Gönderen Konu: Ankara'da Buluştuk  (Okunma sayısı 15475 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı CAN

• Can Becan
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ankara'da Buluştuk
« : Mart 31, 2013, 23:58:42 »
Merhaba,

Cumartesi günü İstanbullu dostlar saat 1.30 gibi salimen Ankaraya vasıl oldular. Önce Hobbytime a kısa bir ziyaret yapıldı. Çok fazla alışveriş olmadı, genelde fiyatlara bakıldı, ama yinede herkes ufak tefek birşeyler aldı.

Sonra hemen Gölbaşına doğru yola düzüldük. Tufan bey bizi bekliyordu. Aramızda Tufan beyin muhteşem kurgusunu görmeyen arkadaşlarda vardı. Hemen yayıldık ortalığa. İncelemeler, açıklamalar, fikir alışverişi, sohbetlerle vaktin nasıl geçtiğini anlamadık. Akşama doğru Ankaralı üyelerimizden İzzet beyde aramıza katıldı. Sadece kurgu değil, atölye, malzemeler, kitler v.b. de gözden geçirildi. Tufan bey sabırla her tarafa yetişmeye çalışdı. Tufan beye ve sevgili eşi Şemsa hanıma verdiğimiz zahmetler ve mükemmel ev sahiplikleri için sonsuz teşekkürler. Not. Bu bölümle ilgili fotoğrafları Kemal koyacak.

Tekrar Ankaraya döndük. İstanbul grubu kısa bir ziyaret için dostumuz Serkana uğradılar. Bende onlar gelmeden önce Kemalin hışmına uğrayacak lokolarımı saklamak için eve gittim. ;D

Akşam mutadı vechile bizde toplandık. Çok keyifli bir akşam geçirdik. Yine kurgu, yine trenler, yine koyu sohbetler. Malum zat benim fakir koleksiyonu dikkatle inceledi, notlar aldı. İlerde ne olacak, valla bilmiyorum. Bütün dostlarıma bu güzel akşam beraberliği için çok teşekkür ediyorum.

Sabah saat 9.00 gibi İstasyonda buluşduk. Biraz dolaşdık. Yeni makinayı inceledik.

Saat 9.35 YHT ile ver elini Konya. Bol sohbetli bir yolculuk. Diğer yolcularda baya etkilendiler konuşmalarımızdan....

Kaç tane dizel loko var sende...Herhalde yirmi vardır.

Yeni elektrikliden alacakmısın....Yok gidişi tat vermiyor.

4/4 varmı...var ama ikiside kargo.

Vay bee adamlara bak, biz araba bilem alamıyoruz, nelerden bahsediyorlar. Ama hepsi çok terbiyeli yolculardı, soru felan sormadılar.

Tam tamına 11.30 da Konyaya vasıl olduk. Konya Garı ve demiryolu altyapısı tamamen yenilenmiş. Bence çok güzel olmuş. TCDD ye ait epey eski yapı var. Hepsini tamamen restore etmişler. Pırıl pırıl olmuş. Raylar, traversler, katenerler velhasıl tüm altyapı yenilenmiş, bir Avrupa istasyonu havası gelmiş ortalığa.

Daha önce geleceğimizi haber verdiğimiz Konya İstasyon Müdürü Sn. Yalçın Tekkalmaz bizi VIP salonunda karşıladı ve çay ikram etmek nezaketini gösterdi.

Konya depo müdürlüğünden Ali bey bizi bekliyordu, beraber dolaşmaya başladık.

Depoda onarım bekleyen vagon bogileri,

Resimdeki 56009 çalışır durumda ve depoda hazır bekletiliyor. Dizi ve film çekimlerinde sık sık kullanılıyormuş.

Barbarosu biraz zor ayırdık makinadan...

Tecrübeli makinistlerimiz 33000 nin kumandasında....

Biz bu saçları bu koltukda bırakdık....

Vaaay....acayip kullanırım ben bunu....

Harekete hazırız. TCDD elemanlarına iyi bakıyor. Şefdeki göbeğe bak... Maaşallaaah....

Ve sidingde yatan 46052. Henüz ıskata çıkmamış, hala envanterde, ama kaderi meçhul.

