Markalar, üreticiler > Mehano

mehano hakkında

<< < (3/3)

gradius:
benim aldigim mehano slovenya cumhuryetinde imal ediliyor ve eski bir yugoslavya cumh. oldugundan az cok baglantilarim var orda calisan bir arkadasimdan fiyat listesi bekliyorum urunleri hakkinda ama fazla bir urunleri de yok bir tek vagonlar lokomotivler bir de raylari var benim aldigim ise 70 euro civarinda ama yazdiklarinizi gorunce turkiyede sanirim her sey daha pahali  :(  ama girdik bi kere bu ise bakalim sonu nereye gelicek  :)

obalar:
slm'lar herkese.Ben aranıza yeni katıldım.Size birtakım sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1.sorum:mehanolar hem AC hem de DC akımla çalışabilir mi?
2.sorum:dijital lokolar ve sesli lokolar mehano sistemlerine uyar mı?
şimdiden teşekkürler saygılarımla!

uzay:
mehonalar dc akımla çalışırlar.
digital ve sesli sistemlere uymazlar.
ama uydurulabşilirler. eğer lektronik bilginiz varsa ve lehim kullanabiliyorsanız sesli dekoder takarak sesli bir digital sete  sahip olabilirsiniz.
tabi birde bunları kullanmak için digital kumanda almanız lazım.

Nedim:
sayın obalar,
anlık mesajlasma kısmından da yazıştıgımız üzere mehano marka model lokolar
enver bey kardeşimizinde dediği gibi dijital sistem değildirler. analog sistem dc akım
ile çalışırlar. ancak çok basit bir işlem ile sözkonusu lokonuzu dijital sisteme
çevirebilir ve ister analog sistemde ister iseniz dijital sistemde kullanabilirsiniz.
hornby select dijital kumandaların bir özelliği 1 adet analog loko da çalıştırabilmeleridir.
saygılarımla.
nedim kuş..

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git