Gönderen Konu: Hoşçakalın...  (Okunma sayısı 2831 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iceman

• Jimmy Cem ERSÜ
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
Hoşçakalın...
« : Ocak 12, 2019, 23:42:26 »
Ve muhtemelen son kez merhaba dostlar....

Bilindiği üzere son 1-2 gündür İhsan abimizin açıp dile getirdiği kurul konusu vesilesi ile ortamda gergin bir hava var gibi bir durum doğdu.Başından beri defalarca söylediğim üzere amacım polemiksel bir kavga zemini yaratmak değildi.Gerçi şu an kendime de fazlasıyla kızmıyor değilim.Yıllar önce yapmam gerekeni bugün yapıyorum herhalda.Geçmişte de mesajlarımın futursuzca silinmesi kurul adı altındaki infaz büro içerisinde dönen entrika v.b sebeplerden dolayı yıllarca foruma yazmamamıştım bilenler de hatırlar zaten.Ki aradan yıllar geçti forumlar arası kavga v.b şeyler kalmayıp tarihe karıştı bir yandan can dostum Kemalim Omayımın ısrarlı ricalarına binaen son 4-5 senedir tekrar yazmaya başladım.Ancak son bir iki gündür yaşananlar ne derece doğru yapmışım bana tekrar sorgulattı.Öyle ki.... Bugüne kadar hiçbir zaman karşılık bekleyerek birşey yapmadım.Keza birilerine yaranma ihtiyacı da hissetmedim.Her zaman rengim bellidir şeffafımdır.Klüp ün yemekli toplantıları (ilki sözde forumun kuruluş yıldönümü için yapılmıştı 2007 temmuzunda 1 gün öncesi babamın göz ameliyatından ötürü gidememiştim ancak sonrasında da hep farklı tarihlerde farklı amaçlarla ayrı ayrı şeyler organize edildi) v.b vur patlasın çal oynasın zamanlarda ben yoktum.Ancak taşın altına elini koymaya gelince (Tepe Nautilius aktiviteleri hazırlıkları gibi) her zaman hazır kıt'a varoldum.Yanlış anlaşılmasın lafını edecek değilim.Bugün ihtiyaç olsun seve seve yine gelir yapmam gereken ne varsa yaparım.Ha şimdi bunları neden belirttim? Bu kurul denen oluşum zaten hoş durmuyordu o ayrı bir konu.Harun abi bu kurul denen oluşumu ilk kurmayı düşündüğü zamanlarda konu açmış ve belli kriterler koymuştu.Kurul üyesi klüp üyesi olmalıymış forumda saygın bir yeri olmalıymışmış... O zaman üzerinde durmamıştım ama ne kadar çirkin bir ifade olduğunu sanırım sağduyu sahibi herkes takdir eder.Forumda saygın olmayan kişiler mi var? O zaman bu soruyu sormak gerekir akabinde? Ve ayrıca saygınlığı kimler neye göre nasıl belirliyor? Bunları geçtim..... Ordan da olsun burdan da .. Şundan da olsun hesabı mantığı bir kurul oluşturulmuştu ki o bile hassas biçimde değildi.En basidi hiçbir zaman ortalarda görünmeyen sadece forumda laf olsun torba dolsun mantığı lay lay lom yapan birinin önerisi ile İzmirin  belki de en geri plandaki kalmadı gereken üyesi bile (ki sonra afaroz edildi bugün klüp üyesi bile değil) kurula sokuldu.3 kişi var o dönemde izmir de klüp üyesi ve ilki en eskisi tek ben yokum!!!! Bunu da geçtim... Daha sonra kıstas/kriter bilmem ne denilmedi arkada bir takım şeyler döndü bazı kurul üyeleri başkalaı ile değiştirildi.Ben bu klübün aynı zamanda kurucu üyelerinden birisiyim.(Üye no.m 19) Zamanında bu klübü birlikte kurduğum adamların yarıdan fazlası ayrıldı kaçtı gitti.Geriye kalanlarında burda saf tutanların da tamamı kurul üyeliği v.b ayrıcalıklarla mükafatlandırıldı.Bu konu da çirkin ördek yavrusu hesabı üvey evlat muamelesi gören tek istisna benim başka tek bir emsalim dahi yok.... Ki... O döneme şahit olanlar iyi hatırlayacaklardır.Zamanında meşhur grup ayrılmadan önce meşhur server çökmesi başlıklı konu altında Harun abinin bir lafı vardı.İçimizde bizi sokmak için fırsat kollayan akrepler var her fırsatta şanslarını zorluyorlar ama bu sefer herkes rengini belli etmeli klübe karşı yapılacak riyakarlığa müsamaham yok demişti.Ki.. son derece de haklıydı.Ben ayrılanlar gibi senelik verdiğim 50 tl yi koz gibi silah gibi kullanmadım.Verdiğimiz 50 Tl ile biz mi battık? Harun abimi zengin oldu? Harun abi zaten o üyelik aidatının yanında 50 tl lik vagon veriyordu!!!! Bugüne kadar çok kırıldım haksızlığa uğradım ama birgüne birgün klüp üyeliğimi az önce verdiğim örnekteki gibi diğerleri gibi yakışıksız bir şekilde silah gibi koz gibi kullanmadım.Ama bunları yapıp 3 kez klüpten ayrılıp 4. kez geri dönenler bile kurul üyeliği ile ödüllendirildi.Ve dediğim gibi çirkin ördek yavrusu hesabı üvey evlat muamelesi gören sadece benim.Zamanında üstünde durmadım suskun kaldım foruma yazmadım yıllarca ama yetmemiş ki... Israrlara binaen en sevdiğim dostlarımdan birinin ricasını kırmayıp tekrar yazmaya başladım bişey değişmemiş ve yine hedef tahtası ben... O yüzden daha fazla uzatmadan forum ve klüple ilişiğimin ilgililer tarafından kesilmesini rica ediyorum

(görüşmek isteyen dostlara dışarıda kapım açık her zaman başım üstüne)

Hoşçakalın....

Jimmy Cem
Loko ların ustasıyım Roco ların hastasıyım.......