Gönderen Konu: Kumanda yeri  (Okunma sayısı 5481 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Kumanda yeri
« : Ağustos 27, 2007, 10:44:40 »
Sevgili hobidaşlar.Daha önce yaptığım diaromalarda kendime göre kumanda tablaları yapmıştım.Şimdi yaptığım N Scala diaromam için bu konuda fikirlerinize ihtiyacım var.Diaromam hakkında biraz fikir verdikden sonra cevaplarınızı bekliyorum.1.Diaromamın ebadı:130X80. 2.Makaslar manuel.3.Kurduğum sisteme göre 3 loko diaromamda çalışabilir.4.Binaların içersinde 20 adet led var.5.20 adet sokak lambası var(16 volt).Manuel çalıştırabileceğim 3 adet sinyal ve 4 adet hemzemin geçit lambası var.Tüm bu led ve lambaların bağlantılarını yapmış vaziyetteyim.Elimde 3 adet Arnold ve bir adet Fleischmann ve bir adetde trix trafosu var.Ayrıca ledler için 3,lambalar için 16 volt veren 2 adet trafom var.Bol miktardada çıt çıt düğmem var. Kumanda tablamın istediği anda diaromamdan ayrılabilmesini arzu ediyorum.Bilgilerinizi imkanlar ölçüsünde resimlendirirseniz memnun olurum.Sanıyorum bu kadar bilgi yeterli olabilir.Diaromamın daha önce gönderdiğim resimlerinden faydalanabilirsiniz.Yardımlarınızı bekler sevgi ve saygılarımı sunarım.
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
Ynt: Kumanda yeri
« Yanıtla #1 : Nisan 04, 2018, 09:05:03 »
Sevgili tren dostları. Öncelikle merhaba. Kurgumda kullanmak üzere kullanılmış veya yeni  klasik marklin kumandaya ihtiyacım var. Benimle özelden temas kurabilirsiniz.