Gönderen Konu: Marklin 1935 Yılı Kataloğu  (Okunma sayısı 5566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Marklin 1935 Yılı Kataloğu
« : Temmuz 08, 2008, 11:56:52 »
Evet yanlış değil 1935 yazdım.

Dün internette bir dosya ararken gözüme çarptı Marklin'İn 1935 yılı kataloğu adında bir dosya buldum. Dosya PDF formatında ve 18Mb, bu nedenle sadece bir kaç sayfasının görüntüsünü burada paylaşıyorum.

Dosya içinde taranmış sayfalar olarak Marklin kataloğu var. Dosya içinde bir yıl bularak doğrulayamadım, ancak modellere baktığınızda yılın pek de hatalı olmadığına ikna olacağınıza eminim.

Marklin o zamanlar O ölçek modeller üretiyordu, Half-O olan O'ya geçiş 2.dünya savaşı yıllarında Marklin'in buluşuydu diye hatırlıyorum. Katalogda hem O hem de I ölçek modellere, hem AC hem DC ürünler mevcut.

Tren modellerinin yanında, araba modelleri, yarış pistleri, elektrik deney setleri, inşaat oyuncakları gibi modeller var. Bunların hepsi gözünüze aşina gelecek, zira halen bu tip oyun ve eğitim setleri pek çok üretici tarafınan halen de üretiliyor. Bunların 1935 gibi bir yılda düşünülmüş yapılmış olması şaşırtıcı, acaba o yıllarda bizdeki durum neydi diye merak ederseniz Sunay Akın'ın Oyuncak Müzesini öneririm http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/tr/default.asp

Şimdi katalogdan resimler...

Çevrimdışı MEHMET erdoğan

• MEHMET erdoğan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: erzurum
  • Mehmet erdoğan
Ynt: Marklin 1935 Yılı Kataloğu
« Yanıtla #1 : Temmuz 08, 2008, 21:26:41 »
okan bey aslında birde liliput katoloğu olsa fena olmayacak sonuçta ürün yelpazesi çok geniş bir ürün yanlışmıyım acaba bunuda paylaşırsanız sevinirim.selamlar

Çevrimdışı diesel

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
Ynt: Marklin 1935 Yılı Kataloğu
« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2008, 11:35:54 »
Okan bey gerçekten çok ilginç ürünler,paylaşımınız için teşekkürler.Yanılıyor muyum yoksa ikinci görüntüdeki model trenler kurmalı mı?
Ali Rıza ÇURA