Gönderen Konu: EK RESİMLER  (Okunma sayısı 8969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?STANBUL
EK RESİMLER
« : Temmuz 23, 2007, 19:08:58 »
Diaromama ait resimleri görüşlerinize sunuyorum NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
EK RESİMLER
« Yanıtla #1 : Temmuz 23, 2007, 19:10:46 »
YENİ BİR RESİM

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
EK RESİMLER
« Yanıtla #2 : Temmuz 23, 2007, 19:12:39 »
DİAROMADAN BİR RESİM DAHA

Nedim

• Ziyaretçi
Ynt: EK RESİMLER
« Yanıtla #3 : Temmuz 24, 2007, 01:31:44 »
sevgili hobidaş dostum naci bey,
çalışmalarınızda başarılar dilerim. ellerinize ve emeginize saglık.
bazı sorularım olacak sizlere
diaroma/kurgunuzda demiryolu üzerinde balastlama çalışmaları olacakmı..?
dere kenarındaki büyük parça kayalar galiba doğal malzeme peki toprak veya yer ile
bir bütünleşme olacakmı..?
kullandığınız malzemeler üzerinde boyama, eskitme çalışmaları yapacakmınız..?
diaroma/kurgu üzerinde oluşturduğunuz akarsu da kullanmış olduğunuz malzeme
sizin yaratıcılığınız ile ortaya çıkan bir başka alanda kullanılan malzeme midir..?
yoksa diaroma/kurgu için satılan hazır bir ürünmüdür..?
bilgilendirme için sonsuz teşekkürler.. dioromanız vede gönlünüz hep şen olsun..
sevgi ve saygılarımla.
nedim kuş..
« Son Düzenleme: Temmuz 26, 2007, 01:23:02 Gönderen: Nedim »

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #4 : Temmuz 24, 2007, 08:52:09 »
Nedim Bey.İlginize teşekkür ederim.Sorularınız çok yerinde.Herne kadar doğum gecemizde birlikte olup sizlerle bire bir tanışma mutluluğuna ereceksemde,burada biraz açıklama yapayım.Diaromamın %75'i bitmiş vaziyette.Sizlerin görüşlerini almak için resim gönderdim.Görüyorum ki bu hususun meyvalarını alıyorum.Cevaplarım.1-Arnold raylar kullandığım için gri rente balans kullandım.Ancak köprülerimin bazılarına balans döşeyemedim.Resimlere dikkatli bakılırsa balans döşenmiş olduğu görülebilir,sadece döşenen balans geniş değil.Balans döşeme işini ilk defa yaptığımdan biraz zorlandım.2-Su için kullandığım malzemeler bu işler için hazırlanmış olanlardır.Sadece boyama işlerini ben yapabildim.3-Kayalar tabii malzemeden.Kayalar ile zemin arasını kısmi olarak dolduracaktım.Ancak ikazınız beni daha dikkatli olmam gerektiğini hatırlattı.Bu hususu uyardığınız için teşekkür ederim.Sanıyorum sorularınızı cevaplıyabildim.Gecemizde inşallah tanışır ve konularımızı paylaşırız.Görüşmek dileğiyle Selamlar.NACİ GÜRBÜZ

mali87

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Temmuz 24, 2007, 19:37:55 »
   Naci bey güzel bir diorama yapıyorsunuz,elinize sağlık.

mali...

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #6 : Temmuz 25, 2007, 20:57:24 »
Arkadaşlar toplu olarak resimleri yolluyorum. %75 i bitmiş halde. Yorumlarınızı ve sorularınız bekliyorum.
Naci Gürbüz

Çevrimdışı Okan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: ?stanbul
« Yanıtla #7 : Temmuz 25, 2007, 22:49:59 »
Naci bey sevimli bir kurgu oluyor, tebrikler.

Benim iki sorum var.

1. Dağ/Tünel için kullandığınız yapı sanıyorum hazır değil. Bunu ıslak alçı ve başka malzemelerden siz mi yaptınız ? Bir kalıp kullandınız mı ? Tabii malzeme derken biraz açıklarmısınız ve yapımı hakkında bilgi verebilirmisiniz ? Ayrıca üstten bir kapak düşündünüz mü ? içeride bir problem olduğunda erişim için kullanabileceğiniz bir açıklık var mı ?

2. Su için bu için kullanılan malzemelerden demişsiniz. Hem marka hem de yapılışı hakkında bilgi rica ediyorum. Gerçekten çok canlı bir görüntüsü var.

Teşekkürler.

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #8 : Temmuz 26, 2007, 09:44:45 »
Okan Kardeşim merhaba.Sorularınız için teşekkür ederim.Dağı stafordan işleyerek yaptım.Staforları üst üste yapıştırdım ve tüneleri oydum ve üzerini tekrar straforla kapladım.Strafoları daha sonra törpileyip istenilen şekli verdim.Büyük dağımın içerisinde iki tünel altlı üstlü kesişmektedir.Dağın en üst kısmını tüneldeki raylara ulaşabilmek için kapak bıraktım.Doğrunu söylemek gerekirse bu hususda tahmin edemiyeceğim sonuç aldım.Tünel içerisini elektrik süpürgesiyle bile temizleyebiliyorum.Sraforların üzerine boyayı iyi tutsun diye,fırçayla sürülebilecek kıvamda saten alçı ile sıvadım,sonrada boyadım.Tünel girişleri hariç hiç hazır birşey kullanmadım.N Scala çalışması çok zor.Ben daha önce 2 kez HO scala diaroma yaptım.Ancak  bu diaromanın 4'de biri kadar zorlanmadım.Ama çok zevkli bir olay.Neyse..ikinci konu olan su işine gelelim.Diaromam 130X80 ebadında MDF üzerine olduğundan,derinlik elde edebilmek için MDF üzerine 2 kat 0.5 cm yüksekliğinde plaka mantar kapladım.Daha sonra dere yataklarını mantar tabakayı oyarak elde ettim.Dere yatağının içersini temizliyerek yapacağım renge boyadım.Dere yatağının içerisine "vallejo"marka STILL WATER isimli ithal sıvıdan birkaç kez döktüm.Bu markaya eşit hemde ithal şeyler Türkiye'de var.Gecemize katılacağınız için orada sizlere göstereceğim.Sanıyorum biraz açıklama yapabildim.Anlıyorum ki gecemizde konuşulacak çok şeylerimiz olacak.Görüşmek dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum.NACİ GÜRBÜZ   

Çevrimdışı ihsan

• Ihsan Günder
  • Kurul Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #9 : Temmuz 29, 2007, 11:21:37 »
Naci Bey Merhaba
Dün akşam bahsi geçen' Head Loupe' Yapım teknikleri ana başlığı altındaki diaromalar bölümünde 2. sayfada.
SYGLR

Çevrimdışı Naci

• Naci Gürbüz
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
« Yanıtla #10 : Temmuz 29, 2007, 11:48:36 »
İhsan bey.Çok teşekkür ederim.Gerçekten sabah kalktığımda neredeydi diye düşünüyordum.Herhalde sizlerde bunu hissetiğiniz için yazdınız.Sağ olun.Dayanışma bu işte.Görüşmek dileğiyle bol selamlar
NACİ GÜRBÜZ

Çevrimdışı somara

• Mahmut Solak
  • Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
  • Yer: Bal?kesir
« Yanıtla #11 : Temmuz 29, 2007, 21:48:06 »
Naci bey,

Elinize, emeğinize sağlık diaromanız gerçekten çok güzel oluyor. Ayrıca fotoğraflarınız da güzel çekilmiş.

Kolay gelsin

Saygılar...
Mahmut SOLAK