Proses Elektronik'den Haberler > Esu & LokSound

Proses Esu/Loksound Distribütörü Oldu! (Fiyatlar ve Siparişler)

<< < (2/3) > >>

mehmet:
Değerli arkadaşlar

Bugün öğleden sonra bana göre TÜRKİYEDE ModelDemiryolcularının Dünyasında bir BOMBA patladı.
Harun un çabaları ile ESU nun Mümessiliğinin PROSES tarafından alınması.

TEŞEKKÜRLER HARUN

Not:Heyecanımı normal karşılamanızı rica ediyorum. Çünki Model Demiryolculuğun Kontrol etme bölümü
      ile yakından ilgilendiğim için benim açımdan son derece önemli bir olay.

Neyse esas konumuza gelelim.

ESU ECOS un MFX decoder lar ile uyumu.

Bildiğiniz gibi MARKLİN de iki Decoder sistemi var.

FX ve MFX. (DELTA çok eski bir sistem olduğu için ondan bahsetmiyorum)

FX sistemde max 4 fonksiyon özelliği var.

MFX sistemde ise
6021 control unit ile kullanırsanız                         4 fonksiyon
60651 veya 60652 mobile station ile kullanırsanız    9 fonksiyon
60212 central station ile kullanırsanız                   16 fonksiyon ve plug and play özelliği var.

Plug and play özelliği nedir?
Bir control sisteminin görevi verdiğimiz komutları decoder lara uygun şekilde iletmektir.(DCC veya Motorola formatta)
Bunlar ne olabilir?
Trenlerin hızları, hızlanmaları(Acceleration), yavaşlamaları(deceleration), durmaları (Stop), makasların (Turnouts) konum
değiştirmeleri. vs
Burada bilgi akışı control sisteminden decoder lara doğrudur.
Decoder lar kontrol sisteminden gelen kodlanmış bilgilere göre görevlerini yerine getirirler.(DCC veya Motorola formatta)

MFX decoder larda ise
Decoder dan kontrol sisteminede bilgi gönderilir.
Bu nedemektir.Decoder ın hafızasına yazılmış olan bilgiler decoder hatta bağlandığında control sistemine gönderilir.
(Bunlar ne olabilir? Decoder in adresi,Loko decoder i ise hızlanma, yavaşlama, hangi fonksinun ne görevi olduğu, vs)
Bu bilgiler control sistemine gönderildiği için kontrol sistemi hatta hani LOKO , MAKAS, SİYAL Lambası, VS  olduğunu
otomatik olarak algılar.
Bu özellige de PLUG and PLAY denir.

Sonuç:
ESU ECOS Central Command Stationbu yeteneğe sahip olmasına rağmen , kanuni sebeplerden dolayı(Kanımca MFX decoder
MARKLİN bir buluşu) PLUG and PLAY özelliğini kullanamıyor.

Bence pek önemlide değil.Kendimiz bilgileri girip herhangi bir decoder i tanıtabiliriz.

Harun a NOT: ESU ECOS u da ilgilendirdiği için bu bölüme yazdım. İstersen başka bir yerede alabilirsin.

Sevgiler

Mehmet Bayraktar

uluozgur:

--- Alıntı ---Sonuç:
ESU ECOS Central Command Stationbu yeteneğe sahip olmasına rağmen , kanuni sebeplerden dolayı(Kanımca MFX decoder
MARKLİN bir buluşu) PLUG and PLAY özelliğini kullanamıyor.

--- Alıntı sonu ---
Mehmet Abi'nin açıklamaları çok güzel olmuş. Çok teşekkürler.

Bir ufak ilave yapayım. Aslında MFX ESU'nun icadı olmasına rağmen Marklin ile anlaşma yapıp Marklin'e lisanslamış. Sonra da ESU, Marklin'le kapışıp yolları ayırınca MFX isim hakkı Marklin'de kalmış. Daha detaylı bilgiyi http://www.marklin-users.net/applications/forum3/topic.asp?TOPIC_ID=7045 adresinden okuyabilirsiniz.

Bu arada ben de ESU distribütörlüğünün alınması nedeniyle Harun Abi'yi çok tebrik ediyorum. Hemen arkasından bir öneri getirmek istiyorum. LDT (http://www.ldt-infocenter.com/english/home_frame_e.htm) firmasının distribütörlüğünü de alarak çok daha ucuza aksesuar dekoderleri vb. ürünleri temin etme imkanlarını sağlayabilirsek dört dörtlük bir ürün gamına sahip olacağız.

Harun:
Arkadaşlar selam,

Ecos dan gelen son mesaj.

Dear Harun

Please check the following page:

http://www.loksound.de/index.php?showId=270

We add your company one day after your call to homepage!  :)

ECoS is not on stock at present: delivery date is June 07

We produce all LokSounds at the moment.

We send the profroma invoice when we have the items on stock. 

Kind regards Ilona

uzay:
VATANA MİLLETE HAYIRLI OLSUN.
BÜYÜK BİŞ İŞİ DAHA BAŞARDIN HARUN ABİ EMEKLERİN İÇİN TEŞEKÜRLER

ENVER

mehmet:
Sevgili Harun

Çabaların için teşekkürler.
İşallah belirttikleri tarihte gönderirler.

Sevgiler.

Mehmet Bayraktar

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git