Gönderen Konu: Işıkları yanan fakat ilerlemeyen lokomotif  (Okunma sayısı 3626 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ulasbul

• Forum Üyesi
Işıkları yanan fakat ilerlemeyen lokomotif
« : Nisan 01, 2016, 23:11:09 »
3 yaşındaki çocuğumla oynamak için aldığım bachmann chuggington tren kurup çalıştırmamızı takip eden 15. dakikada artık ilerlemez oldu. Işıkları normal şekilde yanıyor ve kumandadan hızı arttırdığımda lokomotiften gelen ses de orantılı olarak artıyor. Lokomotif yeterli elektrik almasına rağmen ray üzerinde ilerlemiyor. Lokomotifin içini açtığımda kopan herhangi bir kablo vs. göremedim. Hat üzerinde deneyecek farklı bir lokomotifim veya ekstra rayım yok. Sorunun ne olduğu ve ne şekilde düzeltebileceğim konusunda yardım edebilir veya yol gösterebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Işıkları yanan fakat ilerlemeyen lokomotif
« Yanıtla #1 : Nisan 02, 2016, 00:03:35 »
Merhaba,

Lokomotifinizin ışıkları yanıyor ve kumandadan hızı artırdığınızda lokonun seside artıyorsa o zaman sorun muhtemelen aktarma organlarındadır. Yani motor gücünü tekerleklere aktaran dişli mil ve benzeri kısımlarda sorun var demektir. Bunlardan biri yerinden çıkmış veya kırılmış olabilir. Bachmann chuggington
bir oyuncak olarak yapıldığından bu parçalar muhtemelen plastiktir ve böyle sorunlar çıkabilir.

Selamlar,

Can

Çevrimdışı ulasbul

• Forum Üyesi
« Yanıtla #2 : Nisan 02, 2016, 07:42:35 »
Peki sorunun o şekilde ise nasıl bir tamir yoluna gidebilirim?
Ayrıca ben çocuğun düşürmelerine daha dayanıklı olsun diye bunu seçmiştim. Yanlış mı seçmişim. Normal bachmann setlerinden alsam daha mı dayanıklı olurdu?

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3 : Nisan 02, 2016, 09:13:50 »
Lokomotifin içini açıp sorunlu olan parçayı bulmanız ve değiştirmeniz yada tamir etmeniz gerekiyor. Seciminiz yanlış değil böyle sıkıntılar pahalı lokomotiflerde bile olabiliyor. Konuda uzman birisinden yada aldığınız yerden yardım istemeniz en dogrusu olacaktır.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı ulasbul

• Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 02, 2016, 20:26:01 »
Treni amazon'dan aldığım için oraya başvurmam mümkün değil. Yedek parça alabileceğim bir site ya da tamir için yardım alabileceğim bir yer biliyor musunuz? Teşekkürler.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #5 : Nisan 02, 2016, 20:58:49 »
Ulaş kardeşim , lokomotifini al , Proses elektroniğe git ( adres var sitede , solda ) önce kendine yeni bir lokomotif vagon , ilave ray vs gibi ihtiyaçların varsa onları al , elindekine baksınlar , onlar sorunu çözemezse bırak , bizlerden birine baktırırız , çok zor değilse yapabiliriz.Tekrar uğrayıp alırsın.
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı ulasbul

• Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 02, 2016, 23:04:48 »
O zaman en kısa zamanda proses'e uğramam gerek.
Çok teşekkürler.