Gönderen Konu: Ufak Tren koleksiyonum...  (Okunma sayısı 7368 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Murat70

• Forum Üyesi
Ufak Tren koleksiyonum...
« : Ocak 14, 2015, 18:45:45 »
Arkadaslar ben Avusturyada yasiyorum ve bu forumda gördügüm projeler, calismalar ve özellikle büyük beceriler beni hayretler icinde birakti! Tren modelcilikte Türkiyede kisitli imkanlar ile böylesine harikalar yaratan siz kardeslerimi ve abilerimi kutluyorum. Birde Avrupada yasayip buranin imkanlarina sahip olmus olsaydiniz kim bilir neler cikacakti ortaya :-)
Ben yeni bir daire ye tasindim ve bugün trenlerimi ilk kez kartonlardan cikardim, ilk olarak resimlerini cekip sizlerle paylasmak istedim. Ben maalesef sizler gibi becerili olmadigimdan sadece koleksiyon yapmakla yetiniyorum, yani bende Ray sistem yok, sadece vitrinde model olarak sakliyorum. Zaten ray sistemi icin fazla yerimde yok.

Bu Lok "Bosporus Sprinter" yani türkcesi "Bogaz Firtinasi", Hamburg - Istanbul arasi yolculuk ve yogunlukla yük tasimacilikta kullaniliyor.

Bu Lok Avsuturyanin (ÖBB) en cok kullanilan Lok'u, hem yolcu hem yük.

Bu Lok 80li yillardan bu yana hala yolculuk ve yük tasimacilikta kullaniliyor. Ögrenci yillarimda okula hep bu Lok'un cektigi tren ile giderdim,
bende ayri bir yeri var bu Lok'un.

Bu 2 katli 3 vagondan olusan bir model, Su an burda yolcu tasiminda en cok kullanilan ve kisa mesafelerde kullanilan tren.

Bunlarda "Orient Express" - yani trenlerin krali olarak nitelendiriliyor!
1945 ve 1965 yillari arasi Paris-Istanbul arasi Bakanlar, Kraliceler, Politikacilar ve diyer ünlü kisiler tarafindan kullaniliyordu.
Dünyaca ünlü roman yazari "Agatha Christie" nin "Murder on the Orient Express" (Orient Express de cinayet) Romani bu trende yazmistir ve satis rekorlari kirmistir.
Ayrica James Bond'un "Moskovadan Selamlar" isimli filmin cok sahneleri bu trende geciyor.
1 Yatak Vagon, 2 Yemek Vagon birde Bagaj Vagon.
Bunu ceken Lok ise bir tren modelcilik gösterisi icin arkadasa verdim, yakinda onunda resmini eklerim. Diyer trenlerim henüz Kartonlarda, ilerde onlarida paylasirim.
Selamlar

« Son Düzenleme: Ocak 14, 2015, 19:40:54 Gönderen: Murat70 »

Çevrimdışı utkan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
Ynt: Ufak Tren koleksiyonum...
« Yanıtla #1 : Ocak 14, 2015, 20:11:16 »
Hepsi birbirinden güzel, Murat Bey... :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2 : Ocak 14, 2015, 22:53:35 »
Murat kardeşim , 3 metrelik bir duvarın da yok mu yani , o duvara 20-25 cm lik bir tahta çaksan ileri geri lokolarını yürütür biraz keyif yapardın.

Bosporus lokon harika , diğerlerinin resimlerini de bekliyoruz.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2015, 12:40:38 »
Çok güzel, teşekkürler.
Diğerlerini de bekliyoruz...
Herşey rayında...

Çevrimdışı Murat70

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Ocak 16, 2015, 15:20:30 »
Hepsi birbirinden güzel, Murat Bey... :)
Tesekkürler utkan bey!

Murat kardeşim , 3 metrelik bir duvarın da yok mu yani , o duvara 20-25 cm lik bir tahta çaksan ileri geri lokolarını yürütür biraz keyif yapardın.

Bosporus lokon harika , diğerlerinin resimlerini de bekliyoruz.
Kemal bey aslinda haklisiniz! Aklimdan cok gecti ama bi türlü gerceklestiremedim bu zamana kadar. Ama simdi sanirim bu forum sayesinde birseyler yapabilirim :-)

Çok güzel, teşekkürler.
Diğerlerini de bekliyoruz...
Tesekkürler hayri kardes!

Çevrimdışı Ozan Dik

• Ozan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2015, 09:34:13 »
murat bey merhaba güzel bir koleksiyon