Gönderen Konu: Bu fotoğraflar Türkiye'nin neresine ait - Yardım Talebi  (Okunma sayısı 4958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Mesaj sıralaması aşağıdan yukarıya doğru...  önceki forumdan kurtarılan...

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
--------------------------------------------------------------------------------
Melitour un sayfasından kopyaladınız değil mi?

Üstteki iki resim hariç diğerleri 44000 lik buharlı ile çekilenlerin hepsi Eğirdir e ait.En üstteki 56500 lüğü çözemedim.Üstten ikinci 56300 lüğüde çözemedim açısı yetersiz ama Çankırı tarafı olması muhtemel.
--------------------------------------------------------------------------------

agulday
Uğu®
Madem Nostaljik takılıyoruz. bendende biraz resim. :D  peki bunlar nereye ait.

ktuzunalp
kamil
Madem sözü geçti, fotoğrafların geçtiği sitenin adresini de forum a kopyaladım:

"modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=936.msg4357#msg4357"  site adına ulaşılamadı...

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Kamil abi....

O tarz köprülerden Malatya bölgesinde var zaten.Başka yerde rastlamadım.TR nin en uzun demiryolu köprüsüde orada zaten.En uzunu Fırat-Kuşsarayı istasyonları arasında.2200 metre civarında uzunluğu.Karakaya barajı üzerinde.Ama yapısı daha farklı.Bu resimleri kopyaladığın sitede o köprününde resmi var.Ama bence Karkamış veya Vardaha (Hacıkırı istasyon girişindeki gibi) köprü inşaa edecek olursan yanında daha da otantik olur derim.Benden tavsiye....

ktuzunalp
kamil
Jimmy Cem, müthiş yardımcı oldun, teşekkür ederim. Ben kendi istasyonumu yukarıdakine benzetmeyi düşünüyorum, katener direği dikkatimi çekmemişti, çok iyi yakalamışşın. Bu nedenle ileride katener sistemi kurmak abes kaçmayacak. Her ne kadar başka detaylarda (manevra sahası, hızlı tren ek hattı) bundan ayrılacak olsa da bir espri yakalayabilirim ortak noktalarda. Ayrıca, fotoğraftaki durgun su, doğal göl gibi gelmemişti, fazla düzgün ve durgun bir su. Evet, baraj olmalı, bu şekilde de durgun su modelleyeceğim. Viyadük zaten bildiğiniz gibi benim inşa ettiğim.

Bu fotoğraflar kurgumu inşa ederken etkilendiklerim. 

iceman
Jimmy Cem ERSÜ
Ortadaki büyük köprü Çetinkaya-Malatya hattındaki Dilek-Yazıhan istasyonları arasındaki köprü gibi geldi bana.Karakaya barajı altı.Yanındada karayolu var aynı zamanda (foto uzak olduğu için seçmekte zorlanıyorum).Günümüzde elekrikli oldu bu hat.İstasyonu çözemedim ama bana Divriği-Çetinkaya tarafı gibi geldi.Çünkü ileride katener direği var yapı o tarafı gösteriyor.En üstteki resimde doğuda.Emin değilim ama Malatya-Yolçatı arası olabilir.Basklil taraflarında o mimariye sahip köprülerden bolca var.

agulday
Uğu®
afyon istasyonda böyle bir yer yok malesef.

muhtemelen bir köy istasyonu.

(Kütahya istasyona yaklaşırken böyle eski evlerin eski binaların arasından giriliyordu ve ağaçlık bir bölgeydi.)

sukunet
mehmet
dağlık bölge olduğu için doğuanadolu olabilir veya ege bölgesi içkesimler iolabilir.ama bence ege bölgesi içkesimleri çükü son resimdeki istasyon afyon istasyonlarına benziyor..

Kamyoncu-itulu1
okan
dıgerlerını bılmem ama son resım ıspanya degıl cunku orda turk bayragı alttan yarısı cıkmıs dıkkatlı bakarsanız gorursunuz

uluozgur
Özgür ULUPINAR
Burası İspanya   

Not: Şaka şaka

ktuzunalp
kamil
Bu fotoğrafların Türkiye'nin hangi bölgesine, yöresine ait olduğunu bilen var mı?

Ayrıca aşağıdaki istasyonun adını bilen var mı?

Teşekkürler.

« Son Düzenleme: Aralık 22, 2006, 12:52:41 Gönderen: agulday »
Uğu®

ktuzunalp

• Ziyaretçi
Ynt: Bu fotoğraflar Türkiye'nin neresine ait - Yardım Talebi
« Yanıtla #1 : Aralık 22, 2006, 15:58:55 »
Ali bey, değerli emekleriniz için çok teşekkürler.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Bu fotoğraflar Türkiye'nin neresine ait - Yardım Talebi
« Yanıtla #2 : Aralık 22, 2006, 16:18:54 »
Rica ederim Kamil bey bu hepimizin emeği. benden önce sizler daha çok emek harcamışsınız asıl ben sizlere teşekkür ederim. farkında olmadan nekadar çok şey öğrendim, öğrendik, öğrettiniz. asıl bu emeğiniz için daha çok teşekkür ederim. benim yaptığım sizin yaptıklarınızın yanında devede kulak gibi kalır.

saygılar.
« Son Düzenleme: Aralık 22, 2006, 16:23:27 Gönderen: agulday »
Uğu®