Gönderen Konu: TEL KIVIRMA İLE AÐAÇ YAPIMI  (Okunma sayısı 20881 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: TEL KIVIRMA İLE AÐAÇ YAPIMI
« Yanıtla #20 : Mayıs 02, 2007, 16:34:55 »
Harun abi,

kahverengi sprey boya nerden bulacaz nerelerde var bizim işimizi görecek olan boya

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Mayıs 02, 2007, 16:56:35 »
Harun

ince temalı  sitemini not ettik..
ancak woodland ne zaman gelirse bizde malzemesilikden yaptıgımız
sacma buluşlardan vazgececegiz..
Ne zaman gelecek?
saygılar a.usta

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #22 : Mayıs 02, 2007, 21:36:13 »
Harun

ince temalı  sitemini not ettik..
ancak woodland ne zaman gelirse bizde malzemesilikden yaptıgımız
sacma buluşlardan vazgececegiz..
Ne zaman gelecek?
saygılar a.usta

Abdurrahman selam,

İngiltere ile bugün konuştum. Hazırlanıyormuş. Yani top onlarda.

Ancak Cumhurbaşkanı seçimini bekleyelim mi dediler. Yok dedim o bizim iç işimiz sizle bir alakası yok.

Selamlar,

Harun

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #23 : Mayıs 03, 2007, 10:58:47 »
 Merhabalar,

1/87 ölçek yapıya uyan, tamamen doğal, çok az bir emekle, düzinelerce ağaç yapabileceğiniz, bir tür ;

" Şimşir Ağacı ( Buxus Sempervirens)".
 Çevremizde bol olan bir süs ağacı, Yavaş büyüyen bir ağaç olduğu için yapısı daha çok cüce ağaç görünümünde.Şimşir doğal ortamında da küçük olan ve küçük yapraklara sahip bonsai yapmak için çok güzel bir ağaçtır. Bonsai yapımı için ülkemizde en çok tercih edilen ağaç türüdür. Bu nedenle  1/87 model ölçek  için ideal, detay olarak ta yapısı çok uygun, size düşen, zevkinize göre  uygun gövdeli ve boylu  ağacı seçmek.( 10-20 cm arası boy, ya da 40-50 cm'lik boy olmak üzere iki çeşit).( En ideal boy 10-20 cm arası olanlar).

özellikle park süslemelerinde çok sık gördüğümüz haliyle, şimşir ağacı,

Çok az emekle, müthiş görünümlü 1/87 ölçek model ağaçlar elde etmek için birebir bir ağaç. " Bonsai olarak tercih edilen bir ağaç üstelik".

Serhat,

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #24 : Mayıs 03, 2007, 11:01:33 »
Serhat bey selamlar. bunuda denemiştim daha önce . Belediyenin bahçesinde vardı .ama çabuk kuruyup dökülüyor. bozulmasın diye mat vernik vurdum gene bozuldu. hangi yöntem kullanılır acaba bir fikriniz varmı
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2007, 11:04:41 Gönderen: avşalı »

SERHATPA

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Mayıs 03, 2007, 11:17:15 »
 Ömer Bey ,

Benim bahsettiğim Şimşir ağacı sizin fotoğraftaki ağaç değil. Bilginize,
Ayrıca Şimşir ağacını kuruttuktan sonra (gövde ve dalları çok uygun ölçeklerde olduğu için), siz sadece standart süsleme malzemelerini kullanacaksınız. Ya da çok basit olarak Şimşirin kuruyan yapraklarını Rondo da, çok küçük parçalara ayırıp, tekrar dallarına yapıştırabilirsiniz. ( Renkli isterseniz. Kuru yaprakları biraz boya içinde bırakın sonra da , kurumaya bırakın , son olarak ta rondodan geçirip, dallara yapıştırın. Doğal haline çok yakın bir uygulama, az bir emekle çok seri ürünler çıkarabiliyorsunuz.Detay çalışayım, derseniz, kuru gövde üzerinde ince boya ve yosun ilaveleri yapabilirsiniz.Şimşir ağacının gövdesi ve dalları bu ince detaylar için çok uygun.

Serhat