Gönderen Konu: Mutlu Son  (Okunma sayısı 14768 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
Ynt: Mutlu Son
« Yanıtla #20 : Nisan 21, 2010, 23:53:24 »
oho hooooooooooo
ben bunu 10 dk da monte ederim yaaaaaaaa
( ALLAH BENİ BİRAZDAN ÇARPACAK. hehehehehh)
1- afferin ufuk kardeşim
2-servetine servet kattın kemal kardeşim.
3- hani uzatmayacaktık.( bu cumleme cevap istemiyorum ki daha da uzamasın .bu bir emirdir...)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2010, 18:53:53 »
Gelelim her trencinin belalısı Garratt’a ,resimler birkaç gece önce Ufukta çekildi.Gittiğimde daha elindekini bitirmemiş adamı , internette kendine de bir kit almak için araştırma yaparken yakaladım ( mazoşistlik böyle bişey işte  )Aslında haklı ,durduk yerde en zoruyla başladım, diğerlerini daha rahat yaparım diyor.

Sonra bana internetten birkaç Garrratt gösterip “ ne renk istersin abi “ demek gafletinde bulundu.Ben resimlere bile bakmadan “ gri olsuuuuuun “ dedim gri loko seviyom ya.Ama bu gri lokolar bildiğim kadarı ile raylarda yürümüyor , sadece lokoların resmi çekilirken gri boyanıyor.Yani gerçekçilik sıfır .Ufuk ise gerçek seviyor , “ tamam “ dedi ama benim hatırım için dediğini anladım.

Ben ise ayran gönüllüyüm , dostlarımın beni Bostancı meydanında kovalamayacağını bilsem o lokoyu cart pembeye boyar üzerine sarı çiçekler yapar eve her gelene de  gururla önce onu gösteririm.
15 yıl önce plastik maketler yapan bir dostuma özenip 1/72 ölçeğinde bir deniz uçağı yapıp aynı renklere boyamıştım.Sonra gelip uçağı gördüğünde bana “ ben yıllardır maket boyalarında bu cart pembeyi görür , “ boya fabrikaları aklını kaçırmış herhalde bu boyayı kim alır , ne boyar bununla “ der dururdum , “neyse sonunda cevabı öğrendim “ demişti.

Neyse ben de Ufuğa “ yav lokoyu sen yapıyorsun canın ne renk istiyorsa onu yap bana sorma hatta söyleme bile sürpriz olsun “ dedim.Bakalım ne renk yapacak.
Dün akşam üstü beraber Harun’a gittik , motorsuz olan kısmın biyel kolları ve piston yuvaları bitmişti.Harun’da daha profesyonel bir lehim vardı biraz onunla uğraştık.Dönerken Ufuk’a “ yaaa arabayı sen kullan noolur , yolları daha iyi biliyosun “ dedim ve bitmiş olan loko şasisini kucağımda iyice emniyete alıp yanına oturdum.

Erenköy de Ufuk evine gitmek için durdu ve ben direksiyon tarafına geçmek için arabadan inerken açtığım emniyet kemeri takıldı ve şase arabanın içine yere düştü.Ben  “ keh küh yaptığın işi denetliyodum filan “ dedim.Neyse Allahtan yaşım Ufuktan büyük de kıyamıyor yoksa Bostancı yerine ,Erenköy İstasyon meydanında kovalamaç oynayacaktık.
Of ne Gaarratt mış be yoruldum valla,bitse de oynasak.Ses ve duman bacası koyma kararımız hala aynı.Size doğru düzgün resim koyamadık ama söz bittiğinde güzel bir video çekip koyacağım.
Selamlar sevgiler….
« Son Düzenleme: Kasım 22, 2010, 22:47:26 Gönderen: kemalomay »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı haldunabi

• haldun bağbakan
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul-kadıköy
« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2010, 22:26:57 »
hey gidi hey ve yani hey gidi kemalim omayım. nasıl tırsıyorlarsa ip ban yapıyorlarr....
« Son Düzenleme: Nisan 22, 2010, 22:29:52 Gönderen: haldunabi »

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #23 : Haziran 04, 2010, 06:36:23 »
Bu dizayn özürlü boyler hakkında yorum yapmaya fazla gerek yok. Fakat Ufuğun ortaya koyduğu çalışma muhteşem. Modele "SIFIR" çalışma tam "10" numara.

Çevrimdışı Alper Garan

• Alper Garan
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #24 : Nisan 17, 2014, 14:55:30 »
Yahu nasıl bir şaşkınlık ve heyecanla okuyordum 2. sayfa da bitti. Ne oldu bu maceranın sonu? :)

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #25 : Nisan 17, 2014, 20:44:11 »
Alper kardeşim , bu hikayenin önce gerçekten bir mutlu sonu oldu , lokoyu çalıştırdık , tembellikten resim çekemedik.

Sonra motor olan tarafın biyel kollarını tutan ufacık yüksükler bozuldu , bir arkadaşımız ben bunlardan yaptırırım dedi ama olmadı , lokoyu yapan Ufuk kardeşim iş için Antalya'ya gitti , yakında geri gelecek , bir gün vakit bulursam firmadan yedek parça isteyeceğim ve loko tekrar sorunsuz yürüyecek inşallah.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.