Gönderen Konu: İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi  (Okunma sayısı 43052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

abdusta

• Ziyaretçi
Ynt: İzmir Selçuk Çamlık Tren Müzesi Gezisi
« Yanıtla #20 : Nisan 07, 2007, 21:28:28 »
Melih bey

Görünen Tarih yerinde

Bugunki toplantıda bu konu gündeme geldi..

Istanbuldan feribotla Bandırma sonra trenle İzmir..

sanırım ömer bandırmadan bize katılır...

Detayları onumuzdeki hafta sonunda bitirir size bildiririz.

saygılarımla
A.Usta

Çevrimdışı Teoman Kardaşlar

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: izmir
« Yanıtla #21 : Nisan 18, 2007, 22:03:38 »
Saygıdeğer modeltrenci arkadaşlar,
Çamlık gezisiyle ilgili daha önce plan ve program yapmıştık.
Bu geziye katılımın netlik kazanması için katılım sayısının 31 mart 2007 tarihine kadar katılacak kişilerce bildirilmesini önermiştik.

Arada yapılan bazı görüşmelerden biri , özellikle İstanbul'dan bir grup arkadaşın Nedim beyin organizesiyle gelebileceği üzerineydi.

Diğeri ise, Abdurrahman beyin 07.04.2007 tarihinde belirttiği yazıda, bu tarihi takip eden hafta sonu hızlı feribotla Bandırma üzerinden İzmir' e gelme planlarının netlik kazanıp bildirilmesiydi.

Not: İDO ile İzmir'e Bandırmadan Tren gelişi 02.04.2007 tarihi itibarıyla yaz tarifesi olarak: 07.00 İst. Yenikapı İDO + 09.30 6 Eylül Bandırma Treni, İzmir Çiğli İstasyonuna varış 14.40 İzmir şehir merkezine geliş 15.30
İzmir'den Çamlığa gidiş 1.5 saat olduğuna göre akşam üstü 17.00 Çamlık'ğa varış.

Şu ana kadar Çamlık gezisine katılmayı düşündüklerini belirten arkadaşlarımız:
1- Mehmet Ali bey (mali 87)
2- Ömer Tomruk bey (avşalı)
3- Cem Tekin bey (ctekin)
4- Ayhan bey (marklinfan)
5- Mehmet Atakan bey (trenadam)
6- Okan bey (kamyoncuitulu1)

İzmir dışından  bu arkadaşlarımız gelip gelemiyeceklerini belirtebilirlerse, bizde ona göre burada bir düzen almayı düşünürüz.

Melih Uçar bey ve ben 12 Myıs günü ailelerimizle, planlanan bu geziyi gerçekleştirmeye kesin kararlıyız.

Bizlerle beraber olmayı arzu eden, İzmir içi ve dışından arkadaşlarımızla bir arada olamak bizlere büyük mutluluk verir.

Özellikle İzmir dışından gelmeyi kesin düşünen arkadaşlarımız bize 21.04.2007 Cumartesi akşamına kadar bilgi verebilirler ise, memnun olur ve katılacak arkadaşları daha önce belirttiğimiz program doğrultusunda karşılarız.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 20, 2007, 12:03:47 »
   Teoman bey daha öncede belirtmiştim ben iki kişi olarak geziye katılıcam ve Cumartesi yatılı olarak katılıcam.12 Mayıs 2007 iple çekiyoruz. :o Herşey gönlünüzce olsun,hoşçakalın.

Not:Yapabileceğim birşey olursa bildirir iseniz çok sevinirim.

mali...

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2007, 18:46:18 »
Mehmet Ali bey, gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler.
Şu ana kadar  bir tek siz kesin gelmeyi bildirdiniz.

Birkaç kez gelmeyi düşünen arkadaşlar için kesin bildirimde bulunmaları yönünde, ben ve Melih Uçar bey çağrıda bulunmamıza karşılık hiç bir geri bildirim olmadı.

Böyle bir gezi düşüncesi; ilk olarak, İsatanbul'da bulunan modelci arkadaşların bir kısmının ortaya attığı güzel bir düşünceydi.

Daha sonraları bizler, yani İzmir'deki birkaç trenmodelcisi arkadaşların ortak düşüncesiyle karar alarak,  İzmir'de olduğumuzdan bu gezi organizasyonuna yardımcı olmak düşüncesi doğrultusunda öneriler sunduk.

Maalesef sonuç istediğimiz gibi olmadı. Oysa amacımız bu gezi nedeniyle biraraya gelerek, tanışıp kaynaşmak, keyifli bir zaman geçirerek tarihi değer taşıyan Buharlı Lokomatifleri ve vagonları inceleyip modeltren çalışmalarımıza bir değer katmaktı.

