Gönderen Konu: lima  (Okunma sayısı 19209 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bülent aydoğan

• Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
lima
« : Aralık 23, 2006, 12:30:41 »
e lima hakkında da yazın lütfen ben bilsem yazayım ama en son 88 de oynadım hatırlamıyorum da o zaman dünya gençlik merkezi diye mağazalar vardı orada satılırdı..

Çevrimdışı Alpus

• Forum Üyesi
  • Yer: Eskişehir
Ynt: lima
« Yanıtla #1 : Ocak 05, 2007, 10:36:16 »
Benim yazacağım aslında Lima trenler ile ilgili ama belki de diğer markalar için de geçerli olabilir.
Benim setlerim Marklin. Ancak yıllar önce babamın aldığı bir de Lima tren seti vardı. Model detayları bakımından Marklin'e yakın olduğunu düşündüğüm bu tren çok üzücü bir olay sonucu eridi! Yaz güneşi altında duran bir arabanın arka koltuğun duran trenin geldiği hal:

:'( :'(

Bir taşınma sırasında dörtbir yana koştururken meydana gelen bu duruma rağmen seti atmaya kıyamıyorum. Yaklaşık 5 yıldır bu halde bekliyor.

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
  • Yer: Tekirda?
« Yanıtla #2 : Ocak 05, 2007, 16:20:51 »
Sayın Alpus hakikaten çok hazin bir durum,bencede atmayın,zaten tanker ve open side konteyner vagon da bir problem yok galiba..

Bülent Bey,Lima'yı çok severim..Hem Avrupa,hem de Amerika tipi modelleri eşit ağırlıkla kolayca bulunuyor..Lakin son zamanlarda,eğer bir yanlışım yoksa,Hornby aldıktan sonra tamamen Class bilmemkaç tipi İngiliz modellerine yöneldi..Ben çok uzun süren araştırmalarım sonucunda Avusturya'dan aşapıda resmi görülen seti buldum,çok sevinçliyim hala  ;D Çünki Loko 1043 ÖBB diğer bir deyişle bizim E52500 lerden..Vagonlarda 70 lerin banliyö vagonlarını andırıyor..Hayırlısıyla bir ulaşsa bana,daha ayrıntılı fotoğraflar yükleyeceğim..

Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.
Kimi belâ vü mihnette, Dün olmuş günleri gördüm.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ocak 05, 2007, 17:34:19 »
İyi göremedim ama kaportası eriyen lokomotifin sasesinde fazla birşey yoksa, antikacılardan mekaniği bozuk bir lokomotifin üst kaportası belki takılabilir. Biraz küçük bir olasılık olsa da mümkün.

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 05, 2007, 19:54:48 »
yazık valla ama metal tekerlekleri işe yarar ;)

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 05, 2007, 19:57:36 »
    Gürcan bey çok güzel görünüor müstakbel setiniz güle güle kullanın..

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Ocak 05, 2007, 20:01:57 »
bu arada 15.20 yıl kadar önce italyadan alınmış elektrikli yolcu treni setini bir bodrumda bulma umudumuz var acaba ne olmuştur.iş yaparmı? sayın ktuzunalp abimiz ne der mesela.. akrabam bulursa göndersinmi.tabii bi bedel vereceğim.ama telefon görüşmesiyle almaya değermi ki..

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Ocak 05, 2007, 21:02:15 »
Bülent bey, sadece kargo masrafı ise tabi ki alın. Eğer son çalıştığı zamanlarda kömürleri düzgün idiyse, diğer bütün elemanlarına bakım yapılarak tekrar çalıştırılabilir.

ktuzunalp

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Ocak 05, 2007, 21:05:57 »
Biraz da setin hangi model olduğuna bağlı, TGV vb. olsun hiç kaçırmayın !

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Ocak 05, 2007, 22:45:42 »
bakalım merak ediorum zaten..çoktandır görmedim dio..demek böyle unutulan neler vardır..