Sidingde hazır bekleyen acil durum vinci. Önündeki bu akşamki Mavi Trene hazırlanan 22000.

TCDD ye ait binalar, hepsi çok güzel restore edilmiş.

Eski Konya İstasyonu, şimdilerde misafirhane olarak hizmet veriyor. Not. Eğer yer varsa sizde konaklayabilirsiniz.

İstasyon önünde sergilenen 45000.

Ali beye teşekkür edip ayrıldık. Zaten herkes yemek diye mızıldanmaya başlamışdı. Dostumuz Orucun önderliğinde Merama gittik. Hacı Şükrünün bahçesine havuz başına çöreklendik.

Menü,  Bamya çorbası, Konya tiridi, Konya tandır kebabı, tatlı olarak saçarası ve kadayıf.

Not. Resimler yemek öncesi resimlerdi. Yemek sonrasındakiler sansür edildi.

Meşhur Konya tramvayları,

Niyetimiz Mevlanayıda gezmekti. Ancak inanılmaz bir yerli ve yabancı turist kalabalığı vardı. Hakkıyla gezilmesi gereken bu yeri başka bir gezide değerlendirmeye karar verdik ve yürüyerek istasyona yöneldik.

Geldiğimizde trenimiz hazır bizi bekliyordu. Güle oynaya Ankaraya döndük. İstanbullu dostlarla vedalaşdık ve uğurladık.

Bu güzel hafta sonu beraberliği için katılan dostlarıma çok teşekkür ediyorum. Daha nice güzel beraberliklere, hepiniz esen kalın,

Saygı ve sevgilerimle,

Can
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2013, 00:56:06 Gönderen: MTK »

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
Ynt: Ankara'da Buluştuk
« Yanıtla #1 : Nisan 01, 2013, 00:24:28 »
Güzel bir geziden daha döndük , öncelikle ısrarla bir minibüs dolusu adamı evde ağırlamak için ısrar eden  ve bunu başaran Çağlan hanım'a , sevgiler , saygılar , teşekkürler.
( bari sadece 2 çeşit yapın dememizi 12 çeşit diye anlamış sanırım  ;D )

Sonra değerli dostumuz Oruç'a ve bizi çok candan ağırlayan Şemsa hanım ve Tufan Sesigürgil dostumuza çok ama çok teşekkürler.

Çok yorulduk , bendeki resimler ve konular yarına kalsın lütfen.( saat 23.30 da döndük eve )
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2013, 00:56:48 Gönderen: MTK »
YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Harun

• Administrator
  • Forum Üyesi
  • herşey MTK yüzünden...
« Yanıtla #2 : Nisan 01, 2013, 01:09:19 »
Şikayet ediyorum...

Beni çağırmadılar, bu ne biçim iş. Hem kulübü kur, keyfini sürsünler hem de seni çağırmasınlar. Nankörler sizi. Oynamıyorum ve başka yere gidiyorum.

Çağlan hanımın bana özel yaptığı ciğerleri de götürmüşsünüzdür afiyetle. Bari biraz getirseydiniz ciğerimden. Ne diyeyim...

He he...

Çok istememe rağmen katılamadığım bu geziyi kıskançlıkla anacağım muhakkak. Malum Dortmund'a hazırlanıyorum.

Şahane bir gezi olmuş. Resimler beni gitmiş gibi mutlu etti.

Başta Can'a, Çağlan'a  ve Ankaralı dostlara teşekkürler.

Harun

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
« Yanıtla #3 : Nisan 01, 2013, 08:49:58 »
Gezi dönüşü eve en geç vasıl olan bendim.(Saat 01.00 gibi).Sabah ancak bilgisayarı açabildim.Gezi hakkında çok söylenecek şey var.Bunları sonraya bırakıyorum.Öncelikle bizi Ankara'da hiç yanlız bırakmayan Can beye ve saygıdeğer hanım efendi Çağlan Hanıma çok teşekkür ederim.Gerçekten bir insan nasıl ağırlanır ve güzel yüzlerle karşılanır,Çağlan hanım bize gösterdi.Tekrar candan teşekkürler.Yine bir misafirperverlik örneği sergileyen Tufan bey ve saygıdeğer eşi Şemsa hanıma çok teşekkür ederim.Keza Serkan kardeşimizinde yardımlarına ve ilgisine de çok teşekkürler.Ayrıca ben bu gezide Oruç bey gibi bir bey efendiyle tanıştım.Bunada çok memnun oldum.Dortmunta katılacak dostlarımıza da şimdiden iyi yolculuklar diliyorum.Bu arada bizi sağsağlim götürüp getiren ve her türlü nazımıza katlanan kardeşimiz Barbaros 'a da kocaman teşekkürlerimi iletiyorum.Görüşmek dileğiyle....

