Model Trenciler Forumu > Yarışmalar

Çiğli İstasyon Yapımı

<< < (2/16) > >>

driver-x:
Teoman hocam,kolaylıklar dilerim.
Ölçme biçme işleri tamam,malzemeler tamam,eh bizede artık seyrelemek kalıyor.

ihsan:
Teoman bey
Kolay gelsin
Öğrenmek gayesiyle arada mı soru ,bitimdemi soru
Sizce nasıl uygundur?
SYGLR

Okan:
Ben sonunu beklemeyeceğim, Teoman bey tebrikler, teşekkürler, yine örnek bir anlayışla ölçümler, anlatım ve paylaşım. Sayenizde referanslarımız artıyor.

Konuyu görürken aklıma geldi, acaba bunları Faller'e göndersek kit olarak çıkar mı ?

Diğer taraftan herkes yarışmada birinci olacak olmuyor böyle en detayına kadar paylaşmak.

Bu arada bir sorum olacak, daha önceki notlarınızdan birinde bir izinden bahsetmiştiniz, lanet olası son terör olaylarından sonra her ne kadar tren ilgisi düşük bir araç da olsa, bu binalarda fotograflama ve bu detayda ölçüm yapma konusunda bir izin sözkonusu mu ? Paylaşabilirseniz sevinirim.

Aslında yer altına alınma nedeniyle Sirkeci ve sonrasındaki 3-4 istasyon ile Anadolu yakasındaki istasyonlar için de benzeri çalışma yapıp referans oluşturmak gerekli. Bir gönüllü grubu çıkar mı acaba ?

mali87:
    Teoman bey merhaba,Çiğli İstasyonunun açıklamalı anlatımınız ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim,yine güzel bir istasyon yapacağınızdanda eminim kolay gelsin.Bende mukavvadan yapımına başlayacagım ölçüleri bekliyordum aksilik olmasa yarın başlayacağım,sevgi ve saygılarımla.

mali..,

Teoman Kardaşlar:
Sabri bey; teşekkürler.

Ancak İzmir'de yaşayan modeltrenci olarak sizlerinde bu foruma daha fazla katılımlarınızı bekliyoruz.

Bu tür çalışmalar size de pek yabancı değil üretime devam edelim.
Sizin de değerli çalışmalarınızla bu foruma katkınız oluşsun

İhsan bey; herzaman paylaşıma devam sonunu beklemeye gerek kalmadan yapım sürecinde sizin de değerli görüşlerinize hepimizin geresinimi vardır.

Okan bey; nazik görüşleriniz için çok teşekkürler.

Almanlar biliyorsunuz kendi değerlerine daha çok sahipler. Kendi ülkelerindeki istasyonları modelliyorlar.
Bu teknik bir konu ve kalıp maliyetleri çok yüksek. Bu konuyla ilgili Melih Uçar bey bir açıklama yapabilir.

Benim burada ki amacım, yarışmada bir derece almak değil.
Bu güzel oluşum içinde herkesle bilgi paylaşımında bulunmak ve üreterek modeltrenciliğe az da olsa bir katkıda bulunabilmektir.

Bu yarışmaya katılan herkes birincidir. Çünkü bir amaç için biraraya gelerek üretmek ve güzel paylaşımlarda bulunmak en güzel değerdir.

Fotoğraflama konusunda ben TCDD 3. Bölge Müdürlüğü'nden yazılı izin aldım. Güvenlik gerekçesiyle detay fotoğraf çekmeye kalktığınızda mutlaka ilgili kişler amacınızı soruyorlar. İzin belgenizi gösterince size yardımcı oluyorlar.

Modeltrencilerin bu işe sevdalanıp yakınlarında bulunan, tarihi değer taşıyan demiryollarına ait binaları ve çeşitli objeleri fotoğraflamaları çok güzel olur. Bu tür durumlarda gönüllüler çıkabilir. hepimiz açısında belge oluşturması itibarıyla iyi olur.

Mehmet Ali bey; açıklamalı anlatımla umarım sizlere yardımcı olurum. Sizin de yapıma başlamanızdan çok mutlu oldum. Fotoğraflar arasında binanın ana ölçülerini kroki olarakak vermiştim.

Detaylara girdiğimde kapı-pencere gibi tamamlayıcı aksesuarlarında yapım aşamasında ölçülerini vereceğim.

Herkese iyi çalışmalar dileklerimle saygılar, sevgiler.
Teoman Kardaşlar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git