Gönderen Konu: "Märklin 29240 H0 branch line digital start set"hangi markalarla uyumlu olabilir  (Okunma sayısı 8087 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı boyudoma

• Forum Üyesi
Daha önceki soruma ek olarak, aramızda bu seti kullanan ve tanıyan var mıdır?

Märklin 29240 H0 branch line digital start set from DB Mobile station  :
http://marklin.shptron.com/p/m%E4rklin-digital-h0-branch-line-starter-set-with-mobile-station?pp=8

Eğer var ise, bu set hangi markalarla uyumlu olabilir?

Genişletmek veya farklı lokomotifler /hatlar eklemek istersek ne gibi opsiyonlarımız olabilir?

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
marklin br 24 dijital set

hangi setlerle uyumlu derken dönem olarakmı soruyorsunuz

raylar marklin c ray genelde bütün setlerde bu ray vardır

bu kumandanın bir alt versiyonu ms 1 kullanıyorum aynı anda 10 lokomotifi kontrol edebiliyorum

hattı istediginiz kadar genişletebilirsinizkutu içinde farklı ray planları olan katolog mevcut

bu set türkiyede daha uygun fiyata satılıyor

selamlar
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: "Märklin 29240 hangi markalarla uyumlu olabilir
« Yanıtla #2 : Kasım 11, 2013, 20:30:33 »
Berke kardeşim aramıza hoş geldin , öncelikle setini nereden aldın diye sorayım.

Ne yazık ki sitemizde pek fazla Marklin kullanıcısı yok , yani  sorularına cevap alamazsan sebebi ilgisizlik değil bilgisizliktir bilesin.

Marklin raylarla kurgunu istediğin kadar büyütebilirsin , raylar ve sinyalizasyonla ilgili her türlü aksesuarını Marklinden almak zorundasın.

Ama ev , bina , ağaç vs , lokomotif ve vagon konusunda pek sorun yok. Her türlü vagon , senin setine uyar. Marklinde bulamadığın model bir loko varsa diğer markaların AC ( marklin ) uyumlu lokomotiflerini alıp kullanabilirsin.

Kurgun şimdiden hayırlı olsun , güle güle oyna , yapım aşaması resimlerini siteye koyabilirsen memnun oluruz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı GOKHAN OZKAN

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Berke Bey,

Setiniz bende de bulunmakta .
Ben İstanbulda satın aldım. Bu seti Maerklin Marka yeni setler başlangıç setleri, Ray setleri alarak rahatça genişletebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Yaklaşık 15 kadar başlangıç seti alıp onların raylarını, lokomotif, vagon ve diğer aksesuarlarını kullanıyorm. Ayrıca Maerklin marka dışında Piko ve Roconun marklin uyumlu lokomotiflerini aldım. sorunsuzca çalışıyorlar. Yük ve yolcu vagonu konusu ise sorunsuz. HO ölçek olduktan sonra istediğiniz marka vagon kullanabilirsiniz. Benim elimde Electrotren, Rıvassorı, lima, pico, ACME,Hornby vagonlarım var ve sorunsuzca kullanıyorum.
Dikkat etmeniz gereken tek unsur, alacağınız lokomotiflerin dijital olması. Analog bir lokomotif alırsanız dijitale çevrimeniz gerekir. Ama zaten  2002 yılından sonra üretilen Maerklin lokomotif ve başlangıç setleri  dijitaldır. 

Saygılarımla

G. ÖZKAN
G. ÖZKAN

Çevrimdışı boyudoma

• Forum Üyesi
Ynt: "Märklin 29240 hangi markalarla uyumlu olabilir
« Yanıtla #4 : Kasım 12, 2013, 14:49:23 »
Berke kardeşim aramıza hoş geldin , öncelikle setini nereden aldın diye sorayım.

Ne yazık ki sitemizde pek fazla Marklin kullanıcısı yok , yani  sorularına cevap alamazsan sebebi ilgisizlik değil bilgisizliktir bilesin.

Marklin raylarla kurgunu istediğin kadar büyütebilirsin , raylar ve sinyalizasyonla ilgili her türlü aksesuarını Marklinden almak zorundasın.

Ama ev , bina , ağaç vs , lokomotif ve vagon konusunda pek sorun yok. Her türlü vagon , senin setine uyar. Marklinde bulamadığın model bir loko varsa diğer markaların AC ( marklin ) uyumlu lokomotiflerini alıp kullanabilirsin.

Kurgun şimdiden hayırlı olsun , güle güle oyna , yapım aşaması resimlerini siteye koyabilirsen memnun oluruz.

Kemal Bey,

Değerli cevabınızdan dolayı sizlere teşekkürlerimi iletmek isterim.

Bir heves adım adım fotoğraflıyorum ama nereye gider ucu bende bilemiyorum. İlgili resimleri belli bir aşamaya getirdiğimde paylaşacağım.

Teşekkür ederim.

Berke.

Çevrimdışı boyudoma

• Forum Üyesi
Berke Bey,

Setiniz bende de bulunmakta .
Ben İstanbulda satın aldım. Bu seti Maerklin Marka yeni setler başlangıç setleri, Ray setleri alarak rahatça genişletebilirsiniz. Ben öyle yaptım. Yaklaşık 15 kadar başlangıç seti alıp onların raylarını, lokomotif, vagon ve diğer aksesuarlarını kullanıyorm. Ayrıca Maerklin marka dışında Piko ve Roconun marklin uyumlu lokomotiflerini aldım. sorunsuzca çalışıyorlar. Yük ve yolcu vagonu konusu ise sorunsuz. HO ölçek olduktan sonra istediğiniz marka vagon kullanabilirsiniz. Benim elimde Electrotren, Rıvassorı, lima, pico, ACME,Hornby vagonlarım var ve sorunsuzca kullanıyorum.
Dikkat etmeniz gereken tek unsur, alacağınız lokomotiflerin dijital olması. Analog bir lokomotif alırsanız dijitale çevrimeniz gerekir. Ama zaten  2002 yılından sonra üretilen Maerklin lokomotif ve başlangıç setleri  dijitaldır. 

Saygılarımla

G. ÖZKAN

Gökhan bey,

İlginizden dolayı teşekkür ederim.

Özellikle ray planını oturtmaya çalışıyorum kafamda, her hangi basılı bir plana göre değil de, doğaçlama olması için gayret göstereceğiz sanırım.

Bu arada sizn cevabınıza diğer başlık altında detaylı yanıt vermeye çalıştım.

Berke

Çevrimdışı boyudoma

• Forum Üyesi
marklin br 24 dijital set
hangi setlerle uyumlu derken dönem olarakmı soruyorsunuz
raylar marklin c ray genelde bütün setlerde bu ray vardır
bu kumandanın bir alt versiyonu ms 1 kullanıyorum aynı anda 10 lokomotifi kontrol edebiliyorum
hattı istediginiz kadar genişletebilirsinizkutu içinde farklı ray planları olan katolog mevcut
bu set türkiyede daha uygun fiyata satılıyor
selamlar

Serkan Bey,

Soruma göstermiş olduğunuz alakadan dolayı sizlere teşekkür ederim.

İlk sorularım biraz serseri mayın tarzı oluyor. Şu an başlangıç yaptığım set ile, hangi marka lokomotifler dijital olarak direk uyumludur, hangi marların rayları uyumludur, başka marka kontrol kutuları var mıdır gibi bir soruydu aslında sormak istediğim.

Berke.