Çevrimdışı ibrahim

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Nisan 01, 2013, 10:41:51 »
Merhaba,
Öncelikle paylaşım için teşekkürler. Katılamayınca resimlerle idare etmeye çalışıyoruz en azından teselli ikramiyesi oluyor. Bu nedenle resimleri ve yorumlarını bizden esirgemeyen herkese tekrar teşekkürler.

Umarım kulübün yemeğinde tüm bölgeler bir araya geliriz.

Saygılarımla

Çevrimdışı Aynur&Sermet

• Aynur&Sermet ERAY
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #5 : Nisan 01, 2013, 11:13:40 »
merhaba

daha önceden planlanan işlerimiz nedeni ile geziye katılamadık. arkadaşlarla görüşmeyi çok isterdik ama ne yapalım bizde fotolarla idare edeceğiz bu seferlik.
bir sonraki geziye katılmak dileği ile...

selam ve sevgiler.

Aynur&Sermet Eray

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Nisan 01, 2013, 11:21:27 »
Çok güzel bir gezi olmuş. Ayağım iyi olsa kesin katılmak isterdim neyse bir sonraki sefere diyelim.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı fvefa

• Ferdi Vefa
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Ephesus Va
« Yanıtla #7 : Nisan 01, 2013, 12:21:50 »
Ankara ve Konya'da iki dopdolu gün geçirdik. Atölyesini bize açan Tufan bey ve eşine, orada tanıştığımız İzzet beye, dükkanında bizi ağırlayan Serkan'a ve babasına, bizi akşam evinde misafir eden Çağlan hanıma ve sürüyü bir arada tutmaya çalışan :) Can ve Oruç kardeşlerimize çok teşekkürler.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Nisan 01, 2013, 12:45:43 »
Harika bir gezi olmuş.:))
İnşallah birdahaki sefere hastalanmam....
Esenkalın
Doğan

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #9 : Nisan 01, 2013, 13:58:34 »
Oldukça neşeli eğlenceli iki gün geçirdik
Çağlan hanım ve Can beye,,Şemse hanım ve Tufan beye, Serkan beye ve muhterem babasına,Oruç beye sonsuz teşekkürler ederim
Bu kadar insanı aracıyla kazasız belasız götürüp getiren Barbaros Ağırbaş'a minnetlerimi ve şükranlarımı sunarım
« Son Düzenleme: Nisan 01, 2013, 14:02:11 Gönderen: İhsan »

Çevrimdışı Kahraman

• Kahraman
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
    • Tekno Kurgu Mimarl?k
« Yanıtla #10 : Nisan 01, 2013, 15:32:13 »
Ne keyifli olmuş. Enerji alabilmek için ben de geleceğimi söylemiştim ama Can abi atladı sanırım.. Neyse birdahaki sefere inşallah.. Selamlar.

.---- -  -
   (   ,----- - -     \_/        ___  c--U---^--'o  [_  |--------------'_| /_(o)(o)--(o)(o)
 ====================================================================================================================================================================

Çevrimdışı oruc

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #11 : Nisan 01, 2013, 16:33:08 »

Sevgili Dostlar,

Sizler sayesinde bu tip buluşmalar daha anlamlı ve keyifli oluyor.
     Sevgili Can ve kıymetli eşi  Çağlan hanım sayesine harika bir akşam geçirdik.
     Konya da gezdik ve bolca yedik.
     Gelemiyenler üzülmesin en kısa zamanda   bir başka gezi tertipleriz.
     Tek şart forumu takip etmek.

Sevgiler.

Çevrimdışı Sururi bey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #12 : Nisan 01, 2013, 17:14:19 »
Güzel bir gezi olmuş,fotoğraflar için teşekkürler. Kemal bey´den yeni fotoğrafları ve konuları bekliyoruz..

