Gönderen Konu: mehano hakkında  (Okunma sayısı 12375 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı karahanberke

• Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
mehano hakkında
« : Haziran 14, 2007, 21:23:24 »
Herkese iyi akşamlar mehano marka setler hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ererim
Fiyatları bana oldukça cazip geldi.Bu konuda sizlerinde görüşlerinizi alırsam çok sevinirim.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
Ynt: mehano hakkında
« Yanıtla #1 : Haziran 14, 2007, 23:24:26 »
Herkese iyi akşamlar mehano marka setler hakkında yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ererim
Fiyatları bana oldukça cazip geldi.Bu konuda sizlerinde görüşlerinizi alırsam çok sevinirim.

Selam,

Mehano almaya karar verirseniz Kadıköy Tepe Nautilus'daki Toyz Shop'tan alabilirsiniz. Ve eğer onun tam karşısında bulunan bize ait Slot Car pistindeki arkadaşa rica ederseniz (İsmail, bizim elemanımız olur) belki size ufak da olsa bir indirim sağlayabilir.

Selamlar,

Harun

Çevrimdışı karahanberke

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Haziran 14, 2007, 23:49:51 »
yardımlarınız için teşekkürler

saygılar

Çevrimdışı karahanberke

• Forum Üyesi
« Yanıtla #3 : Haziran 14, 2007, 23:50:58 »
Başlangıç için nasıldır uygunmudur sizce ?

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 14, 2007, 23:59:04 »
sevgili hobidaş dostumuz karahan berke,
öncelik ile hoşgeldiniz sizide aramızda görmek cok güzel..
mehano model trenler içerisinde ekonomik açıdan çok mantıklıdır. ancak modelcılık ılerı asamalarında sızlerı tatmın etmeyebılır. netıce itibari ile bu hobiye gönül vermek önemli o marka yada bu marka hiç önemli değil. her markanın kendine göre özellikleri ve ayrıntıları var.. siz mehano sordugunuz için söyle cevaplamak daha mantıklı gibime gelmekte
1. daha hesaplı
2. görünüm olarak özellik ile baslangıc setleri daha bir oyuncak vari (plastik görünüm)
3. baslangıc setı dısında son donemlerde ayrıntılı modellerıde sozkonusu..
tekrar soylemekte yarar gormekteyım o yada bu model/marka özellık ıle benım ıcın hıc onemlı degıl model tren sevgısı bır baska olay..
sımdıden modellerınız sevdanız bol olsun..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus.. 

Çevrimdışı karahanberke

• Forum Üyesi
« Yanıtla #5 : Haziran 15, 2007, 00:14:16 »
İyi akşamlar nedim bey hoş bulduk teşekkür ederim.
Gerçekten çok zevkli ve insanı saran bir hobi
fiyat açısından oldukça makul olduğu için mehanoyu tercih ettim
Başka tavsiyelerinizin varsa yararlanmak isterim.
iyi akşamlar

Çevrimdışı serkan kaçar

• Serkan Kaçar
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: yak?nda maltepe
  • bende varım
« Yanıtla #6 : Haziran 15, 2007, 00:15:45 »
KARAHAN BEY MERHABA

istediginiz mehano modelden düneminönündeki ekinciler toys da gördümtek kaldıgı icin uyguna verebilirler bilginiz olsun

selamlar

paşa
Serkan kacar yaşlanarak degil, yaşayarak tecrube kazanilir. Zaman insanlari degil,armutlari olgunlastirir.

