Gönderen Konu: Acemiden İnciler 2  (Okunma sayısı 3118 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zmumitmetin

• Forum Üyesi
Acemiden İnciler 2
« : Ekim 30, 2013, 10:00:11 »
Ray yataklarının büyük kısmını tamamladım. Alt kısma 5 cm genişliğinde, rayın altına da rayla aynı genişlikte kestiğim (3 cm) laminant şiltelerini yatak olarak yerleştirdim. Rayların sabitleme işleminden sonra balastalamaya geçeceğim. Balastlama işini kolaylaştırmak için kendi balast spreader'imi yaptım :) Ayrıca balast içinde deniz kumu düşünürken aradığım malzemeyi mutfak dolabında buldum. KÖFTELİK BULGUR. Reklam olmasın diye markayı gizledim. Umarım bu çalışmalar yüzünden klüp üyeliğim iptal edilmez :)

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Acemiden İnciler 2
« Yanıtla #1 : Ekim 30, 2013, 20:44:21 »
Merhaba öncelikle kolay gelsin. Niye üyeliniz iptal edilsin adı üstünde burası paylaşım forumu zaten forumda birçok ticari marka ile ilgili kısım var. Yani rahat olabilirsiniz marka paylaşailirsiniz kimse üyeliğinizi iptal etmez. İyi bir başlangıç yapmışsınız bu tip herşeyi lütfen paylaşın ama yanlış hatırlamıyorsam bulgur uzun sürede küflenebiliyor Teoman hocamızda kömür yapımında bulgur kullanmıştı. İyi çalışmlar dilerim.:)
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı zmumitmetin

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Ekim 30, 2013, 23:01:55 »
Uyelik iptali tamamen bir sakaydi yanlis anlasilmak istemem. Bulgur ile ilgili kafamdaki soru isaretine yanit verdiginiz icin tesekkurler. Bulgurun uzun vadede sorun yaratabilecegini biliyordum aslinda. Ancak forumda daha once kullanildigina dair bir konu goremeyince fikir olarak sundum. İyi ki uygulamaya gecmedim yoksa gec kalmis olacaktim. Uyariniz icin tekrar tesekkurler

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Ekim 30, 2013, 23:10:56 »
:) hehehehe bulgurla ilgili olarak boyarsanız sorun olmayabilir. Teoman hoca boyamıştı yada vernik atabilirsiniz diye düşünüyorum. Akvaryum kumu daha iyibir seçenek olabilir . :)
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ekim 31, 2013, 00:09:46 »
Merhaba,

Balast dökücünüz çok hoşuma gitti, elinize ve aklınıza sağlık. Görüldüğü gibi yaratıcılığın sonu yok. Zaten millet olarak yoktan var etme konusunda bizlerle yarışacak başkaları olduğunu sanmıyorum. Bulgurun balast olarak kullanılması fikrine çok güldüm hatta köftelikmi yoksam pilavlıkmı kullanmalı diye düşündüm...(Lütfen yanlış anlamayın, emin olun iyi niyetliyim.) Ancaak... Bulgurun balast olarak uygulamasını gerçekten düşünmeye başlayınca pek parlak gelmedi. Neden...

Öncelikle boyamak zorundasınız, ve bunu döşeme işlemi bittikten sonra yapacaksınız....hiç kolay değil.

Bulguru kurguya sabitleyeceksiniz, ve bunun için kullanacağınız yapıştırıcı malzeme muhtemelen su bazlı olacak ve buda bulgurun şişmesine sebep olacaktır, ve istenmeyen bir görüntü oluşacaktır.

Bir ara rengini beğendiğim için kabartma tozunu zemin döşemesi için kullandım, pasta gibi oldu oradan biliyorum.

Umarım uygun birşeyler bulursunuz,

Kolay gelsin,

Can