Melih beyle biraraya gelerek şu kararı aldık:
Siz de kendinizi 12 Mayıs olarak zorlamayın. Sizlerin ve bizlerin uygun olan bir zamanında,  İzmir'e gelmeniz durumunda tanışıp görüşebiliriz.

Zorla güzellik olmaz özdeyişiyle bu konuyu kapatmayı uygun buluyoruz.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #24 : Nisan 24, 2007, 00:58:10 »
Teoman bey merhaba,

Haklısınız, geçtiğimiz hafta sonu yani 21 Nisan'da toplanıp bu konu ile ilgili olarak konuşalım şeklinde bir önerim oldu.

http://modeltrenciler.com/forum/index.php?topic=971.0

Ancak geçtiğimiz Cumartesi, herhalde havanın da güzel olmasından dolayı bir çok arkadaşımız toplantıya gelemedi.

Beş, altı kişilik katılımla da haliyle bir sonuca varamadık. Sizin gayretinizin karşılığını verememiş olduk.

Bu hafta içinde ve hafta sonuna kadar, eğer geç olmazsa arkadaşlarla tekrar konuşmaya çalışalım. Ancak toplu birşey yapılacaksa toplu hareket etmekte tabii ki fayda var diye düşünüyordum.

İstanbul, organize olmanın zor olduğu bir şehir. Size cevap veremediğimiz için ben herkes adına kusura bakmayın diyorum.

Benim aybaşında İzmir'e gelme durumum hala kesinlik kazanmadı. Ancak eğer kesinleşirse size haber vereceğim.

Selamlar,

Harun

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #25 : Nisan 24, 2007, 09:02:26 »
Teoman Bey sıkıntıları anlıyorum. ferdi olarak geleceğimi beyan ettim.ancak istanbul gurubu olarak ayın 30 una kadar ortak bir kararın çıkacağı konusundaki söylemlerden ötürü görüş belirtmedim.alınacak ortak kararın içinde yeralmak adına sessiz kaldım.saygılarımla.

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #26 : Nisan 24, 2007, 20:23:26 »
Harun bey, ilginiz için teşekkürler.
Güzel bir birlikteliği paylaşmak adına, hepimiz bir gayret içindeyiz.
Biz sizden haber bekleyip, yine ortak kararlarla hareket edebiliriz.

Ömer bey, size de görüşleriniz için teşekkürler.

Şu ana kadar oluşan gelişmeleri birkez daha gözden geçirelim:

İzmir'e geliş saati, karşılama ve Çamlık Müze'ye ulaşım daha sonra çevre gezisi ( Şirince Köyü ziyareti) bu konuları daha önce açıklamıştık.
Bu durumdan dolayı servis aracı ayarlanması, İzmir' de gece kalacaklar için otel rezervasyonu, yeme içme tespiti gibi konular kesin katılım sayısına göre belirneceğinden 31 Martta kesin bildirim olmasını iletmiştik.

Hiç bir ses çıkmadı!

Melih Uçar bey, 7 Nisan'da hatırlatma yazısıyla dikkat çekmişti.
Yine aynı gün Abdurrahman bey, 7 Nisan'ı takip eden hafta sonu katılım ile ilgili bilgi verebileceklerini iletmiş, hatta Bandırma üzerinden trenle gelebileceklerini yazmışlardı.

Yine bir ses çıkmadı!

Ben, 21 Nisan'a kadar bildirilmesi, buna bağlı olarak Bandırma tren geliş zamanlamasını da yazarak, dikkate alınmasını belirten bir yazı yazmıştım.

Bu gelişmelereden sonra, Alanya'dan bir tek Mehmet Ali bey, kesin görüş belirtti.

Harun bey, de yukarıdaki yazısında, forumda verdiği linkte bu konuya paralel yazı yazmıştı.

Bu sonuçlara göre, ben de mecburen 23 Nisan'da gelişmeler sonucunda, konuya ilişkin yazı yazmak zorunda kaldım.

Şimdi; bu hafta sonunda ortaya çıkacak sonuca göre, hepbirlikte gezinin olup, olmayacağını belirleyelim.

