Gönderen Konu: ÇAMLIK GEZİSİ ANISINA  (Okunma sayısı 16883 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avsalı

• Ziyaretçi
ÇAMLIK GEZİSİ ANISINA
« : Mayıs 18, 2007, 10:48:32 »
Çamlık gezisi anısına çamlık istasyon binasını yapmaya karar verdim daha tamamlanmadı küçük bir kesit olacak aşağıdaki resmin aynısını uygulamayı düşünüyorum. raylar ,balastlar ,ağaçlar ve istasyon . bakalım neye benzeyecek.

ilk olarak kullanılan malzemeden söz edeyim . Tichy 1/87 kapı ve pencereleri kullanıldı ve 3 mm lik PVC plakalardan kullanıldı :)

ve daha sonra resim boyutuna göre 1/87 ye ölçeklendirildi. daha yapım aşamasında olduğundan şimdilik bir iki resim gönderiyorum.çalışmam devam edecek. yan taraftaki depoya çatı eklenecek ve en son boyaması yapılacak. çatıların üzeri kaplanacak .

saygılarımla

mali87

• Ziyaretçi
Ynt: ÇAMLIK GEZİSİ ANISINA
« Yanıtla #1 : Mayıs 18, 2007, 11:10:39 »
   Ömer tebrikler hiç beklemiyordum Çamlık Tren İstasyonu süpriz oldu Çalışmalarında başarılar,hoşçakal.

mali...

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mayıs 18, 2007, 11:21:58 »
Ömer

Tebrikler  şimdiden kopyası olmuş

bu hızla muzeyide yaparsın..

saygılar a.usta

Çevrimdışı Jazzista

• Forum Üyesi
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3 : Mayıs 18, 2007, 17:46:07 »
Ömer abi harikasınız!!Hızınıza zor yetişiliyor sürekli yeni projelere giriyorsunuz ve üstesinden kolaylıkla geliyorsunuz.Tebrikler vallahi bravo!!! :D

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4 : Mayıs 18, 2007, 22:09:28 »
Ömer bey, elinize sağlık, üretme heyacanınız hiç bitmesin.
İyi çalışmalar dileklerimle kolay gelsin.

Ömer,

Herhalde o sarı rengi biraz açacaksın değilmi?

O güzelim istasyonun bugünkü hali:

Kolay gelsin

Erkut

Erkut bey, fotoğrafını yayınladığınız istasyon Çamlık Müze giriş kapısının ters yönünde olan yani girişin karşısında kalan alandaki ilk istasyon binası.

Ömer beyin fotoğrafını yayınladığı ve maketini yaptığı istasyon binası ise şu anda da kullanılan İzmir-Aydın-Denizli demiryolu üzerindeki yeni Çamlık istasyonu. Burada yeni kelimesini kullandım ama bu bina da nerden baksanız 1900'lü yılların ortalarında yapılmış. O yılların mimarı tarzını yansıtıyor.

İki binayı incelediğimizde, mimari yapılarının farklı olduğunu rahatlıkla görebiliriz.

Yol güzergahı değiştirildiği için eski istasyon içerde kalmış ve kullanım dışı konumunda. Şu anda restore ediliyor.

Çamlık Müze kapısının önünden devam eden yolu takip ettiğimizde(Ana yolu arkamıza aldığımızda) 500m ilerde sağa döndüğümüzde bu istasyon binasını görebiliriz.

Saygılar
Teoman Kardaşlar
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2007, 22:11:11 Gönderen: teoman »

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 19, 2007, 19:03:10 »
Çamlık istasyonunun yapımına devam ediyorum ilk olarak tamamlanan çatının kaplanmasına geçildi kaplama işi için aşağıdaki malzeme kullanıldı. ve kiremit rengine boyandı                                                                                                                                                                                                                                                                               daha sonra dış cephe boyası sayın erkut abinin önerisi ile açık renge boyandı.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     çalışma devam ediyor çamlık yazan tabela bekleme yerindeki sarmaşıklar bank sağ üstteki ağaçlar üç sıra ray ve diğer görünen herşey yapılacak . saygılarımla

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Mayıs 19, 2007, 19:48:46 »
sevgılı hobıdas omer bey,
sızde ne cevherler varmıs ortaya cıkmayan.. ellerın dert gormesın.. 1/87 olcekte guzel seyler ortaya cıkacak sızden. ınsanoglu yeterkı azım etsın neler yapar neler..
sanırım butun bu calısmalar sonrasında devasa bır dıorama/kurgu ortaya cıkacak sızden..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus.. 

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2007, 12:42:53 »
ömer ustam kolay gelsin

saygılar

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

tiyatrocu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2007, 12:52:22 »
Tek kelime ile muhteşem...

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 20, 2007, 16:56:07 »
Sevgili ayhan bey nedim bey sekan bey ve uğurtan bey güzel görüşleriniz için teşekkür ediyorum. bu arada nedim bey ankara gezisine sizide aramızda görmekten büyük m utluluk duyarız . saygılarımla.

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 20, 2007, 22:40:53 »
işlemler devam ediyor bina bitti gibi tabela ve bayrak direği kaldı çevre düzenlemelerine geçiliyor

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 20, 2007, 22:42:04 »
devam

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 20, 2007, 22:44:08 »
ustam koca dağı bitirdi biz daha minik bir istasyonla oyalanıyoruz :) el .çabukuğu lazım birazda :)

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 20, 2007, 22:47:39 »
Ömer

Super iş çıkartmışşın

2 ihtiyar ve bir bank unutma...resimde vardı

saygılar
a.usta

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Mayıs 20, 2007, 22:50:48 »
onlar hazır ustam .asmayı yaptım onu monte edeceğim yerine. iki bank ve iki ihtiyarda ondan sonra yerine monte edilecek

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #15 : Mayıs 20, 2007, 22:54:21 »
Ömer bey, tebrikler.
Çok iyi iş çıkardınız ellerinize sağlık.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #16 : Mayıs 20, 2007, 22:57:17 »
Ömer bey ellerinize sağlık
İşte gelişme budur
SYGLR

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Mayıs 20, 2007, 23:14:35 »
İhsan bey

Ustasınıda unutmayın ;D

saygılar
a.usta

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mayıs 21, 2007, 00:05:23 »
   Ömer eline sağlık güzel bir iş çıkardın saolasın yeni çalışmalarını bekliyoruz,hoşçakal.

mali...

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
« Yanıtla #19 : Mayıs 21, 2007, 10:20:50 »
ömer abi süper gidiyosunda seni biz nasıl yakalıyacagız onu bilmiyorum.
ellerin dert görmesin.

enver