Model Trenciler Forumu > Teknik Konular

Resim Yükleme Klavuzu

(1/3) > >>

Okan:
Değerli arkadaşlar,

Resimlerimizi kalıcı saklanması ve siteye aktarımda kolaylık sağlaması için www.modeltrenciler.com/files adresine yüklemenizi rica etmiştik. Bu ortamın kullanımı hakkında yararlanabileceğiniz görüntülü basit bir klavuzu ekte iletiyorum. Eke(resimyukleme.mht) tıkladığınızda internet tarayıcınızda yeni bir sayfa açılarak klavuz görüntülenecektir. Umarım yardımcı olur.

Okan:
Resim resize etmek için bir kaç program var:

Paint : bildiğim kadarıyla % olarak resize ediyor, (seçeneğin adı Strecth and Skew) save ettikten sonra explorerdan veya dosya özelliklerinden pixel olarak genişliği görebilirsiniz.

Microsoft Photo Editor : Image Resize seçeneği mevcut ve her türlü resize a olanak veriyor.

AcdSee : Image Edit seçeneğinde Resize bir seçenek, % veya pixel olarak küçültebiliyorsunuz. Önemli konu aspect ratio korumasının sağlanması

Nero Photo Snap Viewer : Edit seçeneğinde yine Resize seçeneği var ve pixel olarak küçültmeye olanak tanıyor.

bunların dışında ücretsiz IrfanView gibi programlarla da olabilir. tabii ki daha üst düzey Adobe Photoshop, Corel Paintshop gibi programlarınız var ise onlarda daha kolay ve güzel özellikler var.

Okan:
Yeni üye olan arkadaşlarımızın forumda resim paylaşmak için kullanabilecekleri ortamı bir kez daha hatırlatmak amacıyla yazıyorum. Bu konu başlığındaki ilk mesajın ekinde resim yükleme klavuzu bulunuyor(resimyukleme.mht), yararlanabilirsiniz.

Dijital kameranızla yüksek çözünürlüklü çektiğiniz/kaydettiğiniz fotografları yüklemek için uzun süreler beklememek, sunucu alanlarını fazlasıyla doldurmamak ve bakan kişilerde resimlerin hızlı yüklenmesini ve kolay görüntülenmesini sağlamak için yüklemeden önce fotograflarınızın boyutunu küçültmenizi öneririz. Forum sayfamızdaki fotografların eni en fazla 800 pixel olmalıdır.

Fotograflarınızı resize etmek için, fotograf makinanızın yazılımından yararlanabilirsiniz, böyle bir özelliği yok ise http://www.naturpic.com/resizer/index.html adresinden ücretsiz resizer programını kullanabilirsiniz.

Resim Yüklemek için www.modeltrenciler.com/files
Film Yüklemek için www.modeltrenciler.com/videopaylas

Okan:
2008'in bu son gününden itibaren, üyelerimizden daha fazla resim görebilmek ümidiyle, görüntülü resim paylaşım klavuzu. Umarım yararlı olur.

Hepinize sağlık ve mutluluk dolu, huzurlu ve başarılı ve tren dolu yeni bir yıl diliyorum.MEHMET erdoğan:
umarım olmuştur.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git