Çevrimdışı hayri

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #13 : Nisan 01, 2013, 17:50:49 »
Buluşma çok keyifli geçmiş, ne güzel...
Yeni başlamam sebebiyle tanışmak açısından benim için çok önemli bir buluşma olabilirdi; ama ne yazık ki katılamadım. Başka bir sefere artık...
Herşey rayında...

Çevrimdışı mesut kurt

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #14 : Nisan 01, 2013, 18:52:33 »
Merhabalar,
Çok keyifli 2 gün geçirdim ve sanırım bu keyfi herkes yaşadı,
Öncelikle bizi harika ağırlayan Can bey ve sevgili eşi Çağlan hanıma,
Tufan Bey ve sevgili eşi Şemsa hanıma, Serkan ve babasına, Oruç beye konukseverlikleri için çok çok teşekkürler,
konforlu bir yolculuk yapmamızı sağlayan Barbaros abiye de ayrıca teşekkür ederim,
yoğun bir gün geçirdiğim için çektiğim fotoğrafları yarın eklemeyi düşünüyorum.

Çevrimdışı Ferda

• Ferda Genç
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #15 : Nisan 01, 2013, 20:21:58 »
Değerli Dostlar,

İlk anından sonuna kadar keyif ve neşe dolu muhteşem bir gezi oldu.
Ankaraya varışımızdan ayrılana kadar bizleri yalnız bırakmayan ( bıraktığı kısa süredede Ankara da kaybolduk) ve bir manga model trenciyi evlerinde  ağırlayan Can'a ve  Çağlan hanıma, bizlere muhteşem kurgusunu bir kez daha görme fırsatı veren ve ağırlayan Tufan beye ve Şemsa hanıma, iş yerinde misafir eden Serkan ve babasına, her Ankara gezimizde bizlerle olan Oruç'a, tüm yolculuk boyunca her türlü kaprisimize rağmen soğukkanlılığını bir an bile kaybetmeyen Barbaros'a ve son olarak gezimize katılarak renk katan Naci, İlhan ve İhsan abilerimize, Kemal'e, Ufuğa, Ferdiye, Yılmaz'a, Mesut'a teşekkürler.

Sevgiler
Ferda

İYİ YAPILMIŞ BİR İŞİN ÖDÜLÜ, ONU YAPMIŞ OLMAKTIR.

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Ankara'da Buluştuk , yeni resimler
« Yanıtla #16 : Nisan 01, 2013, 22:50:06 »
Akşam mutadı vechile bizde toplandık. Çok keyifli bir akşam geçirdik. Yine kurgu, yine trenler, yine koyu sohbetler. Malum zat benim fakir koleksiyonu dikkatle inceledi, notlar aldı. İlerde ne olacak, valla bilmiyorum. Bütün dostlarıma bu güzel akşam beraberliği için çok teşekkür ediyorum.

Can abicim sadece bir tane lokona göz koyduğum için şanslısın , korkunun ecele faydası yok , bigün benim olur elbet alıştır kendini şimdiden canım abicim.......... ;D

Arkadaşlar sabahın kör karanlığında yola çıktık , usta kaptan Barbaros sayesinde güle oynaya Ankaraya ulaştık.

İlk durak Hobitime oldu.Bu sefer ben dahil çok az şey aldık.

Ankarada bir çok evin girişinde böyle kolon olması hepimizi şaşırttı.

Sonra ver elini Tufan bey , yine çok iyi karşılandık , ikramlar bol ve çok lezzetliydi.Tufan beyin ne kadar titiz ve düzenli çalıştığını anlatmak zor , gidip görmek lazım , ben 4-5 yıl önce gelmiştim , kurgu alanı 4 e katlanmış ve gittikçe daha mükemmel olmuş , daha yapılacak boş masalar da var.
Bu güne kadar gördüğüm en güzel gölün fotoları aşağıda ,

Sevgili Naci abimiz de kurguya hayran oldu.

Yine çok başarılı bir su çalışması , bunu ilk gördüğümüzde gerçek su zannettik.

ayrıca Türkiyede bir başka kayak merkezi kurgusu görmek çok hoşuma gitti.

