Gönderen Konu: bachmann sd-40 2 dizel lokomotif eskitme çalışması  (Okunma sayısı 4722 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı c.doğan

• Kulüp Üyesi
  • Forum Üyesi
bachmann sd-40 2 dizel lokomotif eskitme çalışması
« : Haziran 29, 2009, 21:27:22 »
Değerli arkadaşlarım hepinize selam.Bachmann sd-40 2 lokomu akrilik boya ve yağlı boyalarım ile eskitmeye çalıştım.Orjinalinde kırmızı olan tavanı bantlamalarımı yaptıktan sonra südor marka gümüş renk akrilik boya ile pistolemi kullanarak boyadım.Yanlız bu boyayı kutudan çıktığı gibi atarsanız şayet çok aydınlık naturel olmayan bir ton ortaya çıkıyor.Bu nedenle boyanın içine çok az bir miktar siyah kattım.Alt kısımlar, tavan havalandırma delikleri, parmaklıklar yağlı boya sıvama ile pas ve kirlendirildi.Havalandırma delikleri orjinalde yarıksız ve kapalı.Airbrush ile aralara hafifçe siyah atarak sanki fabrika çıkışı gerçekten yarıkmış hissi verdim.Gövdede tamamen airbrush eskitme uygulamayın.Naturel durmuyor.Tavandaki paslarda dahil olmak üzere yan akmalar vs fırça ile pas veya kirlerinizi yapın.Sonra üzerine az yumuşatmak için airbrush ınızı girin.Ayrıca markize koltuk ışık  vs detaylarda uyguladım.Ancak bir talihsizlik sonucu kısa devre oldu ve lokonun üzerindeki decoder board u maalesef yandı.Neyseki motor ve diğer kısımlarda hiç bir sorun olmadı.Board u söküp ledlerimi tekrar bağlıyarak analog olarak tekrar onardım lokoyu.Çok şükür telafisi var, Harun dan rica bir ara yeni decoder ve ses decoderi takarız inşallah.Ses için üstte board dan açılan yer veya ön kaputun altı boş.Sanırım oraya sığabilir.

Not:Lokonun eski halinin fotosunuda ekledim

Esenkalın