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Ocak 06, 2007, 19:42:23 »
    Gürcan bey çok güzel görünüor müstakbel setiniz güle güle kullanın..

Bülent Bey çok teşekkür ederim,sağolun  :)
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı agulday

• Ali U?u® GÜLDAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Ocak 10, 2007, 14:28:58 »
alpus bey ben seti kaza yapmış bir loko ve vagonları olarak tali bir hatta bekletirdim biraz oynama yaparak geçmiş olsun
Uğu®

• Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Ocak 10, 2007, 16:48:50 »
sayın alpus yanık tren dioraması yapın bunlarla kahve ve siyah mat boya ile..14 metal dingilede talibim hem size 14 plastik dingil yollarım olmazmı.. ;) atmayın yani
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2007, 16:52:13 Gönderen: bülent aydoğan »

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #13 : Ocak 10, 2007, 22:10:08 »
Bülent Bey,Lima'yı çok severim..Hem Avrupa,hem de Amerika tipi modelleri eşit ağırlıkla kolayca bulunuyor..Lakin son zamanlarda,eğer bir yanlışım yoksa,Hornby aldıktan sonra tamamen Class bilmemkaç tipi İngiliz modellerine yöneldi..

Selam,

Bir yanlışı düzelteyim. Hornby bu firmaları satın aldı ama İngiliz trenlerini yaptırmak için değil. Pazarını büyütmek ve kendi yapmadığı tren modellerinden de satabilmek için. Her firma kendi yaptığı tarzda modelleri yapmaya devam ediyor. Zaten Hornby bunları satın aldığında kaliteyi arttırmak ve genel politikaları belirlemek dışında bir şey yapmıyor. Öyle ki biz Lima, Rivarossi almak için gene İtalya'daki Lima'dan, Electrotren için İspanya'dan ve Jouef içinse Fransa'dan ithalat yapmak durumundayız. Ancak avantajımız distribütör fiyatları ile satın almamız. Haliyle bu Türkiye'deki meraklıların da avantajı.

Ancak siz de haklısınız piyasada böyle söylentileri yayıp ortalığı bulandırmak isteyenler var.

Selamlar,

Harun
« Son Düzenleme: Ocak 10, 2007, 22:32:18 Gönderen: Harun Yamanlar »

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Ocak 12, 2007, 21:59:45 »
Harun abi haklısınız,bu duruma ben yüzeysel baktığım için bu şekilde gördüm,ayrıntıları şimdi öğrendim,bu açıdan bakınca fikrim değişti diyebilirim,ayrıntılı bilgi için çok teşekkürler..
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.

Çevrimdışı Burak

• Forum Üyesi
  • Yer: Ist. -Bahçeşehir
« Yanıtla #15 : Ocak 04, 2008, 22:10:46 »
bendede 83 yılında alınan Lima marka TGV'm var. her yılbaşıları ve doğum günlerinde kuruldu ama belli yıllar arası sonra kutusuna koyulup kaldırıldı taaki gene kutusundan çıkarana denk ;D

çok fazla bi bilgim yok ama bence güzel bi marka ve model. tabiğiki daha pahalı janjanlı modellerde var oda apayrı...

Çevrimdışı eraysarac

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #16 : Şubat 19, 2008, 16:49:12 »
Gürcan bey geç olmamıştır umarım ama isterseniz seti bana yollayın bende birkaç boş lokomotif olacaktı.Bakayım olursa halledebilirim.Bende de aynı kötü kaderi paylaşmış bir TGV seti vardı truncu.Valla ben ikisi sağlam ikisi ölü diye ayırıp kurtulmaz bölümünü atmıştım.
Kendi halinde,model tren sevdalısı

Çevrimdışı de11000

• Gürcan Erdem
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Ocak 19, 2013, 00:20:05 »
Eray abi çok sağolun,biraz! geç gördüm mesajınızı :D
Kimisi zevk-u işrette,
Kimi saz-u beşârette.