Gönderen Konu: 1. Ankara En İyi Diorama Yarışması Sonuçları  (Okunma sayısı 5538 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mtutan

• Ziyaretçi
1. Ankara En İyi Diorama Yarışması Sonuçları
« : Haziran 11, 2008, 18:54:18 »

1. Ankara En İyi Diorama Yarışması Sonuçları                                       

Katılımcılar:

Aydın Ayrancı
Necati Öget
Muhammed Tutan
Sermet&Aynur Eray
Burcu Gültekin
Kadir Uyumaz
Oruç Karamulloğlu
Vecdet Morovalı
Şafak Aktaş
Nedim Kuş

YARIŞMANIN BİRİNCİSİ SAYIN NECATİ ÖGET OLMUŞTUR. TEBRİK EDER BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİZ.

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdo?an
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdo?an
Ynt: 1. Ankara En İyi Diorama Yarışması Sonuçları
« Yanıtla #1 : Haziran 12, 2008, 22:23:06 »
öncelikle paylaşım için teşekkürler ama resimler büyük olduğundan pek bişey göremedim.

Çevrimdışı Barbaros

• barbaros a??rbaş
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Haziran 12, 2008, 22:44:02 »
ilki böylese sonrası ???? ellerinize sağlık.devamını bekliyoruz.

Çevrimdışı İlyas Şıklar

• ?lyas ??klar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
« Yanıtla #3 : Haziran 12, 2008, 23:13:46 »
Barbaros kardeşime yüzde yüz katılıyorum, ilki böyleyse arkadan gelecekler kimbilir nasıl olacak? Aydın Beyi kutluyor ve çalışmalarının devamını diliyorum. Necati bey size de fotolar için teşekkürler, bi de ekranda sağa sola kaymadan görebilseydik (!). Emeklerinize sağlık arkadaşlar.... Necati Bey sizin kurguyu hala bekliyoruz. Saygı ve sevgiler... İlyas Şıklar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #4 : Haziran 12, 2008, 23:39:36 »
Necati selam,

Evet merakla bekliyoruz.

Ve küçük de olsa ilk 3 e sembolik birer hediye de ben Proses ve MTK adına göndermek isterim.

Bu arada resimler çok güzel ancak ben de katılıyorum görmek hakikaten bu şekiyle çok zor oluyor, bütününü göremiyoruz. Forum istatistiklerinden kısa bir bilgi ne demek istediğimi daha iyi anlatır.

Foruma bağlanan bilgisayarların ekran çözünürlükleri.

800X600  %26
1024X 768 %69

Geri kalan da diğerleri.

Benim ekranım 1920 X 1200 pixel ben bile yarısını ancak görüyorum, ki bu çözünürlük %1 oranında bile yok bağlananlarda.

Geri kalanlar da diğerleri. Bu demek oluyor ki kimse resimler tam boyutuyla, küçültmeden göremiyor.

Bu forum için en ideal boy aşağıdaki. 800 pixel genişlik.

Bir de bunun şu faydası var; biliyorsunuz Okan buradaki güzel paylaşımları sabit olarak kalsın diye sitemize aktarıyor.

http://modeltrenciler.com/site/

Ve siteye ancak en fazla 800 pixel (eskiden 600 dü) genişlikte olanları aktarabiliyoruz. Bu açıdan da 800 pixeli geçmemek çok önemli.

Selamlar,

Harun

« Son Düzenleme: Haziran 12, 2008, 23:45:00 Gönderen: Harun »

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #5 : Haziran 13, 2008, 01:42:28 »

Paylaşımlarda; fotoğrafların  600 pixel ile 800 pixel arasında bir boyut olarak verilmesi izlenim açısından çok daha iyi olabilir.

Yapılan çalışmaları doğrudan görmek, izleyenler üzerinde daha iyi etki bırakmaktadır.

Bir konuyu açıp baktığımızda, bu konu ile ilgli  çalışmayı fotoğrafından her hangi bir işlem yapmadan izlemek daha etkili olabiliyor.

Yüksek çözünürlükte fotoğraf yüklemek server da gereksiz yer kaplamasına yol açar. Bu durumun;  forumun daha sağlıklı kullanımı açısından dikkate alınmasında yarar vardır.

Fotoğraf aktarımlarında bu şekilde yol izlenmesi daha doğru olur.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #6 : Haziran 14, 2008, 12:00:01 »

Bu forum için en ideal boy aşağıdaki. 800 pixel genişlik.

Bir de bunun şu faydası var; biliyorsunuz Okan buradaki güzel paylaşımları sabit olarak kalsın diye sitemize aktarıyor.

http://modeltrenciler.com/site/

Ve siteye ancak en fazla 800 pixel (eskiden 600 dü) genişlikte olanları aktarabiliyoruz. Bu açıdan da 800 pixeli geçmemek çok önemli.

Selamlar,

Harun

Site tarafında halen 600, 800 koyunca yazılar yine dağılıyor ?