Ayrılmadan önce toplu resim çektirdik.Şemsa hanım , Tufan bey , İzzet bey ve kurguda  yardımları olan arkadaşlara tebrikler ve teşekkürler.

Tufan beyden sonra sevgili dostumuz Serkan Kaçar’a uğradık , yine izzet ikram yaptı , babası ile tanıştık , kurguda tren yürütmeye daldık resim bile çekmemişiz.Teşekkürler Serkan.

Akşam Can abimize gittik,

Yarın Konya yolculuğu var.

YAŞLANDIĞIMIZ İÇİN OYUN OYNAMAYI BIRAKMAYIZ , OYUN OYNAMAYI BIRAKTIĞIMIZ İÇİN YAŞLANIRIZ.   G.BERNARD SHAW.

Çevrimdışı Sururi bey

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #17 : Nisan 01, 2013, 23:14:21 »
Kemal bey harika resimler için teşekkürler. Konya´yı sizin objektifinizden görmek için sabırsızlıkla bekliyoruz. [Tabi ki 150 gramlık Fırın Kebabı yani Tandır Kebabının resmini de]..

Çevrimdışı koraycenan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #18 : Nisan 01, 2013, 23:15:17 »
Mutesem bir kurgu. Ulkemızde boyle guzel kurguların olması heyecan verıcı . Paylaşım ıcın tesekkurler.
z scale,ho scale, rc, yani model ve modelcilkle ilgili herşey...

Çevrimdışı kemalomay

• Kemal Omay
  • Administrator
  • Forum Üyesi
Ynt: Ankara'da Buluştuk, son resimler
« Yanıtla #19 : Nisan 01, 2013, 23:39:52 »
Sabah İstasyonda buluştuk,

Can abinin resmini koyduğu makineyi inceledik , önce ,acaba Türk yapımı mı dedik ama biraz inceleyince İtalyan olduğunu anladık.

Sağ olsun yine Serkan sayesinde Konya istasyonunun VIP kısmında ağırlandık , bizim için istasyon çevresini gezme izni aldırtmıştı.Müdür bey yanımıza , bize bilgilendirsin diye teknik şeflerden Ali beyi verdi.

Salon 1895 Alman yapımı ve çok güzel.

Konya istasyon çevresinin resimlerini koymadan önce değerli dostumuz Mahmut Zeytinoğlu’nun yıllar önce çektiği ve gitmeden bana e-mail ile gönderdiği eski Konya istasyon resimlerine bakalım.
Mahmut bey mesajında ayrıca şunları yazmış:

Bir zamanlar Konya depo ağzına kadar 46000 serisi makine ile doluydu, branda altında saklanan bile vardı. En iyi durumda olan 46052 idi.

Hafta sonunda göreceğiniz manzara ile bu resimleri bir kıyaslayın bakalım, nereden nereye gelmişiz.

Şimdiden iyi geziler, keyfini çıkarın....Sevgiler,

İşte mesajdaki  eski resimleri

Sevgili Mahmut bey , senin uyarın üzerine bize eşlik eden Ali beye sordum ve “ burada tam 28 tane buharlı vardı 26 tanesi kesildi maalesef “  dedi.

Senin kurtardığın buharlı için hepimiz adına bir kez daha teşekkür ediyorum

İstasyon çevresinden yeni resimler

Çok başarılı bir restorasyon görmüş olan eski gar binası şimdi misafirhane

Gardan sonra yemeğe gittik , her şey mükemmeldi , Sururi beyin uyarısını dinledim ve bazı arkadaşlarla birlikte bamya çorbası içtim.

Öyle yemişiz ki , akşam hiç birimiz yemek yemedik.

Biraz da Konya’dan resimler.

Konya düzenli ve temiz bir şehir

Düğün mevsimi başlamış bile,konvoylar çok şenlikliydi,

Eski binalar korunmuş ve yenilenmiş,

Naci abi’nin fark ettiği şu tabelaya bayıldık………..Neden yapılmış , ne demek istiyor uzun uzun tartıştık……………..

Tekrar hızlı trenle Ankaraya dönüp hemen dönüşe geçtik.

Usta kaptan Barbaros bizi sağ salim geri getirdi , bir başka gezide görüşmek üzere.