Saygılar
Teoman Kardaşlar

uluozgur

• Ziyaretçi
« Yanıtla #27 : Mayıs 01, 2007, 15:26:19 »
Erkut abinin gönderdiği sitedeki fotolara bakarken gideceklerin çok şanslı olduğunu düşündüm, siz ne dersiniz?  ;D

« Son Düzenleme: Mayıs 01, 2007, 15:29:13 Gönderen: uluozgur »

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #28 : Mayıs 01, 2007, 16:21:36 »
Erkut abi,

Biraz daha bilgi verirmisiniz.O sitedeki uzun saçlı makinistler ve teknisyen arkadaslar
orada bize bilgi vereceklermi?

saygılar a.usta

Çevrimdışı glyond

• Önder Sönmez
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #29 : Mayıs 01, 2007, 16:32:44 »
erkut ben çalışıyorum gelemiyorum ama hem yarama tuz bastın hemde beni keyiflendirdin

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #30 : Mayıs 01, 2007, 16:46:36 »
Ustam ben bir gün önceden gidiyorum iyiki . oradaki personele bir bakayım . bu arkadaşlar yakinen ilgilenecek galiba bizle :)

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #31 : Mayıs 03, 2007, 10:37:10 »
Erkut abi sen bizle beraber dolaşmayacaksın sanırım bu işleri halletmen uzun zaman alacak :)

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #32 : Mayıs 03, 2007, 11:38:22 »
erkut abi

adamıda davet etseydiniz..

saygılar
a.usta

abdusta

• Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : Mayıs 03, 2007, 14:41:03 »
Sevgili İzmir yolcusu arkadaşlar

biletler alındı, 6 kişi avşadan ömer 7 kişi

hepsi bende

saygılar a.usta

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #34 : Mayıs 03, 2007, 16:30:57 »
   Allahtan bir mani olmassa bende katılacağım,daha önce eşimle katılacağım demiştim ben tek katılacağım.Sevgili İzmirli dostlar bende karadan  ;D  Cuma akşamı otobüs ile gelicem'de nerede ineceğimi bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim.Görüşmek üzere sevgi ile kalın. :o :o

Not:Cumartesi sabah kaçta orada olmam lazım saat verir iseniz sevinirim ona göre binecegim otobüse.

mali..
« Son Düzenleme: Mayıs 03, 2007, 18:52:36 Gönderen: mali87 »

Çevrimdışı Melih

• Melih Uçar
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?zmir
« Yanıtla #35 : Mayıs 03, 2007, 19:05:49 »
İzmir'e gelecek misafirlerimizin sayısı şu an için 6 İstanbul, 1 Avşa, 1 Antalya olarak toplam 8 kişi gözüküyor.

Mehmet Ali Bey, İzmir'e sabah 7-8 gibi varacak şekilde otobüse binebilirsiniz. Teoman Bey ile görev paylaşımı yapıp sizleri terminal ve havalimanından karşılayacağız.

Erkut Bey bende şerit metre var 50m'lik. İşimizi görür herhalde. Ayrıca birde kalın bir defter almak gerek sanırım.  :D

Saygılar,

Melih Uçar
Ýzmir

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #36 : Mayıs 03, 2007, 19:11:11 »
  Melih bey dediginiz gibi İzmir otogarında saat 07:00'da olucak şekilde ayarlarım kendimi.Umarım zahmet vermiyorumdur,hoşçakalın.

mali..

avsalı

• Ziyaretçi
« Yanıtla #37 : Mayıs 03, 2007, 19:26:57 »
benim durumum biraz farklı bandırmadan izmir e en geç saat 1:30 da araba var 4 saat süren bir yolculuktan sonra saat 05:30 gibi izmirdeyim oradan direk havaalanına geçip istanbul gurubunu bekleyeceğim.saygılar.

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #38 : Mayıs 03, 2007, 20:18:02 »
    Erkut abi ben (karayolu) otobüs ile geliyorum saolsun Teoman bey karşılıyacakmış,hoşçakalın.

mali....
« Son Düzenleme: Mayıs 04, 2007, 16:20:29 Gönderen: mali87 »

• Teoman Kardaşlar
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #39 : Mayıs 04, 2007, 16:30:08 »
Gün içinde ulaşım hizmetlerinde kullanılacak Servis aracı, 17 Kişilik Mercedes marka( klimalı), günlük servis ücreti de 250.00YTL olarak servis sahibi tarafından bildirilmiştir.

Daha önce belirtilen programa göre servis, buluşma yeri olan Kordon boyu Pasaport semtinden grubu alıp gün boyu gezi yol güzergahını takip edecek şeklindeydi. Bunun bedeli 200.00YTL idi.

İstanbul'dan gelecek grubu Havaalanından almaya gidip, Pasaporta getirmesi, kahvaltı yapılıp tekrar Çamlığa doğru yola çıkılması ek 50.00 YTL  getirmiştir.

Geziye 10 kişi katıldığına göre kişi başı servis ücreti 25.OO YTL dir.

Öğle yemeğiyle ilgili kesin bildirim olmadığından, bu konuyla ilgili belirleme, gün içinde yapılacak görüşmelerle olabilir.

Saygılar
Teoman Kardaşlar