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 15, 2007, 00:21:11 »
sevgili hobidaş dostum karahan berke,
oncelik ile bizim bu hobimiz özellik ile Türkiye nin sosyaekonomik dengesi gözönünde tutulacak olur ise pahalı bir hobi.. öncelik ile burada kararı sız kendı butcenız acısına bakarak yapacaksınız..
genelde baslangıc ıcın daım suret ıle baslangıc setı dıye tabır edılen setler tavsıye edılır.
ama bu hobının sıcaklıgının sızde verdıgı hıs onemlı.. genelde mehano analog sıstemde baslangıc setlerı satmaktadır. benım sıze nacızane tavsıyem bu ıse baslangıc asamasında oldugunuzdan dolayı gelısen teknolojı de goz onunde bulundurarak dıjıtal baslangıc setı tavsıye ederım..
oncelerınde eskı ve analog sıstem uzerıne alısan bırı olarak bende dıjıtal sısteme cok sıcak bakmadım ama zaman ıcerısınde dıjıtalın farklılıklarını ve ıyı taraflarını gordukce sımdı dıjıtal demekteyım.. baslangıc ıcın bır mehano baslangıc setıne nereden baksanız 200,00 ytl yakın bır bedel odeyeceksınız.. bende derımkı bıraz daha zorlayın kendınızı dıjıtal baslayın..
tabıkı tercıh sızlerın.. benım nacızane tavsıyelerım bunlar.. benım elımdede mehano lar var ıstersenız sıze vaktınız var ıse buradan bır fotograf sunayım farkları gorun.. ne dersınız..
sevgı ve saygılarımla.
nedım kus..
« Son Düzenleme: Eylül 17, 2007, 02:52:25 Gönderen: Nedim »

Nedim

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 15, 2007, 00:48:43 »
SEVGILI HOBIDAS DOSTUM KARAHAN BERKE,
FOTOGRAFLAR

mehano baslangıç setinden çıkan bir manevra buharlısı (kendınden tenderlı)

mehano yeni dönem imalata ait manevra buharlısı (kendinden tenderli)

mehano dizel loko

roco marka dizel

hornby marka dizel

sevgi ve saygılarımla.
nedim kuş..

Çevrimdışı karahanberke

• Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2007, 22:17:50 »
Yardımlarınız için teşekkür ederim

saygılar.

Çevrimdışı gradius

• Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Eylül 08, 2008, 02:51:47 »
benim aldigim mehano slovenya cumhuryetinde imal ediliyor ve eski bir yugoslavya cumh. oldugundan az cok baglantilarim var orda calisan bir arkadasimdan fiyat listesi bekliyorum urunleri hakkinda ama fazla bir urunleri de yok bir tek vagonlar lokomotivler bir de raylari var benim aldigim ise 70 euro civarinda ama yazdiklarinizi gorunce turkiyede sanirim her sey daha pahali  :(  ama girdik bi kere bu ise bakalim sonu nereye gelicek  :)

Çevrimdışı obalar

• Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Eylül 24, 2008, 00:54:20 »
slm'lar herkese.Ben aranıza yeni katıldım.Size birtakım sorularım olacak yardımcı olursanız sevinirim.
1.sorum:mehanolar hem AC hem de DC akımla çalışabilir mi?
2.sorum:dijital lokolar ve sesli lokolar mehano sistemlerine uyar mı?
şimdiden teşekkürler saygılarımla!

Çevrimdışı uzay

• Forum Üyesi
Ynt: Mehano Hakkında
« Yanıtla #12 : Eylül 24, 2008, 10:12:49 »
mehonalar dc akımla çalışırlar.
digital ve sesli sistemlere uymazlar.
ama uydurulabşilirler. eğer lektronik bilginiz varsa ve lehim kullanabiliyorsanız sesli dekoder takarak sesli bir digital sete  sahip olabilirsiniz.
tabi birde bunları kullanmak için digital kumanda almanız lazım.

Çevrimdışı Nedim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Eylül 24, 2008, 12:59:12 »
sayın obalar,
anlık mesajlasma kısmından da yazıştıgımız üzere mehano marka model lokolar
enver bey kardeşimizinde dediği gibi dijital sistem değildirler. analog sistem dc akım
ile çalışırlar. ancak çok basit bir işlem ile sözkonusu lokonuzu dijital sisteme
çevirebilir ve ister analog sistemde ister iseniz dijital sistemde kullanabilirsiniz.
hornby select dijital kumandaların bir özelliği 1 adet analog loko da çalıştırabilmeleridir.
saygılarımla.
nedim kuş..