim. Yapılan emeklerin karşılığını paylaşmak düşüncesiyle hepinize sevgi, saygı ve selamlarımı sunarım.Naci Gürbüz. 0532-7742526 

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #7 : Mayıs 06, 2010, 21:09:03 »
naci ağabey. yani arefeyi gösterip bayramı zehir ediyorsun.. en kısa zamanda resim koydur yaaaaa

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Mayıs 06, 2010, 22:17:22 »
bugun naci abi arayınca işden müsade alıp ziyaretine gittim. ama foto makinesini almayı unuttugum için telefonla çekdim. kaliteden dolayı kusura bakmayın. görüşlerimi daha sonra anlatacagım.

« Son Düzenleme: Mayıs 06, 2010, 22:22:23 Gönderen: enges »

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #9 : Mayıs 06, 2010, 22:48:47 »
envercim allah razı olsun fıtık olacaktık...
bu arada sen de ne kadar mutevazisin.. senin cep telefonun cocunurluğu benim foto makinam kadar sanki...
yetti de arttı bile....
opuyıorum. sevgiler

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #10 : Mayıs 06, 2010, 23:24:13 »
Sevgili Naci abi,seni çok özledik, hem çok şık hem de faydalı bir etkinlik yapmışsın bu sefer,bir engelliye güzel saatler günler yaşatmışsın.

Lütfen bu konuyu atlama bizi haberdar et , hep birlikte gelelim ,öncelikle seni görmüş oluruz ve iyi bir gün geçiririz.( bu arada herkes evinden ufak tefek bişeyler getirsin ben biraz araba getirebilirim )
Bu arada 10 mayıs pazartesiymiş biz 9 mayısta gelmeye çalışalım , sen karar ver ve yaz lütfen.

( yukarıdaki yazını okudum sen neredeyse 2 yıl önce Atlantis yapmışsın ama kimse dalga geçmemiş, bana demedikleri kalmadı hain üyeler ve dostlarımın )

Teşekkürler , selamlar ,sevgiler ve engellilerin hayatına biraz renk kattığın için ayrıca SAYGILAR..
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı irfantprk

• ?RFAN TOPRAK
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Mayıs 06, 2010, 23:49:08 »
Naci bey,

Ellerinize sağlık,gerçekten muhteşem olmuş,

selamlar.....

İrfan Toprak.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Mayıs 07, 2010, 06:44:47 »
Enver Kardeşim.Teşekkür ederim.Beni de rahatlattın. Dostlarımızı aydınlatmış olduk.Bir daha geldiğinde bugün derneğe getireceğim bitmiş vaziyetteki kar efekli ve 102X62 ebatlı N Scala  kurgumunda resimlerini çekersin. Sen N ve Z'ci olduğun için bunuda beğenirsin. Bana göre bu kurguda çok güzel oldu. Fikrini almak isterim.Kısa zamanda görüşmek dileğiyle.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Mayıs 07, 2010, 07:47:23 »
Sevgili Dostlar.Konu hakkında biraz daha bilgi vereyim. Kurguyu Derneğin  resim atölyesinde yaptım.Şu anda Derneğin büyük salonunda bulunuyor. Ufak tefek rutuşları dışında bitti. Bu arada daha önce evde bitirdiğim N Scala kurgumuda Derneğe bugün getireceğim. Bu kurguda kendi çapında şirin oldu.
Pazar günü sizleri ağırlayabilirim. Dernek ATAKÖY 7-8 KISIM HOBİ BAHÇELERİ ARKASI ARA YOLDA BULUNUYOR. Sizleri saat 13.00 den itibaren (işi olan dostlar erkende gelebilir.Ben o gün saat 10.00 dan itibaren dernekte olacağım) bekliyorum. Gelecek arkadaşlar bildirirse ikramları hazırlarım.Derneğin adı : Türkiye Omurilk Felçlileri Derneğidir.Deniz otobüsü ile gelirseniz taksi ile 7 dakika mesafededir.ve 8 TL kadar tutmaktadır. Havaalanı metrosu veya metrobüsle gelirseniz Ataköy-Şirinevler duragında ineceksiniz, Ataköy kısmına yöneldiğinizde taksi ile 4 dakika mesafede ve 5 Tl kadar tutuyor. Özel araç ile gelinecekse Şirinevler-Ataköy kavşağından giriş yapılıp, Olimpiyat evinden ışıklardan sağa girip dümdüz devam ettiğinizde en son meydanda derneğin tabelasını görürsünüz.Görüşmek dileğiyle tüm tren maketi seven dostlarımı bekliyorum.Sevgi ve selamlar.

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Mayıs 07, 2010, 10:26:20 »
Merhaba,

Emeği geçen herkesi tebrik ederim.

İbrahim kaygın

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Son Düzenleme: Mayıs 07, 2010, 13:53:21 Gönderen: enges »

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #16 : Mayıs 09, 2010, 20:58:30 »
Arkadaşlar.Kurgunun ek resimlerini gönderiyorum.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Mayıs 09, 2010, 21:00:37 »
Devam....

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Mayıs 09, 2010, 22:00:49 »
Değerli arkadaşlar.Daha önce bilgi verdiğim Ho ve N diaromalarımı Türkiye Omurilik Felçlilerinin yaptıkları resimlerin  sergileneceği sergisinde, yaptığım kurguda engelli gençlerin de yardımı olduğundan, her iki kurgumuda sergiliyeceğim. Vakti olan ve merak edip görmek isteyen model trenci dostlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız.Açılış 10.Mayıs saat: 18.00 Yer Ataköy 9.Kısım İspirtohane kültür merkezi.Görüşmek dileğiyle.. 

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: HO Scala Kurgum Hakkında
« Yanıtla #19 : Mayıs 09, 2010, 22:08:19 »
bugun ailemle birlikde naci abinin davetine gittik. saolsun çok hoş bir yer. dernek başkanı ve diğer arkadaşlar çok misafir perverdi. hepsine çok teşekkür ederiz. naci abi saolsun baya bir hazırlıkda yapmıştı.
evden getirdigi ho lokoları ve yeni yaptıgı n ölçek kar diaroması gerçekden görülmeye değerdi. kızımın trenleri izlerken sesi bile çıkmıyordu.
diaromada 3 farklı tünel, digital ve analog hatlar, alt kata tünnelle inip diğer diğer tünelden çıkan sistem, faller car sistemle çalışan kamyon ve traktör ve daha bir sürü detay var.
2 saatin sonunda zorda olsa ayrılmam gerekti. ben çıkmadan ihsana abide gelmişdi. çekebildigim kadar detay fotolarda bunlar. leyleklere dikkat

« Son Düzenleme: Mayıs 09, 2010, 22:13:52 Gönderen: enges »