Gönderen Konu: NURNBERG FUARI GEZİSİ 2008  (Okunma sayısı 5207 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
NURNBERG FUARI GEZİSİ 2008
« : Eylül 12, 2007, 21:06:45 »
Arkadaşlar selam,

Bildiğiniz gibi ben her sene Nurnberg Fuarına gitmek zorundayım. Haliyle bu sene de gideceğim.

Gelmek isteyenler olursa şimdiden organize olmaya başlamamız ve en azından otellerde rezervasyon yaptırmaya başlamamız gerekiyor.

Geçen sene Abdurrahman Usta ve Erkut Baykal'la beraber gitmiştik.

Bu sene gelme düşüncesinde olanlar, aynı zamanda bunu bir Model Trenciler Kulübü gezisi olarak tertiplememizi isteyenler varsa konuşalım. Bu konuda Nedim de yardımcı olur. Ben de fuara giriş konusunda firma olarak yardımcı olurum.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: NURNBERG FUARI GEZİSİ 2008
« Yanıtla #1 : Eylül 12, 2007, 21:45:41 »
Tarihler 7-12 Şubat 2008.

Yani Perşembe'den Salı'ya kadar.

Ben genellikle Cuma gidip Çarşamba dönüyorum.

Haldun abi, son olarak holdinge aşağıdaki petrol istasyonunu kattım. Yalnız burayı son seyahatimde , ayaküstü aldığım için "Horoz ve Mirap Fişi Alınır" ne demek diye soramadım. Bakayım karlı birşeyse olduğu gibi bırakacağım.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2007, 15:22:40 »
Arkadaşlar,

Belki şöyle olabilir.

Nurnberg Hamburg arası ICE ile 4 saat 20 dakika. Fiyatı da 160 EU civarında.

Önce Nurmberge gidilir kalınır sonra trenle Hamburga gidilir 1 akşam kalınır ertesi gün Hamburg-İstanbul yapılır.

Yalnız bunu benim açımdan fuarın son gününden sonra yapmam gerekiyor. Yani 13 ü Çarşamba Hamburga geçebilirim.

Harun
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2007, 15:25:58 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2007, 15:24:23 »
Harun bey 2008 fuarı gene sadece distiributör lerimi ?
Fuarda sizin firmalarla görüşmeniz randevulu sistemmi yoksa istediğiniz zamanmı?

İhsan bey,

Evet aynen öyle ama ben sizlerin girişini ayarlarım.

Görüşmeler genellikle randevulu ama olmayanı da oluyor. Mesela Hornby ve Bachmann gouplardan  önceden randevu almasam da görüşebilirim her zaman.

Proses olarak bu sene ekip çok büyüdü, işler süper, 10 yeni eleman aldık deriz. :)
« Son Düzenleme: Eylül 13, 2007, 15:27:38 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı Derya Ferendeci

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Istanbul
  • Hayatta her zaman her şey kutudan çıkmaz
    • TCDD 1975
« Yanıtla #4 : Eylül 17, 2007, 14:20:20 »

Arkadaslar,

Eger o zamanlar Almanya'da olursam, bende gelmek isterim.

Ciddi ModelTrenciler olarak Miniatur Wunderland'a degil, Bad Driburg'daki "Ottbergen 1976" kurgusunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim (Nurnberg ile Hanover arasi yari yolda). Ben Temmuz'da gittim, cok etkilendim:
http://www.mo187.de/

Cektigim bazi goruntuler ekte.

Selamlar,
Derya

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #5 : Eylül 18, 2007, 14:54:53 »

Arkadaslar,

Eger o zamanlar Almanya'da olursam, bende gelmek isterim.

Ciddi ModelTrenciler olarak Miniatur Wunderland'a degil, Bad Driburg'daki "Ottbergen 1976" kurgusunu ziyaret etmenizi tavsiye ederim (Nurnberg ile Hanover arasi yari yolda). Ben Temmuz'da gittim, cok etkilendim:
http://www.mo187.de/

Cektigim bazi goruntuler ekte.

Selamlar,
Derya

Derya bey merhaba,

Bu işte uzman biri olarak sizin önerdiğiniz yere öncelik vermek gerekir diye düşünüyorum.

Açıkçası Miniature Wunderland en başından beri benim de, özellikle ve sadece trenlerle ilgili olmadığını düşündüğüm için kafamda soru işareti olan bir yerdi. Evet muhakkak çok güzel ama model trenden ziyade küçük bir dünya yaratılmış olması ilginç herhalde.

Bence sizin önerinizi yani Ottbergen 1976 kurgusunu da bu cumartesi aramızda konuşalım.

Ayrıca eğer Nurnberg için bir fırsat yaratabilirseniz eminim üyelerimiz için de bu hobinin üstadlarından biri olarak sizinle tanışmak olağanüstü bir zevk olacaktır.

Selamlar,

Harun